Az ASE a második negyedtől kezdve átgázolt a Körmenden

A második, a harmadik és a negyedik negyed első három perceit összesen 31-0-ra hozta az ASE, így végül sima győzelmet aratott a tabella második helyezettje ellen.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 25. forduló
Atomerőmű SE (13-11) - Egis Körmend (17-6) 92-73 (18-28, 27-17, 26-16, 21-12)

Atomerőmű SE: Hinds 10/6, Tarrant 14/3, Barnies 16/3, Eilingsfeld 17/3, Guinn 19/9.
Csere: Ruják 7/3, Medve 3/3, Garamvölgyi 4/3, Ogunyemi 2, Pajor -, Gulyás -.

Egis Körmend: Wright 6, Hollins 5/3, Ferencz 20/18, Davis 9/3, Horti 4.
Csere: Fanning 12/3, Németh -, Csorvási 6, Tuoyo 5, Halász 4, Márton 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Az első negyed első felében körmendi vezetéssel, de fej-fej mellett haladtak a csapatok, és még a hatodik perc közepén is 12-13-at mutatott az eredményjelző, amikor elkezdett kiszakadni a körmendi triplazsák, főleg az ebben a szakaszban három triplát is behintő Ferencznél. A vasiak a magyar válogatottól visszavonuló bedobó vezetésével 12 pontos előnyre tettek szert, és az első felvonás végén kereken 10 egységgel vezettek (18-28). A második játékrész aztán hatalmas fordulatot hozott. Hiába kért időt már fél perc után Gasper Potocnik, a 13. perc végén újfent magához kellett rendelnie övéit a szlovén mesternek, mivel egy 13-0-s futással fordított a Paks (31-28). Eilingsfeld kettő plusz egyes akciójával még tovább nőtt a differencia, de a Körmend elkezdett kintről megint felpörögni, és Ferencz ötödik triplája az egyenlítést jelentette a 17. percben (39-39). Garamvölgyi négy pontjával megint a hazaiaknál volt az előny, de a félidő utolsó percében Fanning kétszer is eredményes volt, ezzel egál volt az első 20 perc (45-45).

A harmadik negyed is úgy kezdődött nagyjából, ahogyan a második: ezúttal Guinn öt és Eilingsfeld három pontja után kért először időt Potocnik mester a 23. perc közepén (53-45), majd a 25. percben újra meg kellett ezt tennie, miután 10 pont fölé nőtt a Körmend hátránya (58-47). Magasemberei, főleg Tuoyo, majd Davis révén kezdett pontgyártásba a vendég gárda, de a paksiak büntetőkkel tartották 10 pont körüli előnyüket, Ruják triplája után pedig pont ennyi volt a differencia 10 perccel a vége előtt (71-61). A záró játékrész elején jött a már szokásosnak mondható paksi repülőrajt Barnies 2+1-ével, Hinds duplájával és Ogunyemi kettesével, Potocnik ezúttal másfél perccel a negyedkezdést követően rendelt el játékmegszakítást, de már 17 pontos deficitnél (78-61). Fanning a 34. perc közepén törte meg ezt a sorozatot, de ekkorra az összecsapás lényegi része már eldőlt. Teo Cizmic a 37. és a 38. percben még időt kért Ferencz két újabb kosarát követően, de a végén könnyedén, 92-73-ra győzött az ASE, amely ezzel továbbra is harcban van a felsőházért.

A nagyjából hasonló dobószázalékok mellett két statisztikában volt nagy előnye a hazaiaknak. Egyrészt 35-25-re nyerték a lepattanózást, másrészt a büntetők mennyiségében szakadéknyi volt a különbség a javukra (19/21 - 2/3). Ennél azonban a játék összképét nézve mérvadóbb volt a második, a harmadik és a negyedik játékrész kezdete - mindhárom negyedben teljesen állva hagyta az ASE a Körmendet, ezekben a szakaszokban előbb fordítottak, majd leszakították magukról ellenfelüket.