Behúzta a kötelezőt a Falco

A Jászberény három negyedig nagyon szépen tartotta magát, de a lényegében végig vezető Falco végül 20 pontos sikert aratott.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 16. forduló
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (11-5) - JP Auto - JKSE (4-12) 85-65 (16-15, 19-12, 20-18, 30-20)

Falco: Govens 11/3, Perl 23/6, Váradi 10/6, Boriszov 11/9, Tóth 8.
Csere: Norfleet 5/3, Zsigeranovics 2, Pustahvar 6/6, Durázi 6, Kovács 3/3, Hódi -, Dancsecs -.

Jászberény: Nelson 15/9, Wallace 18/9, Rakics 3/3, Lucsics 8, Sejfic 10.
Csere: Kerpel-Fronius 7/3, Cseh 2, Molnár 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Nelson triplájával indult a meccs, és bár a Falco védekezésben jól mozgott, támadásban tompa volt az első percekben - Váradi és Perl tripláival fordítottak a negyed felénél, de ekkor vezettek először a meccs folyamán (8-5). Próbált elszakadni ezt követően a hazai gárda, és egyre inkább át is vették a mérkőzés irányítását (16-10), a Jászberény azonban egy 5-0-val zárta le a felvonást, így csak egy pont volt a hátrányuk (16-15). A második felvonás elején Sejfic fordított is, de erre egy 11-0-t futott a Falco, amelyben a cserék három triplát is szórtak, így 10 ponttal megléptek a negyed felére (27-17). Ekkor ébredt csak a vendég gárda, de hiába indultak be a pontgyártást tekintve, a különbséget nem tudták lényegesen csökkenteni, 8 pontos különbség volt a két együttes között a nagyszünetben (35-27).

A fordulás után hiába kezdett egy 5-0-lal a hazai gárda, 40-27 után egy meglepő jászberényi henger jött a Nelson-Wallace-Lucsics-Sejfic négyesnek köszönhetően, előbbi triplájával a 27. perc végén megint vezetett a JKSE (44-45). A Falco Perl révén ébredt - a magyar válogatott klasszisa egymaga csinált egy 11-0-s rohamot a negyed végéig, így 10 ponttal vezetett csapata 10 perccel a vége előtt (55-45). Itt meg is tört Nikola Lazics gárdája, Boriszov és Govens kosarainak köszönhetően a záró játékrészt egy 12-2-val kezdte a Falco, így ennek az összességében 23-2-es szakasznak köszönhetően el is döntötte a mérkőzést a 33. perc közepére (67-47). A hátralévő időben már nem történtek nagy dolgok, még a szombathelyi fiatalok játékpercei és kosarai jelentettek pluszt a hazai nézők számára, és a vége is egy kerek 20-as lett, ennyivel győzött a Falco (85-65).