Ezúttal 17 pontot vert a Jászberényre a Kaposvár

Újra összecsaptak a felek felkészülési mérkőzésen, ezúttal is a hazai pályán játszó somogyiak bizonyultak jobbnak.

Előkészületi mérkőzésen:

Kaposvári KK JP Autó–Jászberényi KSE 89–72 (20–21, 21–14, 16–23, 32–14)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, (zárt kapus), vezette: Mintál, Koncsek, Szalóki.

Kaposvári KK: Dunn (12/6), Gibbs (11/6), Tóth P. (5/3), Ivosev (21/3), Spica (14). Csere: Hendlein (8), Papp P. (14/12), Baki (2), Bogdán B. (-), Hock (2), Filipovity P. (-), Kocsis Z. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

JP Autó Jászberényi KSE: Nelson (26/15), Kerpel-Fronius B. (12), Rakics (9/3),  Lucsics (7), Sejfic (10). Csere: Cseh (6), Molnár M. (2), Bazsó (-), Szigedi (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Lo-El Hadji Malick.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–5, 7. perc: 13–13, 14. perc: 29–26, 18. perc: 36–30, 22. perc: 43–39, 28. perc: 57–55, 32. perc: 65–60, 37. perc: 87–70. Kipontozódott: Dunn (a 37. percben).

A delfinek.hu tudósítása:

A második edzőmeccsen a csütörtökön megsérülő Wallace nélkül állt fel a jászberényi alakulat, amely Nelson és Sejfic kosaraival szerzett vezetést. A hatodik percben Ivosev révén vette át a vezetést a hazai alakulat, amely a második negyedben elején is tartotta előnyét. A 17. percben Bazsó bicegett le a pályáról, így nélküle folytatták a vendégek. A harmadik játékrészben Nelson és Kerpel Fronius találataival tartotta a lépést a JKSE, amely a záró szakaszban leszakadt a jól védekező, eredményesebben támadó, és így magabiztosan nyerő kaposváriaktól.

fotó: kosarsport.hu