Küzdött a Sopron, de a ZTE hozta a kötelezőt

Többször is visszajött a meccsbe nagy hátrányból Sabáli Balázs együttese, de a Zalaegerszeg majdnem végig vezetett az összecsapáson, és végül 96-86-ra győzött.

Magyar férfi A csoport, alapszakasz, 24. forduló
Zalakerámia ZTE KK (13-10) - Sopron KC (5-18) 96-86 (27-22, 20-17, 23-27, 26-20)

ZTE: Kinney 16, Vaughn 20/9, Benke 16/3, Szabó 8/3, Radic 21/3.
Csere: Horváth 5, Mohácsi 3/3, Mikovic 7/3.

Sopron: Parker 18/6, El-Amin 8, Mészáros 7/3, Henderson 20/3, Watkins 17.
Csere: Tóth 8, Takács 6, Duvnjak 2.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első két percben villámrajtot vett a ZTE Benke és Radic vezetésével, Kinney zsákolását követően pedig már 11-2-t mutatott az eredményjelző a harmadik perc elején. A Sopron abszolút nem volt meccsben ekkor, Radic sorozatban szórta a kosarakat, és az ötödik perc elejére 14 pontosra nőtt a Zalaegerszeg fórja (19-5). Parker révén tartotta magát úgy, ahogy Sabáli Balázs alakulata, de igazán csak a felvonás vége jött össze számukra, ekkor Watkins vezetésével 5 pontra csökkentették hátrányukat a vendégek (27-22). A második felvonás nagyjából egyenlő erők küzdelmét hozta - Tóth Gergely kettő plusz egyes akciójával két pontra is feljött az SKC, de a játékrész nagy részében a Watkins-Henderson duó révén 5-8 pontos hátrányban tartotta magát a Sopron. Benke és Szabó pontjaival 12-re lépett meg újfent a ZTE (47-35), de a félidőt Parker és Duvnjak kosarai zárták, így 8 pont volt a differencia a két csapat között a nagyszünetben (47-39).

A fordulás után Parker és Mészáros révén egyetlen pontra közelítette ellenfelét a vendég gárda (47-46), és innen már nem tudott meglépni Bencze Tamás alakulata - sőt, Mészáros duplájával a negyed feléhez soproni vezetéssel érkeztek a felek (52-53). Egy 6-0-lal válaszoltak a hazaiak, de megint visszajött egy pontra az SKC, és innentől kosárra kosár volt a válasz. A felvonást Radic triplája zárta, ezzel vezetett 4 ponttal a ZTE (70-66). A záró felvonást Vaughn és Mikovic kettesei nyitották, így megint ellépett a hazai együttes, időt is kért Sabáli Balázs a 32. perc közepén (74-66). Felvette a ritmust a Sopron, de úgy tűnt, hogy későn, 8 pont környékéről nem igazán tudott visszajönni a vendég gárda. A 37. percben aztán Watkins előbb begyömöszölt egy ziccert, Henderson szépen oldott meg egy betörést, majd Watkins fejezett be egy 2-1-es lefutást, így három pontra csökkent a távolság (83-80). Bencze Tamás időt kért, és ez hatott is - Radic duplája után Vaughn borzasztóan messziről talált be (88-80), és itt megszerzett előnyét már nem adta le a ZTE, amely végül 96-86-ra győzött.