Magabiztosan győzött az Olaj Pécsett

Az első félidőben 17 pontos előnyt kiépítő Szolnoki Olaj KK magabiztosan tartotta fórját a PVSK-VEOLIA otthonában, 91-72-re győzött végül Dragan Alekszics együttese.

Férfi NBI/A-csoport, alapszakasz, 1 .forduló
Pécsi VSK-VEOLIA - Szolnoki Olaj KK 72-91 (15-23, 19-28, 20-21, 18-19)

PVSK: Durham 15/3, Supola 2, Demeter 2, Budimir 10/3, Sarlija 4.
Csere: Antóni 13/9, Harazin 4, Simon 17/3, Dukics 3/3, Dragasevics 2.

Szolnok: Perry 18/6, Phillip 6/3, Vojvoda 14/3, Milosevics 8, Tóth Á. 10.
Csere: Polyák 7/3, Andric 7, Ford 21/6, Kovács -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Perry, Tóth Ádám és Milosevics kosaraival 6-0-val kezdett az Olaj, de Durham és Budimir révén megkezdte a felzárkózást a hazai együttes is, hét perc játék után mindössze két pont volt a két fél között (11-13). Andric és Ford révén kezdett megint elszakadni a szolnoki együttes, Vojvoda triplájával pedig megvolt a közte 10 is (13-23) - Harazin duplája alakította ki a negyedvégi különbséget (15-23). A második felvonás elején az egész meccset tekintve is jól játszó Simon Kristóf, Antóni Csanád duó kosaraival négy pontra visszajött a Pécs (20-24), de Milosevics és Perry révén megint megugrott a szolnoki alakulat, a 14. perc végén újra ott volt a közte 10 (24-34). A félidő utolsó öt perce egyértelműen Fordé volt, aki 13 pontot szórt az első félidőben, ennek a nagy részét ebben a periódusban, és az ő vezetésével nőtt a Tisza-partiak előnye 17 pontra a nagyszünetre (34-51).

A fordulás után Antóni eredményes játékának köszönhetően 12 pontra visszakapaszkodott Csirke Ferenc együttese többször is, de ennél közelebb nem engedte ellenfelét az Olaj. Vojvoda, majd Perry volt többször is pontos, utóbbi két triplájával 18 pontra nőtt újra a differencia a 27. percben (47-65). A felvonás hátralévő részében végig 15-18 pont között volt a vendégek előnye - Simon 2+1-ére Andric válaszolt egy ugyanilyen akcióval, így alakult ki a játékrész végeredménye (54-72). A záró 10 perc során Ford kosarával a 20 pontot is meghaladta a Szolnok előnye, gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés (54-75). Pályára lépett a szolnokiaknál a sérüléséből felépülő Kovács Péter is. Innentől kezdve végig 20 pont környékén mozgott a különbség  - az Olaj magabiztosan hozta első bajnoki fellépését, 91-72-re győzött a Szolnok a Pécs otthonában.