Magasemberei vezérletével verte a Jászberényt a Szedeák

Sulovics és Juhos is villogott a JKSE ellen - sokáig tartották magukat a vendégek, de a végén 15 pont lett közte.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 9. forduló
Naturtex-SZTE-Szedeák - JP Auto-JKSE 85-70 (27-19, 13-16, 19-14, 26-21)

Szedeák: Boltics 12/3, Fortune 14/6, Csirics 15/6, Juhos 20/12, Sulovics 18/6.
cserék: Kovács Á. 2, Vágvölgyi -, Wirth 4, Bonifert -.

Jászberény: Wallace 12/6, Nelson 20/6, Rakics 8/6, Lucsics 8, Sejfic 14.
cserék: Kerpel-Fronius 6/6, Cseh 2.

A mérkőzés teljes statisztikája ezen a linken elérhető!

A Jászberény kezdte jobban a meccset, határozottabbak voltak Rakicsék és megléptek 9-4-re négy perc alatt - itt azonban megrázta magát és átvette az irányítást a Szedeák. A hazaiak magasabb fokozatra kapcsoltak, sorra harcolták ki a faultokat, bevertek négy triplát és az első negyed hajrájában már ők vezettek 23-13-ra, tökéletesen ráerőltették akaratukat ellenfelükre. Tíz perc után a büntetők aránya 9/9-0/2, az eladott labdáké pedig 1-5 volt, egyértelmű volt a szeged fölény, de a vendégek Sejfic támadópattanóival és a Rakics-Nelson kettős tripláival próbált kapaszkodni. Ez sikerült is, a második negyed közepén gödörbe került a Szedeák, futott egy 14-4-et a JKSE, majd bár a hajrá a hazaiaknak sikerült jobban, így is csak öt pont volt közte a nagyszünetben - a Berény elvette a Szeged büntetőit a második játékrészben, összességében bedobott 7/15 triplát és megnyerte a lepattanózást is.

A fordulás után is folytatta ellenfele üldözését a vendégcsapat, ismét feljött egy pontra, de az ismét felpörgő Szedeák megint lerázta magától Nikola Lazics csapatát: kiválóan járatták a labdát Juhosék és egy rövid időszak során be is dobálták a tempókat, ez elég volt egy 10-0-s rohamhoz. Sejficék egészen vállalhatatlanul büntetőztek, 0/6 után találtak be először a vonalról, ez pedig egy négy és fél perces pontcsendet zárt le részükről, teljesen elfogyott belőlük a tűzerő. Nelson betöréseivel azért még egyszer megpróbálták felszívni magukat, de a Szeged azt is elbírta, hogy Boltics négy faulttal a padon üljön, a záró etap közepén két támadásból szereztek hat pontot, 13 egységnyi különbségnél pedig eldőlt a találkozó. A Szedeák Juhos Levente (20 pont, 8/15 mezőnyből, 4/7 tripla, 7 lepattanó, 4 gólpassz) és Nenad Sulovics (18 pont, 7/10 mezőnyből, 5 pattanó, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés) vezetésével hozta a kötelezőnek számító hazai győzelmet, míg a vendégeknek bár voltak jó időszakaik, de egyedül Nelson (20 pont, 8/13 mezőnyből, 5 gólpassz) emelhető ki náluk és a végén a különbség is tíz pont fölé nőtt - nem most szerezték meg idei második győzelmüket.

fotó: szegedma.hu