Megtörte negatív szériáját, megverte a Szegedet az ASE

Fortune nélkül nem volt elég pont a Szedeákban, három vereség után tudott újra nyerni a Paks.

Magyar férfi NBI/A, középházi középszakasz, 3. foduló
Atomerõmû SE - Naturtex-SZTE-Szedeák 68-59 (24-15, 17-16, 14-17, 13-11)

ASE: Hinds 14/6, Ruják 8, Barnies 3/3, Eilingsfeld 14/6, Guinn 6/3.
cserék: Tarrant 12/6, Garamvölgyi -, Medve 9/6, Gulyás 2.

Szedeák: Boltics 5/3, Wirth 8/6, Csirics 6, Juhos 16, Sulovics 12.
cserék: Vágvölgyi 12/6, Kovács Á. -

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Josh Fortune nélkül, Wirth Ádámmal a soraiban kezdett a Szedeák és bár a fiatal magyar játékos rögtön egy triplával nyitotr, egyáltalán nem működött a vendégek csapatvédekezése, így már az első negyed közepén kezdett fölénybe kerülni az ASE. Főleg Eilingsfeld és Tarrant remekelt, ez a páros önmagában 16-15-re túldobta a teljes Szegedet az első tíz perc során, 10-9 után jött egy 7-0-s paksi roham és kilenc ponttal meglépett Schmidt Béla alakulata. Az utóbbi mérkőzésekhez képest ezúttal sokkal jobban dobtak kintről Barniesék, a második negyedben ennek ellenére stabilizálták magukat a vendégek, hátul jobban összekapták magukat Bolticsék és látütávolságon belül maradtak, nem nyílt tovább az olló - Vágvölgyi kiválóan szállt be a padról, plusz lendületet adott csapatának, így még közelíteni is tudtak.

A nagyszünetben aztán megint megvolt a közte tíz, de a fordulás után ismét jött egy jobb Szedeák-időszak és továbbra is ott volt ellenfele nyomában a gárda, hét-tíz pont között mozgott a különbség - elfogytak az ASE hármasai, de Fortune nélkül és a pontatlanul játszó Csirics-Boltics párossal nem tudtak fordítani a vendégek. A záró etapot azonban egy 4-0-val kezdte a Mandics-legénység és hosszú idő után újra egyetlen labdára csökkent a távolság a felek között, de ekkor Medve Máté tolta meg a paksi szereket egy 2+1-es akcióval, majd egy hármassal, ezzel lendítette át a holtponton övéit. Az utolsó percekben Tarrant és Boltics is négy személyi hibánál járt már, de hiába kapartak nagyot a vendégek, most egyszerűen nem volt bennük elég pont: Fortune nem játszott, Boltics egyetlen mezőnykosarat szerzett, Csirics 0/10 triplával zárt, így pedig nem nyerhettek idegenben. A Paks az első negyedben bemutatott remek játékának köszönhetően előnybe került, amit aztán menedzselt a végéig, így nagyon fontos győzelmet aratott: három vereség után tudott újra nyerni a gárda, első sikerét jegyezte Schmidt Bélával, illetve idén először tudta megverni a Szegedet.

fotó: kosarsport.hu