Nem tud kijönni a gödörből a Körmend, a Falco nyerte a vasi El Clásicót

17 pontos verést mért a Falco megyei riválisára - a Körmend hiába vezetett 11 ponttal a találkozó elején, zsinórban ötödik vereségét is begyűjtötte.

Magyar férfi A csoport, középszakasz, felsőház, 4. forduló
Egis Körmend (18-11) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (21-8) 78-95 (24-26, 13-19, 26-27, 15-23)

Körmend: Wright 8/6, Hollins 14/6, Ferencz 2, Davis 5/3, Tuoyo 19/9.
Csere: Halász -, Fanning 17/6, Németh 5/3, Horti -, Bán 8/6.

Falco: Govens 23/12, Perl 11/3, Váradi 24/12, Boriszov 12/6, Tóth 4.
Csere: Pustahvar 5/3, Norfleet 6, Taylor 10.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Az első negyed első fele a Tuoyo-Váradi duóról szólt - egyikőjüket sem sikerült megállítania az ellenfélnek, viszont előbbi mellé felnőtt a két triplát is behintő Wright, ezzel a Körmend ötpontos előnyben volt a felvonás felénél (16-11). Nagyon beindultak a hazaiak, Tuoyo hármasa után Bán is betalált kintről, utóbbi két büntetőjével pedig 11 pontra nőtt a vendéglátó fórja a 8. perc elején (24-13). Itt aztán jött az első igazi rövidzárlat Gasper Potocnik alakulatától - a játékrészből hátralévő kevesebb mint 3 percet 13-0-ra nyerte az ekkor három triplát is beszóró Falco, amely át is vette ezzel a vezetést (24-26). A második negyedben nem alakult ki nagyobb differencia egy ideig, bár gyakorlatilag végig a szombathelyiek irányítottak, a Körmend pedig futott az eredmény után (34-35). A 17. percben Taylor, Govens és Tóth Norbert kosaraival ugrott meg Szrecsko Szekulovics gárdája, amely a félidőben 8 ponttal állt jobban (37-45).

A fordulást követően Boriszov triplájával először vezetett több mint 10 ponttal a Falco, majd mindkét oldalon beindult a triplagyártás, de a különbség nem nagyon változott, 7-10 pont között mozgott a differencia - a Körmendnél Hollins szállította a pontokat, a vendégek pedig büntetőből voltak eredményesek. A felvonás második felének elején a Szombathely 16 ponttal is megugrott (49-65), viszont összekapta magát a Körmend: Fanning büntetőkkel próbálta visszahozni csapatát a meccsbe, majd ő, Hollins és Németh is beszórtak egy-egy hármast, Hollins faulttal együtt, így visszajöttek 10-en belülre a vasi piros-feketék (63-72). Ferencz még tovább faragta a különbséget a záró 10 perc elején, de Govens, Pustahvar és Taylor révén csinált egy 10-0-t a vendég gárda, amely ezzel a 33. perc közepére lényegében el is döntötte a vasi El Clásico sorsát (65-82). Fanning és Hollins tripláival még felcsillant egy minimális remény hazai oldalon, de Váradi gyorsan lehűtötte a kedélyeket - az újabb 8-0-s vendég szakasz után nem maradtak kérdések, és végül 95-78-ra győzött a Falco. A Körmend zsinórban ötödjére kapott ki ezzel.