Sorozatban ötödjére nyert a Kecskemét

Visszavágtak Djeraszimovicsék a Pécsnek - borzasztóan hullámzó találkozón a végjáték döntött a KTE javára.

Magyar férfi A csoport, Alapszakasz, 15. forduló
Pécsi VSK-VEOLIA (7-8) - KTE-Duna Aszfalt (9-6) 84-93 (21-21, 23-20, 16-23, 22-29)

Pécs: Durham 20/15, Supola 10/3, Demeter -, Budimir 20/12, Sarlija 13.
Csere: Bíró 3/3, Dukics 8/6, Harazin 2, Simon 8/6.

Kecskemét: Pongó 9/3, Thompson 15/9, Djeraszimovics 22/6, Dramicanin 15/6, Karahodzsics 11.
Csere: Wittmann 12/6, Molnár 9, Horváth -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Karahodzsics duplájával indult a meccs, de a Durham-Sarlija duó vezetésével a harmadik percre már ötpontos pécsi fórral fordultak a csapatok (7-2). Megindult pontgyártásban a Kecskemét is, szerzett labdák, támadópattanók után folyamatosan eredményesek tudtak lenni, Pongó egyenlített is a hatodik perc közepén - igaz, Durham azonnal válaszolt (16-13). Molnár is hasznosan kosarazott a vendégeknél, és bár a Pécs szinte végig előnyben játszott, a negyed végén Dramicanin vezetésével, Pongó kosara után egalizált Forray Gábor együttese (21-21). A második felvonás eleje a Thompson-Djeraszimovics duóról szólt, előbbi három triplát is beszórt alig több mint három perc alatt, vezetésükkel 7 ponttal meglépett a KTE (27-34). Sarlija és Budimir révén gyorsan csökkentette hátrányát a Pécs, majd egy hosszabb kosárcsend után Supola egyetlen pontra hozta vissza övéit a 16. perc végén (33-34). A 18. perc elején, Simon hármasát követően újfent visszavette a vezetést a mecsekaljai alakulat (38-36) - kiegyenlített volt ezt követően a játék, de a félidő Durham és Bíró tripláival, így hárompontos hazai fórral zárult (44-41).

A félidőben a Pécs 50%-os triplamutatóját (9/18 hármas) és több büntetőjét (7/8 - 4/4 büntető) csak részben tudta kompenzálni a Kecskemét azzal, hogy a palánk közeléből ők voltak az eredményesebbek (5/15 - 11/22 dupla), és hogy ők pattanóztak egy hajszállal jobban (19-22). A hazaiaknál Durham 15 pontnál (5/6 tripla), 4 pattanónál, 5 gólpassznál és összesen 20 VAL-nál járt, de a túloldalon is az irányító, Pongó Máté volt a legjobb (5-5 pont és gólpassz, 3 pattanó, 2 szerzett labda, 15 VAL).

A fordulás után ugyanolyan hullámzó volt a találkozó, mint az első 20 perc során. Supola triplájával és Durham első kétpontosával már 8 ponttal vezetett a PVSK (49-41), de a támadópattanók továbbra is a KTE oldalára billentették a mérleg nyelvét, Djeraszimovics vezetésével visszajöttek a vendégek egy pontra már a 23. percre (49-48). Büntetőkkel és Sarlija duplájával még ellépett ugyan öt ponttal Csirke Ferenc gárdája, de 54-49 után több mint három és fél percig kosárképtelen volt a Pécs, a KTE ezalatt futott egy 10-0-s szakaszt, így a 28. percben már ők álltak jobban 5 ponttal (54-59). Két triplával faragott hátrányán a PVSK, de Wittmann hármasa zárta a felvonást (60-64). Az utolsó negyedben Budimir vezetésével fordított a vendéglátó a 32. percre (66-64), de megint fej-fej mellett haladtak a csapatok, Durham kettő plusz egye után egál volt az állás öt perccel a vége előtt (74-74). Ezt követően viszont Karahodzsics és Djeraszimovics is értékesített egy-egy ugyanilyen hárompontos akciót, Pongó duplát dobott, ez a 8-0-s roham pedig eldöntötte az összecsapást (74-82). A végjátékban még mindent megpróbált a Pécs, de végül 93-84-re győzött a Kecskemét, amely ezzel ötödik győzelmét aratta zsinórban.