Új légiósa vezetésével megint győzött a DEAC

A második félidőben négy légiósa vezetésével a Jászberény fölé nőtt a DEAC - a debreceniek új légiósa, Dallas Lauderdale masszív dupla-duplával és 6 blokkal kezdett a hajdúságiaknál.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 4. forduló
DEAC (2-2) - JP-Auto JKSE (0-3) 73-62 (15-19, 18-20, 23-13, 17-10)

DEAC: Jones 17, Lilov 17/6, Molnár 2, Armwood 17, Lauderdale 15.
Csere: Velkey -, Kósa 3/3, Farkas 2.

Jászberény: Rakics 9/3, DeShields 10/3, Kerpel-Fronius 5, Lucsics 14/6, Sejfic 18.
Csere: Cseh 2, Brown 4.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

A DEAC új játékosa, Dallas Lauderdale kezdte meg a pontgyártást, de a Jászberény irányította az első negyed első felét. A 7. percre vette vissza a vezetést a hazai alakulat két légiós magasembere révén, Lucsics öt pontjával zárult azonban a negyed, így a vendégek négy ponttal vezettek 10 perc játék után (15-19). A második játékrész eleje Jonesé volt, szinte egymaga fordított pillanatok alatt (23-21), és innentől kezdve megint fej-fej mellett haladt a két együttes, általában Sejficék vezetésével - a center nagyon elemében volt, neki és Kerpel-Fronius kosarainak köszönhetően 6 pontos előnye volt a Jászberénynek a nagyszünetben (33-39). Érdekesség, hogy a hazaiaknál csak a négy légiós szerzett pontokat.

A fordulás után a vendégek támadójátéka nagyon visszaesett, négy perc alatt mindössze két pontra voltak képesek, így a már a 24. percben dupla-duplánál járó Lauderdale vezetésével a DEAC megint visszavette az irányítást, Lilov és Armwood révén pedig 4-6 pontos fórban kosaraztak a harmadik negyed folyamán. Magasemberei révén jött vissza egy pontra a JKSE, de Kósa a harmadik felvonás végén megdobta a debreceniek első magyar pontjait, triplájával négy egységre nőtt csapata előnye (56-52). A záró felvonásban fej-fej mellett haladtak a csapatok - a Jászberény a 36. percben Cseh duplájával tudott egyenlíteni hosszas üldözőverseny után (62-62). Itt azonban jött Lilov 2+1-e, duplája, a vendégek teljesen leálltak, a DEAC pedig eldöntötte az összecsapást a maga javára. 73-62-re győzött végül a vendéglátó gárda, amely így négy mérkőzés után 2-2-vel áll, míg a Jászberény egyelőre 0-3-as mutatót tudhat magáénak.

A hazaiaknál a két amerikai palánk alatti játékos vitte a prímet, hiszen Lauderdale (15 pont, 14 pattanó, 6 blokk) és Armwood (17 pont, 14 pattanó) is masszív dupla-duplát hoztak, de nagyon hatékonyan játszott Jahmal Jones is (17 pont, 8/8 dupla, 3 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda).