Végig vezetve győzött a Körmend Jászberényben

Az Egis Körmend együttese az első negyedben megszerzett előnyéből végig jól gazdálkodott, és 85-71-re győzött Jászberényben.

Férfi NBI/A-csoport, alapszakasz, 1. forduló
JP Auto-JKSE - Egis Körmend 71-85 (15-27, 23-24, 11-13, 22-21)

JKSE: Rakics 12/6, DeShields 26/3, Kerpel-Fronius 3, Lucsics 13, Sejfic 12.
Csere: Cseh -, Bazsó 5/3.

Körmend: Wright 15/6, Hollins 8, Fanning 22/3, Tuoyo 13, Horti -.
Csere: Ferencz 7/6, Németh 3/3, Csorvási 12, Halász -, Bán 5/3, Márton -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Az első negyed elején kisemberei, Hollins és Wright révén jobban kezdett a Körmend, de a palánk alatt Lucsics és Sejfic révén tartotta magát a Jászberény (6-9). A vasiak folyamatosan léptek meg a negyed hátralévő részében Wright és Csorvási kosaraival, utóbbi duplája után 11 pont lett a különbség a 9. percben (13-24), előbbi triplája pedig beállította az első játékrész végeredményét (15-27). Ferencz és Hollins kosaraival lépett meg 17 ponttal a vendég gárda a második felvonás elején, és bár eleinte tartotta ezt a távolságot a Körmend, a hazaiak Sejfic és DeShields vezetésével a 19. percre visszajöttek 10 ponton belülre (34-43). Fanning egymaga növelte újra 15 pontra csapata fórját (34-49), és Gasper Potocnikék 13 ponttal vezettek a nagyszünetben (38-51).

A fordulás után Sejfic és DeShields csináltak egy jászberényi 7-0-s rohamot, amivel hat egység lett mindössze a távolság (45-51), a Berény azonban ezt követően megállt támadásban, a Körmend pedig Tuoyo révén kezdte stabilizálni előnyét - Fanning négy pontjával megint 13 pont volt a differencia a 28. percben (47-60). DeShields rengeteget vállalt, de a vendégek így is 15 ponttal vezettek a záró felvonás előtt (49-64). Rakics és Bazsó kosaraival 10 pontra visszajött a JKSE ellenfelére (54-64), de azonnal jött Ferencz Csaba triplája, és a Berény ennél a 10 pontnál nem tudott közelebb kerülni, mindenre volt válasza a vendégeknek. Bán triplájával, majd Fanning kosaraival a 38. percre újra 16 pont lett a különbség (65-81). Lucsics büntetőivel és Rakics triplájával még egyszer 11 pontra megközelítette a vendégeket a vendéglátó, de végül 85-71-re győzött a Körmend.