Végig vezetve győzte le a Szolnok a Kecskemétet

33 percig uralta a KTE elleni mérkőzést a kupagyőztes, 20 pontos előnye pedig hiába olvadt 4-re a végjátékban, végül 88-77-re győzött az Olaj.

Magyar férfi A csoport, Középszakasz, Felsőház, 3. forduló
Szolnoki Olaj KK (23-5) - KTE-Duna Aszfalt (15-14) 88-77 (27-13, 23-20, 20-20, 18-24)

Szolnok: Perry 13/9, Vojvoda 4, Rudner 6/6, Ford 12/9, Andric 14.
Csere: Kovács 7/3, Tóth Á. 13, Browning 5/3, Polyák -, Tóth Z. -, Milosevics 14/6.

KTE: Pongó 13/9, Thompson 18/3, Djeraszimovics 5, Dramicanin 5/3, Karahodzsics 5.
Csere: Horváth 8/6, Wittmann 11/3, Molnár M. 9/3, Molnár D. 3/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

A találkozó nagyon gyorsan eldőlt, legalábbis úgy játszott: a kezdőbe ezúttal Rudner Gábort is benevező Szolnok Andric vezetésével lelépte a KTE-t az első hat és fél percben, 14 pontos előnyre tett szert a hazai alakulat ez idő alatt (19-5) - a horvát centert semmilyen szinten nem tudták megfogni Karahodzsicsék, így már ekkor 9 dobott pontnál járt. A Kecskemét némileg rendezte a sorait a negyedből hátralévő időben, de ezzel is csak tartani tudták a különbséget, nem tudtak közelebb férkőzni a kupagyőzteshez (27-13). A második felvonás elején Perry két hármassal 18 pontra növelte a vendéglátó fórját, és nagyon laza játékot mutatott a Szolnok - Rudner második hármasát is beszórta, de többen is hatékonyak voltak elöl, Tóth Ádám dupláját követően pedig először volt 20 pont a differencia a 18. perc elején (44-24). Karahodzsics állt csapata élére, de a KTE a nagyszünetben 17 ponttal le volt maradva (50-33).

A fordulás után triplapárbaj indult, de ebből is a Szolnok jött ki jobban - Milosevics is beszórt pár kosarat, és állandósulni látszott a 20 pont környéki különbség. Horváth Kristóf és Molnár Márton pontjaival jött közelebb ellenfeléhez Forray Gábor együttese (66-53), de a harmadik játékrész is 17 pontos szolnoki vezetéssel zárult (70-53). Az utolsó 10 perc kezdetén megint a hármasoké volt a főszerep mindkét oldalon - Browning 21 pontosra hízlalta a Tisza-parti gárda előnyét (76-55), majd Thompson és Wittmann kosarai után, a 35. perc végén rég nem látott közelségbe, 10 pontra kapaszkodott vissza a Kecskemét, időt is kért Alekszics (81-71). A Szolnok teljesen megállt 81-61 után, Pongó kosaraival még tovább zárkóztak a vendégek, Thompson két büntetőjével pedig 4 pont lett a különbség (81-77). A 39. percben aztán Perry egy duplával, Milosevics pedig egy triplával lezárta az érdemi kérdéseket - 88-77-re nyertek végül a hazaiak.