Szoros meccset nyert az Alba a Kecskemét ellen

Bár első negyedben összeszedett 13 pontos hátrányából fordított Forray Gábor csapata az Alba otthonában, a bajnoki címvédő az utolsó felvonásban meg tudta nyerni a KTE elleni felkészülési mérkőzést.

Felkészülési mérkőzés, Székesfehérvár
Alba Fehérvár - KTE-Duna Aszfalt 82-74 (28-15, 14-22, 18-24, 22-13)

Alba Fehérvár: Hill 13/6, Fenner 4, Keller I. 2, Lóránt 18/3, Keller Á. 7.
Csere: Macon 4, Harris 12/6, Kovács -, Filipovity 4, Markovics 18/3.

KTE: Pongó Má. 7/3, Thompson 20/9, Molnár 2, Djeraszimovics 19/3, Dramicanin 7/3.
Csere: Karahodzsics 2, Pongó Ma. 3/3, Wittmann 12/6, Fülöp 2.

A teljes statisztikát ezen a linken megtaláljátok!

Keller Ákos és Hill vezetésével jobban kezdett az Alba, de a hatodik percben még csak 11-10-re vezettek a fehérváriak, a negyed második fele azonban teljesen egyértelműen a hazaiaké volt - Harris és Markovics vezetésével 17-4-re nyerték ezt a bő öt percet, így 13 ponttal vezettek 10 perc játék után (28-15). Thompson és Djeraszimovics kosaraival indult meg felfelé a Kecskemét, a 16. perc végén pedig Markovics minden erőfeszítése ellenére is csak három pont volt a differencia (36-33) - a félidőben is csak öt ponttal álltak jobban Dzunics Braniszlavék (42-37).

A fordulás után rögtön megugrott az Alba újra 13 pontra Markovics, Harris és Lóránt kosaraival, és bár a legújabb igazolás, Macon is betalált kétszer a negyed közepén, támadásban teljesen megálltak a fehérváriak, védekezésben pedig a Djeraszimovics, Thompson, Wittmann trióval nem tudtak mit kezdeni - utóbbi hármasával egyetlen ponttal már a KTE állt jobban 10 perccel a vége előtt (60-61). A 34. percben Lóránt vezetésével megint az Alba vezetett (69-63), és az itt megszerzett fórt tudták a hazaiak végig tartani. 82-74-re győzött végül a bajnoki címvédő, így visszavágott a másfél héttel ezelőtti kecskeméti vereségért.