B-csoport: Átigazolási körkép
Bő két hét múlva rajtol a honi másodosztály mezőnye, így szokásos szezon előtti felvezetőnkben sorra vesszük a B-csoport nyári átigazolásait.
Keleti csoport
Békési SzSK:
Érkezett: Schéda Martin (Salgótarján), Nagy Balázs (Ausztria), Nagy Csaba (Vásárhely)
Távozott: Béres Nándor (Vásárhely), Kovács Benedek (SMAFC), Vámos László (Kaszások), Farkas Gergő
Budapesti Honvéd:
Érkezett: Kováts Róbert (Kaszások), Tóth Bence (Kaszások), Pintér Dávid (KTE), Fülöp Botond, Bános Csaba (Jászberény), Gombos Ádám (ASE)
Távozott: Szollár Gergő (TF, NB2), Sinkovits Dániel (TF, NB2), Fekete József (Budafok), Teremy Zsombor
DEAC:
Érkezett: Farkas Attila (Körmend), Molnár András (Szeged), Lajsz Gergely (Nyíregyháza), Brane Szavics (Nyíregyháza), Kósa Tamás (Nyíregyháza), Varga Ádám (Tiszaújváros), Ferenczi Tamás (edző – Salgótarján), Horváth Imre (edző – Kecskemét)
Távozott: dr. Nagy Ágoston (edző), Nagy Benedek, Nagy Botond, Takács Dániel, Filip Patkovic
EKE Eger KOK:
Távozott: Máté Balázs (MEAFC), Nemes Péter (Vásárhely)
MAFC
Érkezett: Bordács Soma (Körmend), Molnár Marcell (Nyíregyháza), Körömi László (Szombathely), Fehér Ákos (Baja)
MEAFC:
Érkezett: Szögi Ádám (Jászberény), Máté Balázs (Eger), Kopasz Márton (Kaszások), Takács Dániel (Kaszások), Lippai Szabolcs (Debrecen)
Távozott: Kiss Balázs (visszavonult), Tóth Tamás (MEAFC, NB2)
Nagykőrösi Sólymok KE:
Érkezett: Jurászik Gábor (Kecskemét), Fehér Ádám (Szeged), Szőke Tamás (Közgáz)
Nyíregyháza:
Érkezett: Czura Attila (Tiszaújváros), Oláh Zoltán (Tiszaújváros), Varga Márton (Salgótarján), Keul Tamás (Vasas), Farkas Sándor Dániel, Sitku Márton, Mokánszki Máté, Szondi Ákos, Balogh Béla Bendegúz, Vaskó György
Távozott: Brane Szavics (DEAC), Kósa Tamás (DEAC), Lajsz Gergely (DEAC), Molnár Marcell (MAFC), Tate Unruh Duane, Malcolm Miller Jamal, Zoran Krstanovic
Óbudai Kaszások:
Érkezett: Vámos László (Békés), Korona Zsolt (Újpest), Nagy Szabolcs, Kollár Zsombor (ASE)
Távozott: Kováts Róbert (Honvéd), Tóth Bence (Honvéd), Takács Dániel (MEAFC), Petrucsik Bence (TF, NB2), Kopasz Márton (MEAFC), Krasznai Tibor
Salgótarjáni KSE:
Érkezett: Csapai Péter, Debreceni Gergő (Budafok), Mucibabic Momcilo (TF-Budaepst), Szabó Roland (USA), Molnár István (vezetőedző)
Távozott: Helmeczi András (Veszprém), Sömenek Martin (ASE), Madár András (Tiszaújváros), Szabó Péter (Vásárhely), Czigler László (edző – MTK), Ferenczi Tamás (edző – DEAC), Schéda Martin (Békés), Varga Márton (Nyíregyháza), Szabó Domokos (TF-Budapest), Nikola Tutus
Tiszaújvárosi Phoenix:
Érkezett: Madár András (Salgótarján), Debreceni Dániel (MAFC), Papp Bendegúz (Szolnok)
Távozott: Varga Ádám (DEAC), Mohay Péter (MTK), Czura Attila (Nyíregyháza), Oláh Zoltán (Nyíregyháza), Vida Zoltán
Vásárhelyi Kosársuli:
Érkezett: Szabó Péter (Salgótarján), Utasi Gábor (vezetőedző), Momir Genal, Nemes Péter (Eger), Béres Nándor (Békés)
Távozott: Wirth Ádám (Szeged), dr. Elek András (vezetőedző), Czibere Zoltán (labdarúgó karrierbe kezd), Mócsai Milán (visszavonult), Varga Dániel (OSE), Nagy Csaba (Békés)
Nyugati csoport
Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC:
Érkezett: Puszta Dávid (Pápa), Hegedűs Gergely (Szolnok), Kovács Barnabás (KTE)
Távozott: Hajmásy Péter, Márkus Tamás (Németország), Sziráki Lőrinc (visszavonult), Bokor Zoltán (PVSK)
Alba Fehérvár-DKKA:
Érkezett: Keller Iván (KTE), Somogyfoki Péter
Távozott: Brbaklics Aleksa (Jászberény), Fülöp Bence (KTE), Molnár Dániel (KTE)
Bajai Bácska FKE:
Érkezett: Osiyemi Adebayo (Bonyhád), Vukicsevics, Piukovics Bálint (KTE), Piukovics Patrik (KTE)
Távozott: Braun Bence (Bonyhád), Fehér Ákos (MAFC)
HOYA-Pannon Egyetem Veszprém:
Érkezett: Helmeczi András (Salgótarján), Jilling László (Bonyhád), Hegedűs Attila (Bonyhád), Blaskovits László (Jászberény)
Távozott: Vertetics Ádám, Takács András, Novák Patrik, Kovács Dániel, Herbel Péter (Bonyhád), Kováts Viktor (visszavonult)
Metal-Work Bonyhádi KSE:
Érkezett: Dávid Róbert (ASE), Meixner Márk (ASE), Braun Bence (Baja), Szinisa Ugrinics (KK Cerak), Herbel Péter (Veszprém)
Távozott: Jilling László (Veszprém), Hegedűs Attila (Veszprém), Osiyemi Adebayo (Baja), Jan Pavlik (visszavonult), Papp Péter, Szávai Péter, Somogyfoki Szabolcs (TF-Budapest)
Microsec-Budafok
Érkezett: Fekete József (Honvéd), Tóth Szabolcs (TF-Budapest)
Távozott: Debreceni Gergő (Salgótarján)
Motax-Concordia Pápa:
Érkezett: Kálmán László, Hadnagy Bence (OSE), Szabó Bence (Szombathely), Nikola Majic
Távozott: Puszta Dávid (Győr), Kutasi Gergely, Németh Armand, Ács Péter (visszavonult)
MTK Törökbálint:
Érkezett: Mohay Péter (Tiszaújváros)
Távozott: Spiriev Olivér, Trepák Zoltán (visszavonult), Mostbacher Antal (TF, NB2), Bíró Bence (visszavonult)
OSE Lions:
Érkezett: Horváth Márton (Kaposvár), Zsíros Péter (Szolnok), Kovács Gábor (Szolnok), Jestin Lewis (Mercer Egyetem), Varga Dániel (Vásárhely)
Távozott: Ughy Albert (visszavonult), Tanács Attila (visszavonult), Bocsárdi Gábor, Hadnagy Bence (Pápa), Nikola Vujovics
PVSK-Kornosz Kiadó:
Érkezett: Bokor Zoltán (Győr), Bíró Levente (Rátgéber Akadémia), Kárpáti Balázs (Rátgéber Akadémia), Soós Balázs (Rátgéber Akadémia), Szavai Balázs (Rátgéber Akadémia), Riskó Dávid (Rátgéber Akadémia), Lajos Norbert (Rátgéber Akadémia)
Távozott: Czukor Bence (Mattersburg)
SMAFC-NYME:
Érkezett: Kovács Benedek (Békés)
Távozott: Balogh Gergely (Soproni Tigrisek, NB2)
Tehetséges Fiatalok-Budapest:
Érkezett: Somogyfoki Szabolcs (Bonyhád), Szabó Domokos (Salgótarján), Perényi Domokos (Szeged), Szekeres Zalán (Sopron), Telegdy Dániel (Budaörs)
Távozott: Tóth Szabolcs (Budafok), Mucibabic Momcilo (Salgótarján)
Fotó: facebook.com/honvedkosar