Egyenlített az Oroszlány a B-csoport döntőjében

Végig vezetett a hazai pályán játszó OSE Lions az NBI/B döntőjének második meccsén, 78-68 arányban legyőzték a Vasas Akadémia gárdáját, így mindent eldöntő összecsapásra kerül sor Pasaréten a másodosztály bajnoki címének eldöntése érdekében.

NBI/B, Döntő, 2. mérkőzés
OSE Lions - Vasas Akadémia 78-68 (21-15, 18-12, 15-17, 24-24)

OSE: Hadnagy -, Kiss 10, Wehner 17, Bocsárdi -, Vujovic 16/6.
Csere: Sonyák 12, Tanács 8, Burai 6, Zrínyi 4, Gorzsás 5.

Vasas: Surmann P. 10, Faragó 20/3, Boros 4, Garamvölgyi 12, Andrássy -.
Csere: Krivacsevics 15, Surmann G. 4, Kozma -, Zsemlye -, Katona 3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A párharc állása: 1-1.

Már a mérkőzés elején is az OSE játszott előnyben, de az első percekben még volt válasza a Vasasnak a hazai kosarakra. Oroszlányi részről Vujovic és Kiss Kornél szórták a pontokat, majd Tanács Attila volt kétszer is eredményes, míg a vendégektől Garamvölgyi Ákos dobta a kosarak nagy részét, így a negyed felénél 5 ponttal vezettek a hazaiak (15-10), ezt növelték meg 1-gyel a negyed végéig Wehner Zoltán és Burai Róbert segítségével (21-15). A második negyed eleje nagyon pontszegényre sikeredett, főleg az első 10 perc elejéhez képest - Zrínyi Viktor és Sonyák Béla dupláival megvolt a közte 10 is (25-15), de a 15. perc közepén, Faragó Péter eredményes kísérlete után újra csak 4 pont volt a távolság a két fél között (25-21). Itt volt a meccs egyik kritikus szakasza, az OSE ugyanis Vujovic révén egy 9-0-val megint ellépett (34-21), innen pedig már nem volt visszaút a pasarétieknek, hiába szállt be jól a játékba Krivacsevics Markó (39-27).

A fordulás után Vujovic két kosarával 16 pontra nőtt a hazaiak előnye, és hiába szórta a pontokat a túloldalon Krivacsevics, gyakorlatilag mindenre volt válasza Vavra András legénységének. Krivacsevics és Faragó révén még visszajött 10 pontra a Vasas a záró felvonás előtt, ám Sonyák vezetésével, Vujovic újabb kettese után megint 16 pont volt az OSE előnye a 33. perc végén (64-48). A fővárosiak megint leküzdötték magukat 10 pont környékére, de jött a válasz a túloldalról, így az utolsó 3 percre 15 egységnyi fórral fordultak a vendéglátók. Faragó révén még egy nagy hajrába kezdett a Vasas, a rutinos hátvéd csak ebben az utolsó három minutumban 8 pontot szerzett, de 6 pontnál közelebb így sem tudta felhozni csapatát, az Oroszlány elég jól büntetőzött ahhoz, hogy ne kerüljenek bajba, így végig vezetve hozták a párharc második meccsét 78-68-ra. Ez azt jelenti, hogy az NBI/B idei szezonjának döntője a mindent eldöntő harmadik találkozón, Pasaréten dől majd el.