Hepp Kupa: kiütéses nyíregyházi siker a bronzmeccsen

Csak pár percig tudott partiban lenni az Oroszlány. a meccs érdemi része a második negyedben eldőlt.

Hepp Kupa, bronzmérkőzés

OSE Lions - Nyíregyháza Blue Sharks 65-94 (12-21, 10-25, 22-26, 21-22)

Oroszlány: Kiss K. 7/3, Burai 11, Zsíros 5/3, Kovács G. 4, Horváth M. 12
cserék: Varga D. 4, Joó -, Wehner 12/9, Olasz 6, Gorzsás 3/3, Keller V. 1

Nyíregyháza: Bus 19/3, Czura 22/3, Fazekas 10/6, Nagy K. 14/9, Gant 18
cserék: Sitku 3/3, Oláh 2, Varga -, Gáspár 2, Vaskó -, Mokánszki, Farkas -

6-6-ig volt szoros a mérkőzés, aztán fokozatosan ellépett ellenfelétől a Nyíregyháza - az OSE sorra hibázta el a hármasokat, adta el a labdákat, ráadásul 30% alatt dobott mezőnyből, míg a Blue Sharks jóval pontosabban játszott. Gant gyors nyolc pontja után Bus is hozzátette a magáét, az első negyed végén kilenc egységgel vezettek Fazekasék, de a különbség a folytatásban hamar 16 pontnyira nőtt. Itt sem tudott megkapaszkodni az Oroszlány, ezúttal nem volt egy súlycsoportban a gárda, a tegnapi két elődöntőben látott szoros küzdelemnek nyoma sem volt - a nagyszünetre gyakorlatilag eldőlt a meccs, 22-46 állt az eredményjelzőn húsz perc után.

A második félidőben sem tudott csodát tenni az OSE, Kiss Kornél ki is pontozódott, a Nyíregyháza pedig a harmadik negyedet is megnyerte - könnyed játékkal növelték harminc pont fölé a különbséget, az oroszlányi szurkolótábor hiába zúgta a "Harcoljatok! Harcoljatok!" rigmust. A záró etap már csak formalitás volt, nagyon sima mérkőzésen szerezte meg a bronzérmet a Blue Sharks.

fotó, slide: zsirostibor.kosarsport.hu