NBI/B - 11. forduló: féltávnál a MEAFC és az OSE az élen

Nem hibázott kétszer egymás után odahaza a MEAFC, csak úgy, mint a többi hazai csapat sem keleten, a Tiszaújváros és a MAFC is behúzta otthoni találkozóit. Nyugaton az OSE a Törökbálintnak sem kegyelmezett, de figyelni kell a Veszprémre, akik Győrben aratták sorozatban kilencedik sikerüket. Bonyhádon csak a hosszabbítás döntött, és nincs már nyeretlen gárda a másodosztályban!

Keleti csoport

MEAFC - Vásárhelyi Kosársuli 87-82 (24-24, 23-19, 21-25, 19-14)

Rangadóhoz méltó mérkőzésen őrizte meg első helyét a csoport élen a MEAFC, hiába kezdett remekül a Vásárhely és volt esélye még a végjátékban is elcsípni a miskolciakat. Beragadtak ugyanis 6-14-nél a házigazdák, az egész találkozón jól játszó Szabó Péter (24/6 pont, 9 kiharcolt fault, 4 gólpassz) vezetésével minden összejött a Vásárhelynek, ám a borsodiak hamar feléledtek egy gyors időkérés után, a szintén 24 pontig jutó Máté Balázs kosaraival már a vezetést is megszerezték az első negyedben. A folytatásban Drahos (17/3 pont, 6 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 5 gólpassz) és Szojka (13 pont, 12 lepattanó) is felvették a rangadó ritmusát, a félidőben négy ponttal ment a hazai csapat, a fordulást követően pedig már a tízet ostromolta a listavezető előnye. Kelemen (12 pont, 9 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 4 gólpassz) kapcsolt vendég oldalon, és a borsodi előny hamar leolvadt, innentől pedig fej-fej mellett haladtak a gárdák az utolsó percekig. A végjátékban a kevesebbet hibázó MEAFC tudott győzedelmeskedni, így ők zárják a tabella élén az alapszakasz első körét.

Legjobb dobók:

MEAFC: Máté B. 24/6, Drahos 17/3, Szojka 13
Vásárhely: Szabó P. 24/6, Rostás 14, Kelemen 12, Varga Z. 11/3

Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub - EKE Eger KOK 72-68 (10-18, 19-9, 21-20, 22-21)

Nem a kosárlabda szépségeiről szólt a mérkőzés, de küzdésből jelesre vizsgázott minkét együttes, végül a védekezésben egy fokkal hatékonyabb Tiszaújváros javára dőlt el a találkozó. A támadójátékkal hadilábon álltak a felek, extra dobóformát egyik csapat sem tudott előhúzni, Madár így is eljutott 19 egységig, plusz az ő triplájával került át a vezetés végleg a borsodiakhoz, de ezúttal nem ő, hanem a Debreceni (18 pont, 8 lepattanó), Pöstényi (10 pont, 15 lepattanó, 6 kiharcolt fault) páros játéka volt inkább a döntő faktor. A Honvéd elleni idegenbeli derbihez hasonlóan vesztette el ezt a meccset is az Eger, a jobb kezdést követően visszaesett a hatékonyságuk, hiába jutott négy játékosuk is tíz pont fölé.

Tiszaújváros: Madár 19/9, Debreceni 18, Pöstényi 10
Eger: Tóth Z. 16/9, Illés 14, Csákvári 11/3, Varga I. 10

MAFC - Salgótarjáni KSE 73-68 (18-19, 17-17, 25-18, 13-14)

Legeredményesebb centere, Pápai Máté nélkül zsebelte be második sikerét a MAFC gárdája, igaz, a túloldalon is akadt hiányzó bőven, az új igazolások még nem léptek pályára a Salgótarján színeiben, váratlan vereségbe is szaladt bele Molnár István legénysége. Blaskovits (17/6 pont, 6 lepattanó) és Debreceni (18 pont, 6 lepattanó, 7 kiharcolt fault) hozták a pontokat, Dániel sokoldalú játékkal tűnt ki (12/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 eladott labda, 6 kiharcolt fault, 10 gólpassz) és Béres is hozzátette a magáét (11 pont, 5 lepattanó), de a túloldalon a kezdőötös jobban muzsikált ezen az estén. Kucsora az egész mezőny legeredményesebb dobója lett 21 egységével, Siklós a tripla-duplát ostromolta (10/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 kiharcolt fault, 7 gólpassz), de ezen kívül a Bordács-Nikitin-Molnár trió is hasznos játékkal rukkolt elő, ami összességében egy megérdemelt győzelmet szült a házigazdának.

MAFC: Kucsora 21/6, Bordács 16/6, Molnár M. 11/3, Siklós 10/3, Nikitin 10
Salgótarján: Debreceni G. 18/15, Blaskovits 17/6, Dániel 12/3, Béres 11

Nyugati csoport

OSE Lions - MTK Törökbálint 91-74 (21-17, 19-18, 24-18, 27-21)

Többször is hátrányban kellett játszania az MTK együttesének, a végjátékra pedig fel is őrölte a folyamatos zárkózási kényszer a vendégeket, így a parádés napot kifogó Jestin Lewis (31/6 pont, 7 szerzett labda, 4 kiharcolt fault, 9 gólpassz) vezérletével biztosan hozta a felsőházi rangadót az OSE. A törökbálintiaknál Jakab (18/6 pont, 4 eladott labda, 4 kiharcolt fault, 4 gólpassz) és Horváth (20/9 pont, 5 lepattanó, 8 kiharcolt fault) cipelték a hátukon a társakat, de sok volt a hiba Szarvas Gábor alakulatánál, amit még az extra formától elmaradó Oroszlány ellen sem maradhatott büntetlenül.

OSE: Lewis 31/6, Wehner 12/3, Kiss K. 10/3
MTK: Horváth K. 20/9, Jakab P. 18/6, Szabó T. 12, Boinitzer 10

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 70-76 (16-15, 21-21, 12-22, 21-18)

A 34%-os dobóforma a félidőig tartott ki győri oldalon, a kilenc triplájukból nyolcat a nagyszünetig hintő házigazdák a második félidőben fokozatosan fogytak el a sorozatban kilencedik sikerét begyűjtő Veszprémmel szemben. A Kovács fivéreket remekül hatástalanították Hegedűsék (8/3 pont, 13 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 3 blokk), akiknél a Pavlovic (17/3 pont, 5 lepattanó, 4 kiharcolt fault), Kámán (11/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Körtélyesi (21/6 pont, 7 lepattanó) trió kiváló összhangot mutatott, ami korántsem jó előjel a riválisok számára. A lepattanóharcot utcahosszal nyerő (30-45) bakonyiaknak a 18 eladott labda is belefért, Ruják (20/9 pont, 4 lepattanó, 8 kiharcolt fault), Gombás (12/6 pont, 10 lepattanó), Puszta (15/3 pont, 4 szerzett labda, 6 kiharcolt fault) és Nárai (16/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 kiharcolt fault) már csak kozmetikázni tudtak az eredményen a hajrában.

Győr: Ruják 20/9, Nárai 16/3, Puszta 15/3, Gombás 12/6
Veszprém: Körtélyesi 21/6, Pavlovic 17/3, Kámán 11/3

Metal-Work Bonyhádi KSE - PVSK-Kronosz Kiadó 80-76 (23-15, 22-17, 13-13, 14-27, 8-4) – hosszabbítás után

Villámrajtját követően (7-0) jól menedzselte az eredményt a Bonyhád együttese, a negyedik negyed közepéig nem is tudott látótávolságon belülre kerülni az ismét több megbízható performanszot is felsorakoztató PVSK. Sőt, bő három perccel a vége előtt még úgy tűnt, révbe is érhet a bombaformában pattogtató Tömösváry (33/6 pont, 16 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 4 gólpassz, 3 blokk) vezette házigazda, de 67-58 után már csak büntetőkből találtak be a tolnaiak, míg a túloldal viharos léptekkel kezdte meg a felzárkózást. A végén nem csak egálra mentette a meccset Antóni Csanád (19/9), de még a lehetősége is megvolt, hogy eldöntse a találkozót. A tripla azonban kimaradt, a ráadásban pedig már nem hibázott a Bonyhád, a pécsiek puskapora elfogyott az extra öt percre, így magukra húzták a tabellán tolnai riválisukat.

Bonyhád: Tömösváry 33/6, Baki 21/6, Braun 12
PVSK: Antóni 19/9, Krnjajski 18, Demeter 14, Dragasevic 11/6, Popgyákunik 10/9

Motax-Pápai KC - SMAFC-NYME 95-82 (30-27, 21-17, 25-14, 19-24)

35-33-ig és a második negyed derekáig tartotta szépen magát a Rátvay testvérekre támaszkodó SMAFC, az ekkor 16-4-re elvesztett pár perc okozta végül a vesztüket, innentől ugyanis már nem engedte felállni ellenfelét a pápai alakulat. Keresztes (17 pont, 9 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 2 blokk), Kálmán (20/9 pont, 4 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 6 gólpassz) és Szanati (16 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) mellett Horváth Gábornak (15/3 pont, 9 lepattanó, 2 blokk) és Attilának (15/12 pont) is jó napja volt, ami már így együtt sok volt a Kovács Benedeket nélkülöző soproniaknak, hiába parádézott a már említett Rátvay testvérpár, a 21 esztendős Tamás 19 ponttal zárt, míg 17 esztendős öccse, Balázs 17-ig jutott, de leszedett 9 lepattanót is.

Pápa: Kálmán 20/9, Keresztes 17, Szanati 16, Horváth A. 15/12, Horváth G. 15/3
SMAFC: Rátvay T. 19/9, Rátvay B. 17

Tehetséges Fiatalok-Budapest - BUDAFOK 88-52 (16-12, 31-19, 21-12, 20-9)

Nem lett nagy meccs a fővárosi ütközetből, a Szobi (19/3 pont, 7 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 5 gólpassz), Kerkai (19 pont, 6 szerzett labda) páros vezetése mellett Szabó nem tudott hibázni a triplavonalon túlról (17/15 pont) és a hírhedt TF-védekezés most is jól működött, 31%-os dobóhatékonyságba kergetve a budafokiakat. A vendégeknél Drevenka (18/12 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda) volt az egyetlen biztos pont, mögötte a Tóth-Fehér duó igyekezett még legjobban, de ezen az estén ők sem tudtak mit kezdeni a hazaiak védelmével.

TF: Szobi 19/3, Kerkai 19, Szabó 17/15
Budafok: Drevenka 18/12, Fehér 9, Tóth Sz. 9

Alba Fehérvár - Bajai Bácska FKE 107-82 (30-25, 34-17, 21-17, 22-23)

Legjobb dobója nélkül is roppant magabiztos játékkal szerezte meg első győzelmét a Fehérvár ifjú együttese, hiába folytatta ott Vukicevic (30 pont, 11 lepattanó, 11 kiharcolt fault, 3 gólpassz), ahol a téli szünet előtt abbahagyta. A házigazdák uralták a lepattanókat (45-27), amiből nagyobb csapásszámuk is volt, hatan érték el a tízpontos határt, míg a túloldalon a szerb légiós mellett csak Délity (21/21 pont, 5 lepattanó) és Nagy (12/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) volt erre képes. A fehérváriak sikerével nincs már nyeretlen gárda a B csoportban, de egyelőre a szintén egy győzelemmel álló bajaiakat nem előzik meg (csak a végelszámolásnál) rosszabb pontkülönbségük miatt.

Fehérvár: Keller I. 19/6, Somogyfoki P. 18/9, Takács Mi. 16/6, Varga M. 16/3, Nyulász 13/3, Takács Ma. 10/6
Baja: Vukicevic 30, Délity 21/21, Nagy D. 12/3

Fotó (1., slide): oselions.hu, Karácsony Tamás