NBI/B - 18. forduló: Veszprém 16, DEAC 10

73%-os pontossággal elsüllyesztett 16 triplával sem tudta legyőzni a listavezető veszprémieket a Fehérvár, míg a DEAC odahaza duzzasztotta 10 meccsesre győzelmi szériáját. Bukott a Vásárhely, hosszabbításban nyert a MEAFC, Baján pedig nem várt pofonba szaladt bele a Győr együttese.

Keleti csoport

Budapesti Honvéd SE - Vásárhelyi Kosársuli 84-68 (11-22, 31-14, 20-18, 22-14)

Egy negyedig kereste a ritmust a házigazda Honvéd, a padról beszálló Szalay Ákossal (21/9 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) azonban lendületet vett Puskás Artúr legénysége, és kiváló védekezésének köszönhetően presztízs győzelmet aratott a gyengébb napot kifogó Vásárhely felett. A mezőnyben Kerpel-Fronius Gáspár is agilis játékkal rukkolt elő (9/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 kiharcolt fault, 5 gólpassz), a palánk alatt pedig nem tudott mit kezdeni a Stefán (17 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Kováts (13 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 4 kiharcolt fault) duóval a csongrádi együttes, amelyben csak a Szabó (19/3 pont, 4 lepattanó, 7 kiharcolt fault, 3 gólpassz), Vas (14/6 pont, 6 lepattanó) duó tudott lépést tartani a magas hőfokon izzó Honvéd játékosokkal. Letámadásuk egyszer-egyszer megzavarta ugyan a fővárosiakat, de rengeteg hiba csúszott Utasi Gábor fiainak játékába, így megérdemelt, magabiztos sikert arathatott a vendéglátó gárda.

Legjobb dobók:

Honvéd: Szalay 21/9, Stefán 17, Kováts R. 13, Kerpel-Fronius 9/3
Vásárhely: Szabó P. 19/3, Vas P. 14/6

Óbudai Kaszások - MEAFC 94-101 (15-19, 35-23, 16-26, 18-16, 10-17) – hosszabbítás után

Kemény csatát hozott a listavezető MEAFC óbudai vendégjátéka, a hazaiak többször nyert helyzetben voltak már a találkozón, de a miskolciak mindig felálltak hátrányból, és végül hosszabbításban múlták felül az odahaza roppant veszélyes Kaszásokat. A második negyedben extra dobóformát mutatott a fővárosi alakulat, szinte hibázni sem tudtak Nagy Szabiék (19/9 pont, 9 lepattanó, 6 szerzett labda, 6 kiharcolt fault), a térfélcsere után azonban a borsodiak mentek nagyot, Drahos ismét a hátán cipelte a csapatot (28/12 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 6 kiharcolt fault, 5 gólpassz), a záró felvonás előtt pedig már a vendégek jártak előrébb két ponttal. A sárga mezesek is tudtak azonban újítani, a szintén parádésan játszó Prophet (13 pont, 5 lepattanó, 8 kiharcolt fault, 6 gólpassz), Lakosa (15/6 pont, 3 szerzett labda) és az új igazolás, Gorzsás (26/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 5 kiharcolt fault) egy gyors hazai rohamot prezentáltak, amiből visszajött még a MEAFC, és innentől fej-fej mellett haladtak a felek. Az utolsó szó is a borsodiaké volt, Drahos győztesnek szánt tripláját Price (15 pont, 13 lepattanó, 5 eladott labda) zsákolta vissza a gyűrűbe, hosszabbításra mentve a találkozót. Ott ismét a házigazdák kapták el hamarabb a fonalat, ám négypontos vezetésüknél (92-88) nagyon megállt Nagy Bálint alakulata, a MEAFC ment egy 0-9-et, innen pedig mér nem volt visszaút a Kaszások számára, a végeredményt a tripla-duplát ostromoló Szögi (15 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 8 kiharcolt fault, 9 gólpassz) állította be.

Kaszások: Gorzsás 26/3, Nagy Sz. 19/9, Lakosa 15/6, Prophet 13
MEAFC: Drahos 28/12, Szögi 15, Price 15, Máté B. 10, Endrész 10

Salgótarjáni KSE - Nyíregyháza Blue Sharks 82-85 (17-27, 22-26, 19-18, 24-14)

Két és fél negyedig nem volt izgulnivalója a Nyíregyházának, a Gant (19 pont, 18 lepattanó, 4 eladott labda, 8 kiharcolt fault), Bus (20/6 pont, 9 gólpassz) párosra támaszkodó nyírségiek ekkor már majd 20 ponttal jártak előrébb házigazdájuknál, ám Salgótarjánban máshogy gondolták a befejezést. Apránként elkezdte ugyanis ledolgozni hátrányát a hazai együttes, sőt, Blaskovitsnak (15/6 pont, 5 lepattanó) labdája is volt 82-84-nél a vezetés megszerzéséhez, ám a tripla kimaradt, Gant pedig bebiztosította büntetőből a győzelmet csapata számára.

Salgótarján: Harris 18/3, Blaskovits 15/6, Csapai 12, Jakab P. 10/6, Debreceni 10
Nyíregyháza: Bus 20/6, Gant 19, Nagy K. 14/12, Czura 14/3

Calle Pubfood Békés - EKE Eger KOK 79-66 (23-13, 25-14, 16-22, 15-17)

Egy félidő alatt kiépítette a győzelemhez szükséges előnyét a Békés, a térfélcserét követően hiába tett meg minket a felzárkózásért az Eger, amint tíz ponton belülre értek, a hazaiak újítani tudtak, és ismét megléptek riválisuktól. A tét nagysága érződött a találkozón, a feszült hangulatú összecsapáson a viszonylag sima hazai vezetés ellenére is akadtak pikáns jelenetek, de ez nem befolyásolta a végeredményt, a Koma (18 pont, 10 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 3 gólpassz), Krstic (16/6 pont, 9 lepattanó) duó vezette békésiek hozták a középház szempontjából kulcsfontosságú derbit.

Békés: Koma 18, Krstic 16/6, Zsíros 14/12, Nagy B. 11/6, Molnár Á. 10/3
Eger: Csabák 18/6, Tóth Z. 18/6, Varga I. 10

MAFC - Nagykőrösi Sólymok KE 72-91 (17-28, 18-19, 17-18, 20-26)

Jó kezdéssel alapozta meg az értékes idegenbeli sikert a Nagykőrös alakulata, érdekesség, hogy a játék pont azon elemében múlták felül a fővárosiakat, amelyben papíron gyengébbnek kellett volna lenniük, ez pedig a lepattanó harc, amit 35-44-re nyertek meg Tóth Viktorék (16/3 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 eladott labda, 7 gólpassz). Bordács hiányában Pápai (13 pont, 11 lepattanó, 8 eladott labda, 5 kiharcolt fault) és Siklós (6 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda) próbáltak küzdeni a palánk alatt, míg Kucsora 50% feletti hatékonysással szórt be 30 pontot a vendégeknek, ám ez is kevés volt a 38 (!!!) triplát ráemelő nagykőrösiekkel szemben, amelyben Kovács Sándor kapta el leginkább a fonalat, az ő hét hárompontosára (23/21 pont) nem tudott megoldást találni Bors Miklós együttese.

MAFC: Kucsora 30/12, Molnár M. 14/6, Pápai 13
Nagykőrös: Kovács S. 23/21, Tóth V. 16/3, Fehér 12/12, Szablics 12

DEAC Kamilla GyógyfürdőTiszaújvárosi Phoenix KK 109-65 (24-20, 25-15, 29-15, 31-15)

Bő egy negyednyi esélyt adott a Tiszaújvárosnak a DEAC, a második etap elején még 24-25-re át is engedte a vezetést a borsodiaknak, ám utána beindult a debreceni henger, és a végére ismét egy kiütéses győzelmet ünnepelhetett Berényi Sándor alakulata. Hill (21/6 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) magára maradt a vendégeknél, míg a hajdúságiak palánk alatti duóját ezúttal sem lehetett lelassítani, Farkas (23/3 pont, 10 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 4 gólpassz) és Szabó (19/3 pont, 15 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 4 gólpassz) is kedvére ficánkolhatott a szigorított területen belül, Velkey pedig kintről (20/6 pont, 6 lepattanó) szállította a pontokat. A DEAC tízmeccses győzelmi szériája a második leghosszabb a teljes mezőnyben, és a hétvégén átvehetik a vezetést is a csoportban, amennyiben győzni tudnak Egerben is.

DEAC: Farkas 23/3, Velkey 20/6, Szabó 19/3, Molnár A. 14/6, Opre 13/3
Tiszaújváros: Hill 21/6, Pöstényi 10

Nyugati csoport

SMAFC-NYME - MTK Törökbálint 67-87 (10-24, 19-18, 22-32, 16-13)

Nem adott esélyt vendéglátójának a felsőházra hajtó MTK gárdája, már az első negyedben érvényre juttatta akaratát, és végül magabiztos sikerrel távozott a hűség városából. Fél tucat törökbálinti játékos dobott legalább tíz pontot, Jakab Péter majdnem szerzett labdákból és gólpasszokból ért el tripla-duplát (11 pont, 7 szerzett labda, 9 gólpassz), a Bihari-Mohay-Máriás trió feltartóztathatatlan volt a gyűrű közelében, és a Boinitzer-Horváth duó is elemében volt Sopronban. A házigazdáknál nem akadt igazán kiegyensúlyozott egyéni teljesítmény, így a sorozatban ötödik győzelmét elkönyvelő MTK a Győr vereségének köszönhetően már harmadik a tabellán.

SMAFC: Rátvay T. 16/3, Berneczei 11/6, Nagy G. 11/3
MTK: Boinitzer 16, Horváth K. 14/6, Bihari 14, Mohay 13, Jakab P. 11, Máriás 11

Motax-Pápai KC - OSE Lions 61-79 (17-29, 14-14, 16-16, 14-20)

Első negyedbeli remek támadójátékának és a meccsen végig kiegyensúlyozott védekezésének hála simán hozta a pápai derbit az OSE, amely szépen osztotta el a terheket a keret tagjai között, így extra egyéni teljesítményre sem volt szükség a részükről. Szanati (14/3 pont, 9 lepattanó, 9 kiharcolt fault, 4 gólpassz) vezetésével ugyan még vissza tudott jönni a második félidőben a meccsbe a hazai alakulat, ám a 36%-os mezőnymutatójuk végig ellenük dolgozott, így a hátul remekül záró Oroszlány megérdemelten orozta el a győzelmet az orruk elől.

Pápa: Szanati 14/3, Kálmán 12/3, Hadnagy 10
OSE: Rackley 16/3, Burai 14/6, Kovács G: 12/6, Wehner 11

Bonyhádi KSE - BUDAFOK 88-85 (20-26, 28-23, 20-16, 20-20)

Fordulatos és izgalmas meccset vívott egymással a két gárda, az első félidőben hol a Budafok, hol a Bonyhád ragadta magához a kezdeményezést, majd a nagyszünetet követően fej-fej mellett haladtak a felek. Az ötpontos tolnai vezetés már tetemesnek számított a harmadik negyed hajrájában, de a Drevenka nélkül is nagyot küzdő vendégek nem törtek meg ekkor sem, és egy perccel a lefújás előtt ők vezettek Fehér tempójával (20/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) 81-82-re. A végjátékban a kevesebbet hibázó Bonyhád akarata érvényesült, a nemrég a csapathoz kerülő Sömenek-Dumic-Gulyás hármas közül utóbbi kettő biztosította be a győzelmet, míg az elsőként érkező Sömenek egy brutális dupla-duplával (18/6 pont, 20 lepattanó, 4 gólpassz) tolta el odáig csapatát. A vesztes félnél Verbényi (19 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Lados (14/6 pont, 4 gólpassz) is remekül mozgott, a végén viszont nem volt szerencséjük a budafokiaknak.

Bonyhád: Sömenek 18/6, Baki 17/3, Gulyás 17/3, Dumic 16/9, Tömösváry 14/6
Budafok: Fehér 20/6, Verbényi 19, Lados 14/6, Steier 12/6, Mészáros Cs. 11

Bajai Bácska FKE - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 83-72 (15-15, 20-20, 21-19, 27-18)

Három negyedig nem bírtak egymással a csapatok, aztán a záró felvonást egy 19-2-es etappal nyitó Baja megpecsételte a győriek sorsát, amely már nem tudott innen felzárkózni házigazdájára. Mándity Máté (19 pont, 5 lepattanó) hosszú kihagyást követően így győzelemmel tért vissza a bácskaiakhoz, de a siker nem csak rajta múlt, Vukicevic (14 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) és Délity (24/18 pont, 6 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 3 gólpassz) is extrát hozott az 51%-kal tüzelő vendéglátóknál. Győri oldalon Kovács Soma (19/6 pont, 8 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 5 gólpassz) és Puszta Dávid (17/6 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda) voltak a zászlóvivők, de a 7/33-as triplamutatóba ők is alaposan belerondítottak, ami egy kellemetlen vereséget eredményezett a négybe igyekvő vendégeknek.

Baja: Délity 24/18, Mándity 19, Vukicevic 14, Braun 11/6
Győr: Kovács S. 19/6, Puszta 17/6, Ruják 12, Nárai 10

PVSK-Kronosz Kiadó - Tehetséges Fiatalok-Budapest 64-79 (10-17, 20-23, 15-22, 19-17)

Rajt-cél győzelmet aratott a hazai pályán élcsapatokat is megtréfáló PVSK otthonában a TF alakulata, az első félidőben tudott még tapadni a pécsi együttes, a másodikban azonban már tízen belülre sem engedte vendéglátóját a fővárosi gárda. Nagyon nem tudta senki a kezébe venni a marsallbotot a házigazdáknál, míg a túloldalon ezúttal a Kerkai (17 pont, 4 lepattanó), Szabó (20/12 pont) páros állt az élre, a rutinosabb Szobi-Beák-Somogyfoki trió pedig hasznos mezőnyjátékkal támogatta a fiatalokat.

PVSK: Berkics 12, Antóni 11/9, Demeter 11
TF: Szabó 20/12, Kerkai 17, Somogyfoki 14, Szobi 12

Alba Fehérvár - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 92-109 (21-20, 21-33, 25-25, 25-31)

Ritkán látni olyat, hogy egy csapat 63%-os mezőnymutatóval, 73%-os (!!!) triplahatékonysággal és 16 bedobott hárompontossal ne tudna hazai pályán meccset nyerni. Pedig ez a véletlen esett meg a sereghajtó fehérváriakkal az éllovas Veszprém ellen, hiába az extra dobóforma, az elvesztett lepattanóharc (19-42) és a 21 elszórt labda még a célzóvizet ivó Keller Ivánéknak (31/18 pont, 5 lepattanó, 10 kiharcolt fault, 7 gólpassz) sem fért bele a sorozatban 16. győzelmét begyűjtő bakonyiakkal szemben. Ahogy várható volt, Kámán kihagyta az összecsapást, Pavlovic és Hegedűs 24-24 ponttal pótolta azonban a vendégek vezérét, míg Körtélyesi dupla-duplával (18 pont, 11 lepattanó) jelentkezett az összességében könnyedén megnyert délutáni összecsapáson.

Fehérvár: Keller 30/18, Varga M. 20/9, Bakos 14/9, Nyulász 11/9
Veszprém: Pavlovic 24/6, Hegedűs 24, Körtélyesi 18, Helmeczi 15, Jilling 11/9, Májer 10

Fotó: facebook.com/honvedkosar