NBI/B: A Veszprémé a rangadó

Pontszegény csatában nyert a Veszprém a TF ellen, míg a Nyíregyháza békési győzelmével lopózott vissza a harmadik helyre.

Piros csoport

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Tehetséges Fiatalok Basketball Players 71-64 (19-12, 16-16, 17-22, 19-14)

Ahogy az várható volt, a védekezés dominált a forduló rangadóján, az első percekben hosszú gólcsend telepedett a mérkőzésre. A folytatás sem hozott kosáresőt, a hazaiak a bosnyák Pavlovic (28/6 pont, 9 lepattanó), míg a vendégek Filipovic (20 pont, 9 lepattanó) révén araszoltak előre, leginkább fej-fej mellett. Az utolsó negyedben is teljesen nyílt volt még a csata, mindkét oldalon gyűltek a személyi hibák, a TF el is vesztette kapitányát, Beák Gábort két pontos hátrányban, amikor még öt perc volt hátra a rendes játékidőből. Labdája is volt ugyan az egyenlítéshez a fővárosiaknak, ám nem tudtak élni vele, a Veszprém pedig rutinosan lehozva a végjátékot behúzta a küzdelmes rangadót.

Legjobb dobók:

Veszprém: Pavlovic 28/6, Körtélyesi 15/3, Hegedűs 12/6

TF: Filipovic 20, Beák 13/9, Buzás 10/3

OSE Lions - Vásárhelyi Kosársuli 89-76 (27-11, 14-18, 29-22, 19-25)

A 11-0-s hazai kezdést gyakorlatilag végig tolta maga előtt az összecsapáson az OSE együttese, a Vásárhely bármivel is próbálkozott, a listavezetőnek mindig volt válasza, hogy látótávolságon kívül tartsa ellenfelét. Madár szárnyalt leginkább (bocsánat a rossz szóviccért), 23 pontjával, közte öt triplájával állt a csapat élére, de Sömeneknek, Kovácsnak, Bödörnek és Zsírosnak is voltak jobb periódusai, míg a túloldalon a nemrég igazolt légiós, Miletic (19/6 pont, 9 lepattanó) és az ifjú Kun (13/9 pont) igyekezetek kozmetikázni a különbségen, de ez már csak a végjátékban sikerült, amikor hazai részről főleg a fiatalokat vettete be Vavra András vezetőedző.

OSE: Madár 23/15, Kovács G. 13/3, Sömenek 13, Bödör 10

Vásárhely: Miletic 19/6, Kun 13/9, Vas P. 11/3, Szabó P. 11

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - MEAFC 72-75 (18-19, 23-17, 21-21, 10-18)

Kiegyenlített első félidőt követően a harmadik negyedben rázta meg kicsit magát a Bonyhád együttese, a szakasz derekán már 11 ponttal is ment a Somogyfoki testvérek mellett (Péter: 17/9 pont, 4 gólpassz, Szabolcs: 15 pont, 5 lepattanó), Tömösváry (10 pont, 8 lepattanó) és Baki (12/3 pont, 7 lepattanó) eredményességére építő tolnai alakulat. Eddig szaladt azonban csak a szekér, a miskolciak parádésan bemutatkozó friss igazolása Patrick Cole (27/3 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 4 eladott labda, 11 kiharcolt fault, 5 gólpassz) indított el egy 10-0-s rohamot, amelyből az amerikai nyolc ponttal vette ki a részét, csak Drahos (12/6 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 eladott labda, 6 gólpassz) tudott közbeszúrni egy közeli duplát. Volt még annyi a Bonyhádban, hogy újra meglépjen a borsodiaktól, de öt perccel a vége előtt nagyon megálltak a házigazdák, 70-65-ös vezetésüknél mintha bedeszkázták volna a gyűrűt, képtelenek voltak kosarat szerezni, a MEAFC pedig egy újabb 0-10-s futással lezárta a derbit.

Bonyhád: Somogyfoki P. 17/9, Somogyfoki Sz. 15, Baki 12/3, Tömösváry 10

MEAFC: Cole 27/3, Drahos 12/6, Lippai 12

Calle Pubfood Békés - Nyíregyháza Blue Sharks 85-93 (26-27, 18-20, 21-26, 20-20)

Javított idegenbeli mérlegén a Nyíregyháza gárdája, a TF vereségével pedig visszaelőzte fővárosi riválisát Siska János együttese a tabellán. Jól kezdtek Nagy Krisztián (24/3 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) vezetésével a vendégek, ám a Békés Krstic (25/6 pont, 4 eladott labda, 6 gólpassz) és Koma (26/6 pont, 4 lepattanó, 4 eladott labda, 2 blokk) találataira építve tartotta a lépést a nyírségiekkel, még az utolsó negyedben is volt erejük a házigazdáknak egy 9-0-s nyitással visszajönniük a mérkőzésbe. Az izgalmaktól sem mentes végjátékra így egállal fordultak a felek, Czura (22/12 pont, 3 szerzett labda) bombázott be egy triplát vendég részről, majd a Békésnek négy (!!) kísérlete is volt a 6,75-ön túlról az egyenlítésre, de mindegyik lejött a gyűrűről. A túloldalon viszont Oláh nem hibázott, majd Czura állította be büntetőkből a végeredményt.

Békés: Koma 26/6, Krstic 25/6, Zrínyi 12/3, Nagy B. 10/6

Nyíregyháza: Nagy K. 24/3, Czura 22/12, Bus 16, Stojanovic 12/6, Oláh 10/3

Nagykőrösi Sólymok KE - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 77-60 (19-13, 12-11, 24-19, 22-17)

Gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott odahaza az utolsó hét meccséből hatot megnyerő Nagykőrös, míg a Győr nyolcadik egymás utáni vereségét elszenvedve zuhan egyre mélyebbre a csoportban. Az idei legjobb teljesítményével előrukkoló Mácsai (18/6 pont, 7 lepattanó) vezetésével már az elején tíz pont körüli előnyt szerzett a házigazda, amit ugyan ledolgozott még egyszer a kisalföldi együttes, de a térfélcserét követően egyre csak nyílt az olló a Sólymok javára és végül magabiztos sikerrel zártak. Dobos (15 pont, 6 lepattanó, 3 blokk) és Tóth Viktor (10 pont, 6 lepattanó, 6 gólpassz) voltak még aktívabbak hazai oldalon, míg a Győrnél Domsitz (22 pont, 13 lepattanó) és Nárai (10/6 pont, 11 lepattanó) hoztak jobb számokat, de több kulcsembernek nem ment a játék a vesztes félnél.

Nagykőrös: Mácsai 18/6, Dobos 15, Tóth V. 10, Candido 10

Győr: Domsitz 22, Nárai 10/6

Vasas Akadémia – MTK Törökbálint 74-79 (19-17, 17-19, 17-21, 21-22)

Csak az utolsó percekben jutottak döntésre a felek, szinte végig húzd meg-ereszd meg játékot játszott egymással a Vasas és az MTK gárdája, jobbára utóbbi lépett meg, majd a házigazdák zárkóztak rájuk. A pasarétieknél hosszú kihagyás után visszatért ugyan Moravcsik, de a kényszerszünet nem múlt el nyomtalanul, jó számai mellett azért hiba is akadt a játékában (10/3 pont, 3/14 mezőny, 6 lepattanó, 7 eladott labda, 8 gólpassz). Kiss (19 pont, 3 szerzett labda, 4 eladott labda) és Andrássy (19/3 pont, 3 szerzett labda) vitték a hátukon a fehér mezeseket, az MTK-nál pedig a Szabó (24 pont, 7 lepattanó), Jakab (22/9 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 4 eladott labda, 5 gólpassz) duó bizonyult tarthatatlannak, a végjátékban is kettőjük kulcsjátékai kellettek a vendégek sikeréhez.

Vasas: Andrássy 19/3, Kiss B. 19, Moravcsik 10/3

MTK: Szabó T. 24, Jakab P. 22/9

PVSK-Kronosz Kiadó – Budapesti Honvéd SE 88-74 (19-27, 24-20, 16-12, 29-15)

Eltiltott vezetőedzőjének hiánya csak feltüzelte a Honvéd játékosait a mérkőzés kezdetén, akik Kováts (14 pont, 5 lepattanó) vezetésével remekül kapták el a rajtot. Előnyüket tolták is sokáig maguk előtt a rengeteg hibával kosárlabdázó pécsiek otthonában, csak a záró etapban tudta összerakni a támadójátékát Juhász Olivér együttese. A hazaiak feltámadásában Krnjajski (24 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) és Popgyákunik (17/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) játszották leginkább a főszerepet, a hajrá pedig olyan jól sikerült, hogy a végjáték már izgalommentesen alakult a baranyaiak számára.

PVSK: Krnjajski 24, Popgyákunik 17/6, Dragasevic 13/3, Riskó 12

Honvéd: Kováts R. 14, Tóth B. 13/3, Pintér 11/9, Martinez 11/3

Zöld csoport

Óbudai Kaszások - EKE Eger KOK 65-74 (15-28, 13-17, 25-15, 12-14)

Az első félidőben nem férhetett kétség az egriek sikeréhez, a korábbi Kaszások játékos, Mészáros Bence (18/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) vezetésével magabiztosan őrizte előnyét a hevesi alakulat. A fordulást követően feljavult védekezésben az óbudai együttes, sokkal agresszívebbek lettek hátul Nagy Bálint fiai, ami meg is akasztotta az addig jól működő egri gépezetet. Három pontra is visszajött a korábban már több, mint 20-al is égő házigazda, de fordítaniuk már nem sikerült, így az Egeré lett az alsóházi rnagadó.

Kaszások: Pintér 17/6, van der Meer 13, Vámos 11/6, Keresztesi 10/6

Eger: Mészáros B. 18/6, Illés 16/3, Csákvári 13, Varga I. 10

SMAFC – Falco KC Szombathely U23 92-64 (22-15, 33-16, 19-12, 18-21)

Könnyed győzelmet aratott a tartalékos felállásban csatába induló Falco felett a SMAFC gárdája, melyben öten is úgy értek el legalább 14 pontot, hogy csapat szinten mindössze három triplát értékesítettek a soproniak. A vasiaknál több meghatározó játékos is hiányzott az összecsapásról, a rendkívül fiatal keretnek így pedig nem volt esélye a rutinosabb és fizikálisan is erősebb házigazdákkal szemben.

SMAFC: Rátvay B. 20, Berneczei 15/3, Füzi 15, Nagy G. 14/3, Kovács B. 14

Falco: Körmendi 12/9, Németh 11

Sopron KC-Sportiskola – Óbudai Kaszások 92-78 (31-23, 20-18, 22-15, 19-22)

Nehéz helyzetben van a Kaszások gárdája, miután Sopronban sem sikerült megtörniük rossz szériájukat és elszenvedték sorozatban 13-ik vereségüket is. A hazai sikerben Kántor Olivér (36 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz, 12 kiharcolt fault) vitte a prímet, aki egészen elképesztő módon, 22-szer állhatott oda a büntetővonalra és 20-szor nem is remegett meg a keze a házigazdák játékmesterének. Mellette Bagó (19 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) és Polgárdy (12 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) sem tétlenkedett, a soproni fiatalok pedig szinte végig kézben tartva a meccset húzták be a találkozót. Próbálkozott ugyan a felzárkózással az Óbuda, Prophet (21/3 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda) és van der Meer (17/3 pont) tették ezért a legtöbbet, de kisebb rohamokat leszámítva nem jött az áttörés vendég részről.

Sopron: Kántor 36, Bagó 19, Polgárdy 12, Buzsáki 10/6

Kaszások: Prophet 21/3, van der Meer 17/3, Pintér 12/3

Ford Ivanics-Budafok - Tiszaújvárosi Phoenix Kosárlabda Klub 89-79 (22-15, 19-17, 22-24, 26-23)

Megszorongatta a Budafokot a Tiszaújváros, de elkapni nem tudta a remeklő Jacksonnal (24/3 pont, 9 lepattanó) a fedélzetén sem, a hazaiak kulcsemberei hozták a tőlük elvárható stabil teljesítményt és vele együtt a győzelmet is. Tursics a pontgyártásban és a kiszolgálásban is az élen járt (25/15 pont, 7 gólpassz), Horváth a lepattanókat uralta (6 pont, 13 lepattanó, 2 blokk), Varga 19 egységet tett be a közösbe, de hasznos volt fiatal poszton Lados (11 pont, 4 gólpassz, 2 blokk), valamint a rutinos Fehér (12/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) is.

Budafok: Tursics 25/15, Varga D. 19, Fehér 12/6, Lados 11

Tiszaújváros: Jackson 24/3, Szilasi 15/9, Szabó N. 13/6

Salgótarjáni KSE - Alba Fehérvár 101-58 (21-10, 41-13, 16-18, 23-17)

Több kulcsjátékosa nélkül esélytelen volt a parádés dobóformát kifogó Salgótarján otthonában a Fehérvár, egyedül Nshimba (26 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda) dicsérhető vendég oldalról, raja kívül senki nem tudott érdemben hozzátenni a mérkőzéshez. A házigazdák nem kegyelmeztek az első félidőben, Jakab extrájának (29/21 pont, 11 lepattanó) köszönhetően már a nagyszünetre 39 pontos előnyt építettek ki, ami után a második 20 perc csak formalitásnak bizonyult. Sonyák (21/9 pont, 5 lepattanó), Rackley (10/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda, 8 gólpassz) és Joó (16 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) is jól gazdálkodtak a perceikkel, egy pillanatig sem forgott veszélyben a Salgótarján győzelme.

Salgótarján: Jakab P. 29/21, Sonyák 21/9, Joó 16, Rackley 10/3, Burai 10

Fehérvár: Nshimba 26

DEAC U23 - Bajai Bácska FKE 74-76 (27-18, 17-25, 20-15, 10-18)

Izgalmasan alakult a Baja debreceni vendégjátéka, előbb a házigazdák jutottak előnyhöz, majd a második negyedben fordított a bácskai együttes, hogy a második félidő hasonló forgatókönyv szerint játszódjon le. Opre (13 pont, 13 lepattanó) remekül pótolta Omenakát, míg Kósa (23/15 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) és Kozák Márton (22/9 pont, 4 lepattanó, 4 eladott labda, 4 gólpassz) a pontokért feleltek, de a túloldalnak is akadt egy hasonlóan jól működő triója Vukicevic (24/3 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda), Pongó (22/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Kovács (14/12 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) személyében. Az utolsó percben utóbbi büntetőivel tudta átvenni a vezetést a Baja, de Kozák még válaszolhatott volna a túloldalon, dobása azonban célt tévesztett, a menetrendszerűen érkező faultból pedig Nagy állította be a végeredményt.

DEAC: Kósa 23/15, Kozák M. 22/9, Opre 13

Baja: Vukicevic 24/3, Pongó 22/3, Kovács B. 14/12

BKG-Príma SE - Motax-Pápai KC 89-57 (34-16, 18-13, 21-12, 16-16)

Az első percekben még partiban tudott lenni Cook (22 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) vezetésével a Pápa, de utána fokozatosan felőrölte ellenfelét a listavezető. A Nagy testvérek ismét jól mozgatták a társakat (29/18 pont, 19 gólpassz), de Halász is berámolt 16 egységet, valamint Tanács is eljutott 15-ig. A győzelem csak a feldobás utáni rövid szakaszban volt ”kérdéses”, utána elfogyott a légiósára építő Pápa lendülete.

BKG: Nagy Bo. 17/12, Halász 16/6, Tanács 15/3, Nagy Be. 12/6

Pápa: Cook 22

MAFC II. - EKE Eger KOK 86-51 (22-16, 22-14, 25-10, 17-11)

A 64-32-re elbukott lepattanócsatát nem bírta el az Eger gárdája és nagy arányú vereségbe szaladt bele a jó formában lévő MAFC otthonában. A palánk alatt Bordács (21 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda) és Vígh (11 pont, 11 lepattanó) dupla-dupláig jutott, de a sokoldalú Siklós (6 pont, 10 lepattanó, 8 gólpassz) és a hórihorgas Peringer (12ó3 pont, 8 lepattanó) is megnehezítették a hevesiek dolgát, nem beszélve Katona 19 pontjáról. Az egriek helyzetét tovább nehezíti, hogy egyik legjobbjuk, Szicsák súlyosnak tűnő sérülést szenvedett a mérkőzésen, egyelőre nem tudni mikor térhet vissza a társakhoz.

MAFC: Bordács 21, Katona 19/3, Peringer 13, Vígh 11

Eger: Szicsák 13, Illés 13

Fotó: oselions.hu