NBI/B: Hihetetlen 4. negyed a Bonyhádtól

12 meccset rendeztek a hazai férfi B-csoportban, a Bonyhád Veszprémben győzött, a TF rangadót nyert a Salgótarján ellen, a MAFC 4/4-nél tart

KELETI CSOPORT

Tiszaújvárosi Phoenix KK - Szolnoki Olaj U23 80-68 (18-19, 16-15, 35-12, 11-22)

Az első játékhéten Óbudán diadalmaskodó Tiszaújváros lendülete kitartott a szolnoki fiatalok ellen is, három negyed alatt lerendezte ezt a csatát a hazai gárda, méghozzá szép kollektív csapatteljesítménnyel (nyolc borsodi kosaras jutott el legalább nyolc egységig) és nagyban köszönhetően annak, hogy Tóth Zoltánék 26 labdát adtak el a Phoenix 12-jével szemben. Bár a vendégek alulméretezett hátvédje szépen megszórta magát, továbbá az Európa Kupában pár nappal korábban kezdőként pályára lépő Sztajkovszki dupla duplázott (13 pont, 10 lepattanó), a magyar bajnok fiókcsapata most olyan rutinbeli hátrányban volt, aminek csak sima vereség lehetett a vége.

A Tiszaújváros legjobbjai: Benőcs (16/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett labda), Kóthay (14/3 pont, 3 szerzett labda), Béres (12 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda), Pöstényi (11 pont, 6 kiharcolt fault), Varga Á. (10/3 pont)

A Szolnok legjobb dobói: Tóth Z. (23/15 pont, 7 eladott labda), Pavlovics (14 pont, 4 szerzett labda, 2 blokk, 7 eladott labda), Sztajkovszki (13/9 pont, 10 lepattanó)

TF-Budapest - Salgótarjáni KSE 95-74 (26-20, 24-19, 15-16, 30-19)

A TF nagyon rosszul, a Salgótarján pedig meglepően jól játszott a nyitófordulóban, de most teljesen megfordultak a dolgok és a budapestiek az anno az SKSE-hez is nagy erőkkel csábított Katona (29 pont, 8-ból 6-os triplázással) parádéjával és a 20-at szóró Beákkal az élen meglepő módon támadásban múlta felül a 22 pontos Tutus vezette vendégeket és fokozatosan őrölte fel a Mehmedovics-legénység a Madár András irányította Salgótarjánt.

A színvonalas, de nem túl szoros rangadó végén már minden összejött az alacsony szerkezetű hazaiaknak, akik gyorsan javítottak békési betliüket követően, a vendégeknél viszont egyértelműen nem jött ki a lépés szinte senkinek sem, védekezésben pedig még nem állt úgy össze ez az újjászervezett SKSE, hogy ezt el tudja bírni ilyen ellenféllel szemben.

A TF legjobbjai: Katona (29/18 pont, 4 gólpassz, 4 szerzett labda), Beák (20/6 pont), Muibabics (13 pont), Debreceni D. (11 pont, 8 lepattanó)

A Salgótarján legjobbjai: Tutus (22/6 pont, 6 kiharcolt fault), Madár (15/6 pont, 3 gólpassz, 5 szerzett labda), Sormaz (13/6 pont)

Budapesti Honvéd SE - Békészi SzSK 99 - 85

Letaglózó salgótarjáni kiruccanás (68-101) után kellett javítania a rekordbajnoknak. Nem volt egyszerű feladat, hiszen az újonc, az első fordulóban az éremre ácsingózó Tehetséges Fiatalok csapatát legyőző Békés látogatott a Dózsa György útra. Ennek megfelelően lüktető, kemény és helyenként látványos ütközetet láthatott a szép számú publikum. A vendégszektorban tomboló fanatikus „déliek”, bár hangerőben el-elnyomták a Budapesti Honvéd Akadémia ifjoncait, a lefújás után mégis utóbbiak pacsizhattak boldogabban.

Puskás Artúr tanítványai már a feldobástól magukhoz ragadták a kezdeményezést, hamar kétszámjegyű különbséggel vezetve. Az ismét dupla-duplát szállító Koma Dániel (25 pont, 11 lepattanó, 9 kiharcolt fault, 36 VAL, 40 perc) egyszemélyes hadseregként igyekezett meccsben tartani az övéit támadásban. A Békés zónavédekezés-váltása némileg megzabolázta a hazaiak rohamait, ám így is megnyugtató különbséggel térhettek a félidei pihenőre. Az öltözőből kijőve a Honvéd parádés öt percet produkálva lerendezte a mérkőzés érdemi részét. Ekkor gyorsabban és pontosabban járatták a labdát a területvédekezés ellen, hatékonyabban védekeztek, amikből számtalan könnyű lerohanás kosarat szereztek, felőrölve Balog Vilmos csapatának ellenállását. Kwame, Máté, Szalay és Kovács kiváló dobószázalékot mutatott mezőnyben (24/38), Mácsai Károly ismét sokoldalúan tevékenykedett, míg a Stefán-Angyal-Szeleczki belső hármas stabilitást adott a palánkok alatt.

A Békésnél nem akadt Komán kívül átlagosnál jobb egyéni teljesítmény, így a 101 összdobás-kísérlettel operáló piros-fehérek imponáló magabiztossággal és kiegyenlített csapatmunkával tartották otthon a győzelemért járó pontokat.

A Honvéd legjobbjai: Kwame (23 pont, 9/13 mezőny, 27 VAL, 28 perc), Mácsai (13 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Szalay (14 pont, 4/7 mezőny, 9 kiharcolt fault, 6 gólpassz, 24VAL, 27 perc), Kovács D. (11 pont, 5/8 mezőny, 16 VAL), Máté Márk (17-17-17 perc,VAL,pont), Stefán (10 pont, 5/7 mezőny, 11 VAL,16 perc), Szeleczki (7 pont, 3⁄4 mezőny, 11 VAL,15 perc), Angyal (10 lepattanó, 14 perc)

A Békés legjobbjai: Koma (25 pont, 10 lepattanó, 7/10 mezőny, 11/14 büntető, 9 kiharcolt fault, 36 VAL, 40 perc), Szolevics (17 pont, 4/4 büntető, 13 VAL, 21 perc), Krsztics (10 pont, 5 gólpassz, 4 eladott), Bere (8 pont, 4/6 mezőny, 11 VAL, 16 perc), Kiss Gergő (7 pont, 11-11 VAL és perc)

Óbudai Kaszások - Budafok 103-86 (26-10, 32-29, 17-26, 28-21)

Bár könnyedén el tudott szakadni a borzalmas idénynyitója után hazai közönségét kárpótolni igyekvő Kaszások, 78-71-nél még egyszer úgy tűnt, hogy meccset tud csinálni ebből a presztízs csatából a két korábbi óbudai ásszal, Drevenkával és Tibával felálló Budafok. Végül a most is sokat vállaló, de már a múltkorihoz képest némileg jobb arányban be is találó Sebők Tamás (25 pont, 18-ból 8 mezőnyből, 10-ből 9 büntetőből) és a szépen feljavuló Krasznai (21 pont, 8 kiharcolt fault, 5 gólpassz) vezetésével csak simán lehajrázta a nagyon rövid érdemi rotációval rendelkező vendégeket Kertész István csapata.

Örömteli, hogy a 18 éves, 210 centis Peringer Balázs produkciója már hasonlított az edzőmeccseken látott domináns centerjátékra, 13 ponttal és 8 lepattanóval zárt hazánk egyik, ha nem a legnagyobb ötös posztos prospectje. A túloldalon Takács monstre teljesítménye mellett sem lehet elmenni, a 26 pont, 9 lepattanó, 9 kiharcolt fault önmagáért beszél.

A Kaszások legjobbjai: Sebők (25 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett labda, 8 kiharcolt fault), Krasznai (21 pont, 6-ból 5 mezőny, 9-ből 8 büntető, 5 gólpassz, 8 kiharcolt fault), Peringer (13 pont, 8 lepattanó), Nagy Bá. (11/6 pont, 3 gólpassz)

A Budafok legjobbjai: Takács M. (26 pont, 9 lepattanó, 9 kiharcolt fault), Károly M. (26/3 pont, 4 gólpassz), Drevenka (10 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Fejes (10 pont)

DEAC - Mercedes-Benz Akadémia Kecskemét 73-67 (13-15, 21-23, 13-22, 26-7)

A DEAC tavaly is "lassan" kezdte az idényt, aztán hiába verte sorra a legjobbakat a rájátszás elején, addigra már nem marad reális esélye a feljutásra a Nagy-legénységnek. Most hasonló cipőben járhat(ott volna) a már visszatérő Vas Viktorral felálló hajdúsági had, mely Egerben kapott ki első fellépésén, hiszen az utolsó etapra 12 egységnyi fórral fordultak Mészáros Mátéék, ám a 19 pontos, 8 lepattanós Takács Dániel és az évadban eddig 16-ból 0-ás triplamutatóval álló Nagy Botond sebességváltásával, valamint a csapatvédekezés szigorításával hatalmas fordulat következett be a debreceniek játékában és a záró 10 percben mindössze 7 pontot engedélyeztek a Pongó Mátét nélkülöző Kecskemétnek, így célba is értek hazai idénynyitójukon. Pongó Martin (22 pont, 5 gólpassz) ugyan válogatott játékoshoz méltóan teljesített, de most kevés társa akadt, aki a hajrában bírta volna a nyomást, így az előző évad egyik "alapszakasz-menője" még nyeretlen.

A DEAC legjobbjai: Takács D. (19 pont, 8 lepattanó), Nagy Bo. (13 pont, 4 gólpassz, 6 kiharcolt fault, 5 eladott labda), Vas V. (11 pont, 6 lepattanó), Kaluha (7/3 pont, 9 gólpassz, 4 szerzett labda, 6 kiharcolt fault)

A Kecskemét legjobbjai: Pongó Ma. (22/9 pont, 5 gólpassz), Jakab P. (12/9 pont, 10 lepattanó), Keller I. (11/9 pont, 9 lepattanó, 2 blokk, 5 eladott labda)

Vásárhelyi Kosársuli - EKF-Eger-KOK SE 90-72 (24-16, 24-19, 19-25, 23-12)

67-65-nél még meccsben volt az Eger, ám a 27-ből 4-es triplázás megbosszulta magát, ahogy a 44-20-ra elvesztett pattanó-harc is. Nagyon gyorsan lerendezte a hajrát a fantasztikusan játszó Vas Péter (25 pont, 10 lepattanó) húzta Vásárhely, mely a Tiszaújváros és a MAFC II. mellett az egyik legkellemesebb meglepetése az új idénynek. A hazaiak ráadásul úgy nyerték meg ezt a rangadót ilyen különbséggel, hogy a Nyilas, Mócsai, Kukla, Czibere trió - írd és mondd - összesen 10 pontot tett be a közösbe. A vendégeknél megint Szabó Péter vitte a prímet, de a meccset végigjátszó irányító mellé kellett volna valaki a magasemberek közül is, hogy fel tudjon nőni, így a vártnál rosszabb eredménnyel kellett hazatérnie az Egernek.

A Vásárhely legjobbjai: Vas P. (25/12 pont, 10 lepattanó, 7 eladott labda), Vejinovics (21/3 pont, 7 eladott labda), Rostás I. (13 pont, 7 lepattanó, 7 gólpassz), Varga D. (12 pont)

Az Eger legjobbjai: Szabó P. (25 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 6 szerzett labda, 9 kiharcolt fault), Jakab Z. (14/6 pont, 3 gólpassz, 4 szerzett labda), Máté B. (12 pont), Varga I. (11 pont, 5 lepattanó, 5 szerzett labda)

NYUGATI CSOPORT

MKB Euroleasing Vasas - MAFC II. 59 - 68 (4-15, 13-16, 22-16, 18-10, 2-11) - hosszabbítás után

Könnyed játszadozásnak indult találkozó a MAFC számára, hiszen a negyed közepén 0-13-at mutatott az eredményjelző, ám az addig támadásban teljesen impotensnek tűnő Vasas nem vesztette el keménységét és a 17 pontos Krivacsevics Márkó, valamint a hasznos, de gyengén büntetőző Bános Csaba (13 pont, 6-ból 3 a vonalról) főszereplésével előbb elállította a vérzést a Sárosi-legénység, majd a fordulást követően annyira rotálni kezdte amúgy is tartalékos (nem volt Mohay, Koncz, Misek, Tursics és a második félidőben rosszullét miatt Mócsán sem) csapatát Garai Péter, hogy a pasarétieknek esélyük nyílt arra is, hogy látótávolságon belülre jöjjenek.

A negyedik etap második felében tejesen leállt támadásban a helyenként egyszerre négy U18-as játékost is szerepeltető MAFC II., a hihetetlennek tűnő 17-ből 0-ás mezőnymutatót produkáló Tóth Bence pedig Fekete Viktor egyenlítő kosara után még a meccset is megnyerhette volna a rendes játékidő végén a vendéglátóknak, ám megoldása hamvába holt. A ráadásban aztán előkerült Vittay Ambrus, aki két triplájával és további négy pontjával gyakorlatilag egymaga hagyta állva a Vasast, ezzel takaréklángon élve is megőrizte veretlenségét a Garai-legénység, melynek legjobbja egy ex-Vasas-játékos, Timkó Norbert (20/6 pont, 15  lepattanó, 4 blokk) volt.

A Vasas legjobbjai: Krivacsevics (17/6 pont), Bános (13/6 pont, 15 lepattanó), Solymosi (10/6 pont, 7 lepattanó)

A MAFC II. legjobbjai: Timkó (20/6 pont, 11-ből 8 mezőnyből, 15  lepattanó, 4 blokk), Vittay (13/6 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz, 9 kiharcolt fault, 8 eladott labda), Csapai (11/6 pont, 6 lepattanó), Mócsán (10/6 pont, 4 eladott labda)

MAFC II - Széchenyi Egyetem Győri KC 88-71 (23-11, 21-21, 21-16, 23-23)

Végig vezetve, simán nyert a tapasztaltabb játékosokból álló Győr ellen a MAFC második csapata az NB I B-ben. Garai Péter legénysége úgy őrizte meg végig vezetve, magabiztosan veretlenségét, hogy a csapat egy nappal korábban hosszabbításos mérkőzésen nyert Pasaréten, a Vasas otthonában.

4-4 után Koncz Péter betöréseivel és Timkó Norbert pozíciójáték utáni kosaraival egy 10-0-s futással állva hagyta a MAFC a támadásban egyénieskedve, pontatlanul játszó, kapkodó győri együttest, amelynek palánk alatti embereit érezhetően zavarta a hazai palánk alatt magyar a másodosztályú szinten akár az ikertornyoknak is nevezhető Timkó Norbert (212 cm)-Csapai Péter (204 cm) duó jelenléte.  Ettől kezdve a hazaiak - akiknél az előző naphoz képest Misek Levente és Tursics Krisztián is "lejátszott" az A-csoportos gárdából - végig kezükben tartották a mérkőzést. Mindkét csapat sokat zónázott, a nyitó negyed második felében Timkó két triplát is bevágott, így tovább nőtt a különbség. A második szakaszban elsősorban Misek eredményessége révén nőtt a haza előny, de a fiatal MAFC II. egyik legifjabb embere, Pápai Máté is besuvasztott egy triplát. A félidő hajrájában hazai részről a cseresor volt a pályán, velük szemben sikerült Gaál Róbert indításos kosaraival visszakapaszkodniuk a vendégeknek.

A második félidő elején Márkus Tamás és Horváth Gergely jóvoltából a vendégek is vezettek egy-két szellemes akciót, majd a szakasz közepétől Tursics Krisztián tanárian szervezte a hazai csapat játékát, pazarul osztogatott, így a negyed közepére a különbség 20 pontra nőtt. Miseket ritkán tudták szabályosan megállítani a vendégek, akiknél érződött mind támadásban, mind védekezésben, hogy sokat kell még dolgozni velük Molnár Istvánnak, hogy igazán csapatként működjenek.

A záró szakasz elején az addig jobbára erőlködő Gaálnak "elsült" a keze, 3 triplát is beemelt, Gombás Gábor is meg-megvillant, 13 pontra feljött a Győr, igazán szorossá tenni a meccset egy pillanatig nem volt esélye.

A MAFC II meglepően magabiztos győzelmet aratott - a látottak alapján teljesen megérdemelten. Garai Péter legénysége tovább őrzi veretlenségét.

A MAFC II legjobbjai: Misek (25/3 pont, 14/18 büntető,9 kih. fault, 7 gólpassz), Timkó (22/6 pont, 7 lepattanó), Csapai (14/3 pont, 8 lepattanó), Koncz (11 pont), Tursics (2 pont, 6 gólpassz).

A Győr legjobbjai: Gaál (24/12 pont, 7 eladott labda 3 gólpassz), Gombás (11 pont, 5 lepattanó), Márkus (9/3 pont), Horváth G. (6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz).

PVSK-Kronosz - OSE Lions 78-80 (23-15, 14-23, 25-23, 16-19)

Czukor, Bödör és Somogyfoki sem volt bevethető hazai oldalon, mégis nagyon megizzadt a rutinos harcosokkal felvértezett Oroszlány a pécsi fiatalok ellen, akik 15-7-nél látszottak először igazán meglépni, hiszen egészen 35-33-ig küzdenie kellett a 24 pontját hat triplával szóró Hajmásy húzta OSE-nek, hogy igazán szoros legyen a derbi, ám az ex-szombathelyi hátvéd egy hármassal a vezetést is átvette a Kovács-alakulatnak, tehát félidőben Kiss Kornélék tartottak előrébb.

Fordulás után már inkább a vendégek uralták az eseményeket, 67-73-nál az Oroszlánynak volt esélye még jobban meglépni, de Bíró Olivér visszahozta csapatát egészen egy pontra és 48 szekundummal a lefújás előtt fordíthatott volna a PVSK, ám egy jó védekezéssel, majd a büntetőkkel megnyerte a meccset az újonc, mely idei első diadalát gyűjtötte be a folyton szoros csatákat játszó, de még nyeretlen baranyai fiatalok ellen.

A PVSK legjobbjai: Bíró O. (21/12 pont, 5 lepattanó, 5 eladott labda), Sümegi (11 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz, 4 eladott labda), Krnjajszki (11 pont), Berkics B. (9/3 pont, 7 lepattanó)

Az Oroszlány legjobbjai: Hajmásy (24/18 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 eladott labda), Tanács (22 pont, 9-ből 7 mezőnyből, 9-ből 8 büntető, 6 kiharcolt fault, 3 gólpassz), Kiss Kornél (12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Kiss Károly (10/3 pont, 5 lepattanó)

SMAFC-NYME - MTK Törökbálint 79-81 (20-19, 23-13, 16-23, 20-26)

Az előző évadban hazai környezetben kapott óriási verést a törökbálintiaktól a soproni egyetemi együttes, amelyet fűtött a visszavágás vágya. Az első negyedben szinte végig váltva vezettek a csapatok. A vendégek Balogh Gergelyt nem tudták tartani, a soproni bedobó a negyed közepén egy 7-0-s rohamot vezényelt, ám a szakasz hajrájában Bódi Ferenc vezérletével feljöttek a vendégek.

A második szakasz elején Balogh pihent, ám a Gergőkkel, Gergelyekkel továbbra sem tudott mit kezdeni az MTK, Nagy és Karácsonyi villanásaival 7 ponttal ellépett a SMAFC. Sőt, a félidő hajrájában a támadásban megtorpanó törökbálintiak ellen Berneczei László majd Szlávik Mátyás is bevágott egy triplát, a hazai gárda szünetre 10 pont fölötti előnyt szerzett.

A második félidő elején ugyan Bódi és a fiatal Horváth Kristóf révén 2 triplát is bedobtak a vendégek, de a jól játszó SMAFC szinte minden támadását kosárral befejezve tartotta előnyét. A szakasz közepéhez közeledve Bíró Bence és Wehner Zoltán egy 7-0-s rohammal felhozta 5 pontra az MTK Törökbálintot. Érthető hazai időkérés után a negyed második felében tartotta pár pontos előnyét a SMAFC, bár Bódi triplájával egy ízben 2 pontra feljött a vendég csapat.

A negyedik negyed elején Bihari Máté és Bíró vezetésével valósággal állva hagyta a SMAFC-ot s egy huszáros 14-2-vel kezdve fordított az MTK. A SMAFC-ból Balogh ekkor ismét magára maradt, Török Balázs törte meg a hosszú hazai kosárcsendet. Kosár plusz büntetős játéka jel volt egy 7-0-s soproni rohamra, amellyel 1-re zárkóztak föl a hazaiak. A végjáték izgalmasan alakult, a büntetőket biztos kézzel értékesítő Wehner vezérletével a záró szakasz elején fordító vendégek végül megnyerték a színvonalas, fordulatos mérkőzést.

A SMAFC legjobbjai: Balogh G. (25/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Karácsonyi G. (16 pont, 5 lepattanó, 10 kiharcolt fault), Jávor 10/6 pont.

Az MTK legjobbjai: Bódi (19/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Wehner (17/3 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 8 kiharcolt fault, 10/10 büntető), Jakab (9/3 pont), Bíró B. (8 pont, 3/3 dupla, 2/2 büntető).

Pannon Egyetem Veszprémi KK  - Bonyhádi KSE (14-15, 21-17, 15-13, 12-39)

Bár mindkét csapatban több az élvonalat is megjárt, tapasztalt játékos szerepelt, amint az várható volt, ideges, kapkodó játékkal kezdték a felek a rangadót. A védekezésre nagyon ügyeltek a csapatok, s részben ennek volt köszönhető, hogy kevés pont született. Az első negyedben végig fej-fel mellett haladt  két gárda. A második negyed közepén két legnevesebb játékosa, Kámán Tamás és Farkas Attila találataival 5 ponttal megugrott a Veszprém. A bajnok Faragó Péter és Hegedűs Attila vezetésével kezdte meg az üldözést, s előbbi triplájával 1 pontra fel is zárkózott, ám a félidő végén Vertetics Ádám duplát,  Kámán triplát dobott, s erre a Bonyhád 1 büntetővel felelt, így 5 pontos hazai vezetéssel vonultak pihenőre a felek.

Szünet után Tömösváry Máté kosaraival hamar feljött 1 pontra a második félidőt 7-2-vel indító Bonyhád. E kritikus szituációban Kámán rutinjára és kosaraira támaszkodva újra megugrottak a hazaiak, két duplája egy 9-0-s hazai részhajrá kezdetét jelentette. Erre jött egy 6-0-s bonyhádi futás. A szakasz végén 7 ponttal vezetett a Veszprém.

A záró szakaszt egységes csapatmunkával s 8-3-as rohammal kezdve 2 pontra csökkentette hátrányát az NB I B bajnoka. Hiába kért időt a Veszprém, nem tudta megtörni a Bonyhád lendületét, a Lukács, Faragó, Tömösváry trió tagjai a záró szakasz közepén képtelenek voltak hibázni, s a 8-3-at egy 9-2 követte (összességében 17-5) bonyhádi részről. Ez megtörte a hazai csapatot, az utolsó percekben már csak egy csapat volt a pályán, érdekes mérkőzésen a szédületes negyedik negyedet bemutató Bonyhád megérdemelten nyert egyik trónkövetelője, a három negyeden át jól játszó, de a záró szakaszra széteső Veszprém otthonában. Az utolsó percek már bonyhádi örömjátékot hoztak.

A Veszprém legjobbjai: Kámán (19/6 pont, 7 lepattanó), Farkas (15 pont, 6 lepattanó), Vertetics (13/3 pont).

A Bonyhád legjobbjai: Faragó (31/15 pont, 6 lepattanó), Lukács (16/9 pont, 5 lepattanó), Hegedűs (12 pont, 9 lepattanó), Tömösváry (10 pont, 9 lepattanó).

Falco II. - Bajai Bácska FKE 86-73 (19-24, 21-14, 21-20, 25-15)

A korábbi vezérét, Hosszú Gergelyt ugyan elvesztette a Baja erre a szezonra, ám eddig talány, hogy miért teljesít ennyire gyengén a palánk alatt Franczvával megerősített déli alakulat, mely most hiába startolt magabiztosan az újonc szombathelyi fiatalok debütáló meccsén, végül simán alulmaradt, ahogy az előző fordulóban a MAFC vendégeként is. A dupla duplázó Mándity Mátén megint nem múlt semmi sem, továbbá a 17 egységig jutó Ágfalvi is megszórta magát, de a fiataloktól most a megszokottnál kevesebb segítség érkezett, így a 20 egységig jutó Bazsó Brúnó főszereplésével a második etaptól kezdve fokozatosan őrölte fel a nem kevés 19 év alatti játékossal felálló Falco a sokkal rutinosabb ellenfelet.

A Falco II. legjobbjai: Bazsó (20/3 pont, 8 lepattanó, 10 kiharcolt fault), Tóth Dávid (14/3 pont, 4 gólpassz), Karagity M. (12 pont)

A Baja legjobbjai: Mándity (19 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk), Ágfalvi (17 pont, 6 lepattanó), Nagy Dániel (14/3 pont, 4 eladott labda), Katyanszki (11 pont, 9 lepattanó, 8 eladott labda)

Fotó: veszpremkosar.hu