Végjáték az alsóházban

Bár az, hogy a PTE-PEAC zár sereghajtóként az alsóházban, már korábban eldőlt, s nagy tétjük nem volt a férfi NB I B alsóházában a bajnokság végén lejátszott meccseknek, talán ezért a csapatok felszabadultan kosarazhattak, szerencsére akadt bőven izgalom és érdekesség a meccseken.

PVSK - Kronosz - Óbudai Kaszások 92-83 (22-21, 24-21, 23-23, 23-18)

Tipikusan az a mérkőzés, amelyre "rá lehet húzni" az egy fecske nem csinál nyarat mondást. Hiába remekelt Korona, dobott 10 triplát s emelt be 9-ből 9 büntetőt, a Modzingert nélkülöző óbudai csapatban nem akadt igazán társa. A pécsi fiataloknál ha ennyire extra egyéni teljesítmény nem is, de több átlagon felüli - elsősorban a Bíró, Halász, Somogyfoki triót kell kiemelni - azért volt, ráadásul a lepattanó harcot fölényesen, 38-21-re nyerte a Kronosz, így a csapatként jobb hazai együttes kerekedett felül.

PVSK-Kronosz: Bíró (29/18 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz), Somogyfoki (24 pont, 9 lepattanó (6 támadó)), Halász (17 pont, 9 gólpassz), Délity (12/9 pont-9

Kaszások: Korona (43/30 pont, 8 kiharcolt fault, 3 gólpassz), Rác (11 pont, 4 lepattanó), Kováts R. (9 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz).

Nagykõrösi SKE - Budafoki KK 77-84 (10-16, 27-19, 22-33, 18-16)

Ahány negyed annyi fordulat. A vendégek kezdtek jobban, ám a hazaiak a meglehetősen tompa első 10 percük után alaposan felpörögtek, s az igen élvezetes második 10 percben pazar támadójátékot produkálva fordítottak. A harmadik negyed megint látványos, kosarakban gazdag játékot s budafoki parádét hozott, s a vendégek ekkor jelentős előnyre tettek szert, amelyet - bár a küzdelmes záró szakaszt megnyerte - már nem tudott ledolgozni a nagykőrösi együttes.

Nagykörös: Mácsai (18 pont, 9 lepattanó), Jurászik (15/9 pont), Kovács S. (15/15 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Tóth V. 9/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz).

Budafok: Takács (19 pont, 11 lepattanó), Tokodi (15/6 pont), Károly (15/3 pont, 3 gólpassz), Vajda (14/3 pont, 6 lepattanó), Drevenka (8 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz).

PVSK - Kronosz - Tiszaújvárosi Tisza Tv-Phoenix KK 84-81 (25-15, 15-21, 27-26, 17-19)

Ismét egy fordulatos, izgalmas, kosarakban gazdag összecsapás. A mérkőzés elején úgy tűnt, fölényes győzelmet aratnak a pécsi fiatalok, ám a folytatásban a borsodi legénység összekapta magát, s szünetig feljött. A harmadik negyed minden igényt kielégítő, remek játékot hozott, bár gyaníthatóan egyik szakvezető sem volt elégedett csapata védekezésével. Az izgalmas záró etap végén aztán nagy csatában a végén a hazaiak kerekedtek felül - többek között azért, mert a pattanózást 44-27-re nyertek.

PVSK-Kronosz:  Bíró (28/12 pont, 12 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda), Délity (13/9 pont, 3 gólpassz), Bödör (11 pont, 5 lepattanó), Halász (9/6 pont, 5 lepattanó, 11 eladott labda, 13 gólpassz), Somogyfoki (8 pont, 9 lepattanó, 2 blokk).

Tiszaújváros: Tóth T. (21/15 pont), Magyar L. (18/12 pont, 5 lepattanó), Pöstyéni (15/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Benőcs (10/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Kóthay (2 pont, 7 gólpassz).

PTE-PEAC - Óbudai Kaszások 63-80 (13-22, 21-22, 15.16, 14-21)

Kiegyenlített játékkal kezdődött a meccs, majd az első és a második negyed közepe között lényegében eldöntötte a meccset az egyébként erősen tartalékos vendégcsapat, amely Kováts és Rác vezérletével egy 18-0-es futást mutatott be ekkor. A félidő hajrájában Koller és Sipos eredményessége révén 10 pontra visszajött ugyan a pécsi csapat, de ennél közelebb már szünet után nem tudtak kerülni a hazaiak a Kaszásokhoz. A vendégek a záró szakasz elején még rátettek egy lapáttal, s magabiztos győzelmet arattak.

PTE-PEAC: Koller (23/6 pont, 3 szerzett labda), Sipos (12/6 pont, 8 lepattanó), Pongó (9 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz).

Kaszások: Kováts R. (23 pont, 14 lepattanó, 5 gólpassz), Rac (18/12 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Takáács D (11/3 pont), Korona (10/6 pont, 3 gólpassz), Nagy B. (10/3 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz)

PVSK - Kronosz - Szolnoki Olaj U23 74-70 (18-15, 19-12, 15-12, 22-31)

A két utánpótlás gárda szolnoki összecsapásán pécsi siker született, hazai pályán egyértelműen a Kronosz számított esélyesnek. Az első három negyedben egyértelműen Halász Ákosék akarata érvényesült, fokozatosan húzott el ellenfelétől a PVSK-Kronosz. A záró szakaszban a hazai együttesben, annak évadbeli utolsó meccsén több olyan játékos is pályára lépett aki a szezon során kevesebbet játszott. A szolnokiak becsületére legyen mondva, nem adták fel, a vendégek minden mindegy alapon szórni kezdték a triplákat s szorossá tették a meccset, de megfordítani nem tudták.

PVSK-Kronosz: Délity (16/9 pont),Halász (14 pont, 9 lepattanó,  gólpassz, 5 eladott labda),  Bödör (13 pont, 7 lepattanó), Somogyfoki (12 pont, 4 lepattanó)

Szolnok: Mándoki (12/6 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett, 6 eladott labda), Hegedűs (14/6 pont, 5 lepattanó), Berkics (12/6 pont), Zsíros (12/12 pont, 6 lepattanó)

Szolnoki Olaj U23 - Gyõr-Szol Széchenyi Egyetem 73-48 (19-15, 21-18, 24-8, 9-7)

Egy félidőn át tartotta a lépést a győri csapat a szezon utolsó meccsén a szolnoki fiatalokkal, ám a harmadik negyedben "betliztek" a vendégek, s a hazaiak ekkor eldöntötték jó játékkal a meccset. A záró 10 percet pedig muszáj volt lejátszani...

Szolnok: Csaba (18 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), ZsÍros (11/6 pont, 3 lepattanó), Hajdu (10 pont, 10 lepattanó), Csákvári (9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz)

Győr: Baruta (19 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Helmeczi (13/9 pont, 4 lepattanó, 7 eladott labda), Gombás (4 pont, 12 lepattanó).