Bulls-Timberwolves döntő lesz Las Vegasban

Az első három meccsét elbukó Minnesota a döntőbe is bejutott a Las Vegas-i nyári ligás torna tegnapi játéknapján, miután megverték a Sunst, ellenfelük az eddig veretlen Chicago lesz - Tyus Jones az MVP.

Las Vegas Summer League, 10. nap

Phoenix Suns (3.) - Minnesota Timberwolves (24.) 83-93

Az első félidő után még 5 ponttal vezetett a Suns, a második 20 percben azonban az ezúttal is kiválóan játszó Tyus Jones (29 pont, 6 gólpassz, 3 pattanó) vezetésével sokkal jobban játszott a Timberwolves, végül egészen magabiztosan győzött a 24., utolsó helyen kiemelt Minnesota. A győztesnél Adreian Payne dupla-dupláig jutott (18 pont, 10 pattanó, 3 eladott labda), Scott Suggs a triplavonalon túlról volt hatékony (11 pont, 3/6 tripla, 3-3 pattanó és szerzett labda), Toure Murry pedig sokoldalúan kosarazott (8 pont, 7 gólpassz, 5 pattanó, 2 szerzett labda). A túloldalon Tyler Ulis első nem igazán hasznos meccsén van túl (11 pont, 5/21 mezőny, 7 gólpassz, 4 eladott labda), a többi, nagycsapat szempontjából is érdekes játékos pedig nem lépett pályára - Troy Williams (24 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda) és Askia Booker (19 pont, 4 pattanó) voltak a legjobbak.

Kijelölték egyébként a nyári liga MVP-jét is, aki Tyus Jones lett - ő Kris Dunn kiesése után kitűnő teljesítményt nyújtott, ő volt a nyerőember ebben és az előző körben is.

Chicago Bulls (2.) - Cleveland Cavaliers (14.) 85-79

Az első félidő egyértelműen a Cavsé volt, 10 ponttal vezettek az ohióiak Kay Felder (22 pont, 8/14 mezőny, 5 gólpassz, 4 pattanó, 3-3 eladott labda és blokk) vezetésével, a szünet után azonban váltott a Bulls. 73-68-as clevelandi vezetést követően Christiano Felicio (18 pont, 6 pattanó) és Denzel Valentine (13 pont, 5/14 mezőny, 8 pattanó, 3 gólpassz) kosaraival egy 12-2-es szakaszt produkált a Chicago, innen pedig már nem tudott visszajönni a meccsbe a Cavs. A győztesnél Felicio volt igazán hasznos, Valentine és Bobby Portis (16 pont, 5/16 mezőny, 9 pattanó, 3 gólpassz) felemás produkciót nyújtottak, Jerian Grant (13 pont, 3/11 mezőny, 3 gólpassz) és Spencer Dinwiddie (10 pont, 4/10 mezőny) pedig továbbra sem tudnak egy igazán jó meccset a parkettre pakolni. A túloldalon Felder messze kiemelkedett most, Jordan McRae közel sem volt annyira hasznos (16 pont, 6/16 mezőny, 6 pattanó, 5 eladott labda), Raphiael Putney (15 pont, 6 pattanó, 4 eladott labda) jó meccse pedig kevés volt most a döntőhöz.