Las Vegas SL, 8. nap: Rosco Allen legjobb meccse

Péntek este és szombat hajnalban a már kiesett csapatok játszottak a Las Vegas-i nyári ligás tornán - Rosco Allen legjobb teljesítményét nyújtott az SL során, 14 pontot szórt a Dallas Mavericks ellen.

Las Vegas Summer League, 8. nap

San Antonio Spurs - Sacramento Kings 90-86 hosszabbítás után

A Kings az első három negyedben felépített egy 10 pontos előnyt, amit viszont a rendes játékidő végéig főként Dejounte Murray (20 pont, 9/20 mezőny, 9 gólpassz, 4-4 pattanó és szerzett labda) és Davis Bertans (15 pont, 3 pattanó) segítségével ledolgozott a Spurs. A ráadásban aztán a Sacramento elfogyott, nagyobb izgalmak nélkül nyert a San Antonio. Murray-ék mellett Bryn Forbest lehet még kiemelni a győztesnél (15 pont, 4/8 tripla, 4 pattanó, 3 gólpassz), Livio Jean Charlesnak nem ment ennyire a játék (6 pont, 7 személyi hiba, 3 eladott labda). A Kingsnél Skal Labissiere kiemelkedett (19 pont, 5 pattanó, 3 eladott labda) - Georgios Papagiannis nem volt hatékony (6 pont, 3/8 mezőny, 3 pattanó, 2-2 szerzett és eladott labda), Malachi Richardson pedig keveset is játszott, el is szórta a játékszert többször is (16 perc, 7 pont, 3 pattanó, 4 eladott labda).

D-League Select - New Orleans Pelicans 88-76

A félidőben 10 ponttal még a Pelicans állt jobban, aztán a D-Ligások a szünet után hoztak egy 52-30-at, végül egészen simán győztek. A nyertesnél nem voltak olyan rettenetesen jó dobószázalékok, de összességében Quinn Cook (19 pont, 6 gólpassz, 4 pattanó, 3 eladott labda) és Joel Wright (15 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) is hasznosan kosaraztak. A túloldalon Jamaal McKay messze kiemelkedett a többiek közül (16 pont, 13 pattanó, 4 blokk), Cheick Diallo is szépen hozta magát (12 pont, 5/12 mezőny, 10 pattanó, 3 blokk), Buddy Hield viszont legrosszabb produkcióját nyújtotta a nyári ligás küzdelmek alatt (11 pont, 5/18 mezőny, 1/7 tripla, 5 gólpassz).

Boston Celtics - Portland TrailBlazers 75-80

A második negyedet a Blazers, a harmadikat a Celtics nyerte nagyobb különbséggel, de gyakorlatilag egálról fordultak a felek az utolsó 10, de az utolsó két és fél percre is. 70-70 után a Portland csinált egy 9-2-es szakaszt Jake Layman (8 pont, 2/9 mezőny, 0/4 tripla, 7 pattanó) és Pat Connaughton (23 pont, 4 eladott labda) vezetésével, itt dőlt el a mérkőzés sorsa. Az oregoniaknál még Connaughtonnál is jóval hasznosabb volt Pierre Jackson (20 pont, 8 gólpassz, 5 pattanó, 4 eladott labda), ő volt a siker kulcsa. A túloldalon most pihent RJ Hunter és Terry Rozier is, Jaylen Brown pedig finoman szólva is felemás teljesítményt nyújtott (21 pont, 7/21 mezőny, 1/7 tripla, 7 pattanó, 5 szerzett labda, 3 eladott labda). A többiek közül az idei második körös Abdel Nader újfent a legjobbak között volt (16 pont, 3/4 tripla, 3 szerzett labda), Guerschon Yabuselének is ment a játék (12 pont, 3-3 pattanó és eladott labda), Jordan Mickey pedig hasznosan kosarazott (12 pont, 13 pattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda).

Houston Rockets - Milwaukee Bucks 92-89

A viszonylag szoros végeredmény ellenére nem volt ez egy idegtépő végjáték. 69-69 után, a negyedik negyed közepén egy 18-4-es futással döntött a Rockets - bár még feljött a Bucks 3 pontra, elég jól büntetőzött ahhoz a Houston, hogy lehozzák a találkozót. A győztesnél Montrezl Harrell (20 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) volt a legjobb, de borzasztóan hasznosan játszott Sam Dekker is (17 pont, 5/7 tripla, 8 pattanó, 4 gólpassz), és szintén hozzátett a győzelemhez az idei második körös Chinanu Onuaku (6 pont, 6 pattanó, 3-3 blokk és eladott labda) - KJ McDaniels játékába ezúttal sok hiba csúszott (15 pont, 5/13 mezőny, 4 pattanó, 5 eladott labda). A túloldalon Thon Maker felemás produkciót hozott (12 pont, 3/10 mezőny, 2/3 tripla, 9 pattanó), de még így is jobb volt, mint Rashad Vaughn (13 pont, 5/15 mezőny, 3-3 pattanó és szerzett labda) vagy Malcolm Brogdon (8 pont, 2/12 mezőny, 1/5 tripla, 5 gólpassz) - a leghasznosabb Rashad James volt ezúttal (19 pont, 5 pattanó).

Memphis Grizzlies - Atlanta Hawks 79-89

Az első felvonást nyerte 9 ponttal a Hawks, és bár a félidőre felzárkózott némileg a Memphis, a második 20 percben az Atlanta kézben tartotta a mérkőzés alakulását. A győztesnél egyik idei első körös (Taurean Prince, DeAndre Bembry) sem játszott - Walter Tavares hasznos volt (11 pont, 10 pattanó), a legeredményesebbek pedig Bryce Cotton (18 pont, 4 gólpassz), Brandon Ashley (17 pont, 7 pattanó) és Brandon Taylor (14 pont, 3/5 tripla, 4 gólpassz, 3 pattanó, 5 eladott labda) voltak. A túloldalon sem játszott Wade Baldwin IV, de Levi Randolph ma is hatékonyan dobott (16 pont, 4 pattanó), összességében pedig Vince Hunter volt a legjobbjuk (18 pont, 8 pattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk).

Miami Heat - Philadelphia Sixers 66-74

A Sixers gyakorlatilag végig a kezében tartotta a találkozót, a harmadik negyed után 10 ponttal vezettek, egyáltalán nem volt veszélyben a sikerük. A győztesnél Ben Simmons dupla-duplázott, de borzasztóan sok hibával játszott most is (15 pont, 5/17 mezőny, 10 pattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda), viszont így is jobb volt, mint a mezőnyből nulla Timothe Luwawu (2 pont, 0/6 mezőny, 0/4 tripla, 6 pattanó) - leginkább Shawn Longot lehet dicsérni a Sixersnél (18 pont, 10 pattanó, 4 eladott labda), illetve a padról Richaun Holmest (14 pont, 6 pattanó, 2 blokk). A Heatnél senki olyan nem lépett pályára, aki a nagycsapat szempontjából érdekes lenne, Rodney McGruder sem kapott szerepet, így legjobbjuk az a Damion Lee volt, aki egyébként pocsékul dobott mezőnyből (17 pont, 5/18 mezőny, 1/9 tripla, 7 pattanó, 4-4 szerzett és eladott labda).

Dallas Mavericks - Golden State Warriors 80-74

Sokkal egyszerűbb meccs volt ez annál, amit a végeredmény mutat, a félidőben már 14 ponttal vezettek a texasiak, győzelmük pedig egy pillanatig sem forgott veszélyben, hiába lett a végén csak közte 6. Ami számunkra fontos: Rosco Allen a Warriors egyik legjobbja volt ezúttal, 23:15 alatt 14 pontot (5/11 mezőny, 2/5 tripla, 2/2 büntető), 3 pattanót, 1-1 gólpasszt és szerzett labdát, valamint 2 eladott labdát írhattak fel a neve mellé - nála jobban csak Winston Shepard játszott (17 pont, 6 pattanó, 3 eladott labda), de senki érdekes nem játszott már az oaklandieknál. A túloldalon szintén pihentek már a legérdekesebb arcok, az idei második körös AJ Hammons is csak 6 percet töltött a parketten - a Dallas legjobbja ezúttal Chane Behanan (14 pont) és Jameel Warney (8 pont, 10 pattanó) voltak.

Los Angeles Lakers - Utah Jazz 88-92

A Lakers 5 pontos félidei előnyét egy 9 ponttal megnyert harmadik negyeddel tette semmissé a Jazz. A végjátékban is végig náluk volt az előny, viszont Anthony Brownnak egyszer volt lehetősége egyenlíteni - nem tudta bedobni a hármast, a büntetőkkel pedig hozta a meccset a Utah. A Jazznél Joel Bolomboy (20 pont, 7 pattanó) kiemelkedett a többiek közül, de Dionte Chrismas (14 pont, 4/5 tripla, 4 gólpassz, 3 eladott labda) és Spencer Butterfield (14 pont) is hatékonyak voltak. A túloldalon a két idei első körös draftolt, Brandon Ingram (22 pont, 9/13 mezőny, 5 pattanó, 4 gólpassz, 3 eladott labda) és Ivica Zubac (16 pont, 11 pattanó, 6 blokk) is legjobb meccsüket nyújtották a nyári ligában, utóbbi egyébként kiegyensúlyozottan jó szintet hozott végig. Anthony Brown a kihagyott potenciális egyenlítő hármasa ellenére sem játszott rosszul (15 pont, 5/13 mezőny, 3/5 tripla, 6 pattanó), D'Angelo Russell pedig ezúttal pihent a sérült Larry Nance Jr.-ral egyetemben.