NBA Summer League, Orlando: 2. nap

Az orlandói nyári liga második napján Kaminsky újra jól teljesített, Stanley Johnson szinte hibátlanul, a nap győztes kosara Tyler Johnsoné.

Detroit Pistons - Los Angeles Clippers 77-69

A meccs tükörsima volt, miután az első negyedben kialakított 12 pontos előnyét folyamatosan növelni tudta a Pistons, az első három negyed során végig nagy fölényben játszottak és a Clippersnek esélye nem volt fordítani. A Los Angelesnél a nemrég még az NBA-ben játszó irányító, Nate Wolters (18 pont, 7/12 mezőny) volt egyedül elfogadható. A túloldalon sem volt sokkal több jó teljesítmény, a nem túl ismert Kammeon Holsey (16 pont) mellett a Detroit idei 1/8-asa, Stanley Johnson is kiváló volt azonban, 10/14-as mezőnymutatóval ért el 24 pontig és volt 9 pattanója, valamint 3 szerzett labdája is.

A Pistons legjobb dobói: Johnson 24/3, Holsey 16, Harper-Hilliard 9/3-9/3.
A Clippers legjobb dobói: Wolters 18/3, Wilcox 10, McMorrow 9.

Charlotte Hornets - Memphis Grizzlies 75-79

Egál első negyed után 6, majd 11 ponttal nyerte az utána lévő két felvonást a Memphis. Hiába jött fel többször is egyetlen pontra PJ Hairston vezetésével a Charlotte az utolsó játékrészben, fordítani nem tudtak. A Hornetsnél Hairston az utolsó negyedes nagy sorozatát leszámítva pocsék volt (10 pont, 4/14 mezőny, 2/9 tripla), a nem draftolt Aaron Harrison (16 pont, 8 gólpassz), a vajkezű Troy Daniels (21 pont, 6 pattanó, 6/9 tripla) és az 1/9-es Frank Kaminsky (14 pont, 8 pattanó, 2 blokk, 6/8 mezőny, 2/3 tripla) viszont kiválóan játszottak. A Grizzliesnél Russ Smith (14 pont, 7 gólpassz) mögött az ex-Albás Tony Crocker volt a legeredményesebb (11 pont).

A Hornets legjobb dobói: Daniels 21/18, Aaron Harrison 16, Kaminsky 14/6.
A Grizzlies legjobb dobói: Smith 14, Crocker 11/6, Green-Stokes 10-10.

Miami Heat - Brooklyn Nets 71-70

Az első félidőben végig a Heat vezetett megnyugtató különbséggel, aztán a harmadik negyed elején egyenlített a Nets és onnantól kezdve szoros volt a találkozó. Bő három és fél perccel a vége előtt még 6-tal ment a Brooklyn (62-68), majd fordított a Heat, de 0.4 másodperccel a vége előtt két büntetővel visszavette a vezetést a Nets (69-70). Tyler Johnsonnak egy alley-oop jutott, ami elég is volt, 0.1 másodperccel a vége előtt kosarat dobott, ezzel nyert a Miami.

A Brooklynnál Ryan Boatright (23 pont, 5/8 tripla) volt a legjobb, Rondae Hollis-Jefferson hozta a szokásosat (8 pont, 7 pattanó, 2 szerzett labda). A túloldalon Justise Winslow most kicsit jobban erőlködött (14 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, de 3/10 mezőny, 8/12 büntetőt, 5 eladott labda), viszont Willie Reed (17 pont, 9 pattanó) és Tyler Johnson (12 pont, 4 pattanó, 4 gólpassz) szállították a győzelmet.

A Heat legjobb dobói: Reed 17, Winslow 14, Johnson 14/3.
A Nets legjobb dobói: Boatright 23/15, Simmons 13, Hollis-Jefferson 8.