Golomán és Mócsán is kezdő volt

A UCLA ma hajnalban hosszabbítás után verte a Central Arkansast, az Idaho State pedig tegnap hajnalban a Utah Valley-tól kapott ki - mindkét magyar fiú kezdőként kapott szerepet.

Idaho State (0-2) - Utah Valley (1-2) 71-84 (30-36, 41-48)

A mérkőzés első félidejének első felében még az Idaho State vezetett, és bár ezt követően átvette az irányítást a vendég gárda, a hazaiak ott loholtak a nyakukban. A meccs a második félidő közepén dőlt el, amikor 56-62-es állás után egy 10-0-s rohamot vezetett a Utah Valley, így végleg leszakította ellenfelét, végül 84-71-re győzött. A Bengalsnél Mócsán Bálint ezúttal kezdő volt, 22 perc alatt 7 pontig (2/3 tripla, 1/2 büntető), 1-1 pattanóig, szerzett labdáig és blokkig, valamint 3 eladott labdáig jutott.

UCLA (2-0) - Central Arkansas (1-2) 106-101 hosszabbítás után (47-45, 39-41, 20-15)

A UCLA már 17 ponttal is vezetett az első félidő közepén (32-15), de a vendégek még az első 20 perc során fordítottak, a nagyszünetben kettővel ment a Bruins (47-45). A fordulást követően, 51-57 után volt egy 11-0-s hazai sorozat, de nagyobb előnyt már nem tudtak kiharcolni maguknak. Az utolsó percbe így is 5, az utolsó fél percbe pedig 4 pontos előnnyel ment be a UCLA, de a Central Arkansas három triplával fordított, a végén még Jaylen Handsnek kellett egyenlíteni (86-86). A ráadást egy 3+1-es akcióval kezdték a vendégek, de jött egy 9-0-s válasz a UCLA-től, ezúttal pedig sikeresen kibüntetőzték a végét, így nyertek végül 106-101-re. Golomán György kezdett a Bruinsnál, és 19 perc alatt 8 pontot (4/5 dupla, 0/4 büntető), 1-1 gólpasszt, szerzett labdát és blokkot jegyzett.