Golománék a USC-nek is visszavágtak

Golomán György és csapata, a UCLA a USC-nek is visszavágott szezonbeli egyik vereségéért, így már csak Arizonát nem tudták legyűrni ebben az idényben eddigi ellenfeleik közül - Mócsán Bálinték újabb két vereséget gyűjtöttek be.

UCLA Bruins (11-3, 24-3) - USC Trojans (8-6, 21-6)  102-70 (46-34, 56-36)

A UCLA ma hajnalban még egy idénybeli vereségéért visszavágott - az Oregon után a USC-t is két vállra fektette, méghozzá tükörsimán az ezúttal már újra a 6. helyen kiemelt Bruins. Az első félidő első felében még a Trojans vezetett, aztán 18-23 után csinált egy 17-3-as négy percet a UCLA, ezzel a 17. perc elején már 35-26-ra ők vezettek, a félidőben pedig 12 pont volt a különbség (46-34). A fordulás után kiegyenlített küzdelem folyt elég sokáig, a USC Bennie Boatwright (20 pont, 10 pattanó) vezetésével jól tartotta magát, a 34. percben még mindig csak 10 ponttal vezetett Steve Alford együttese (71-61), itt azonban 3 perc alatt csinált egy 16-2-t a Bruins Bryce Alford (26 pont) vezetésével (87-63), nagyon gyorsan a 30 pontot is elérte a differencia, a vége pedig tükörsima hazai siker lett (102-70). Ezzel a UCLA ebben az idényben már csak az Arizonát nem verte meg az eddigi ellenfelei közül - velük egy hét múlva játszanak majd, de idegenben.

Golomán György 12 perc alatt 4 pontot (2/3 dupla, 0/1 tripla), 1-1 pattanót, blokkot és szerzett labdát, valamint 2 személyi hibát jegyzett.

Idaho State Bengals (3-10, 5-20) - North Dakota Fighting Hawks (11-3, 16-8)  61-77 (33-40, 28-37)

A Big Sky konferenciát vezető North Dakota volt Mócsánék vendége két napja, úgyhogy nem volt túl nagy meglepetés a végeredmény. 15 percig egyébként teljesen fej-fej mellett haladtak a felek, aztán 22-23 után egy 12-2-es sorozattal lépett meg a Fighting Hawks (24-35). A Bengals nem adta fel, rengeteg büntetővel 4 pontra visszajöttek, a szünetben pedig 7 egységgel voltak lemaradva (33-40). A fordulás után 3 pontra többször is felzárkóztak a hazaiak, a 27. perctől kezdve azonban csinált egy 15-2-es 5 perces szakaszt a vendég gárda (csak Mócsán volt ererdményes ekkor az Idaho State-től), így 18 ponttal megléptek, és itt döntötték el végleg a mérkőzést, amelyet 16 ponttal nyertek (61-77).

Mócsán Bálint 10 perc játékidő alatt 2 pontot szerzett (1/1 dupla, 0/1 tripla), volt 1 pattanója, 2 eladott labdája és 3 személyi hibája.

Idaho State Bengals (3-11, 5-21) - Northern Colorado Bears (5-10, 9-17)  81-87 (31-43, 50-44)

A három konferencián belüli győzelme közül az egyiket a Northern Colorado otthonában aratta az Idaho State, így ma hajnalban azért győzelmi reményekkel léptek pályára, ettől függetlenül pocsékul kezdett a vendéglátó - 10-2-vel nyitottak a vendégek, és lényegében a teljes első félidőben 10 pont környékén mozgott az előnyük, esélye sem volt egalizálni a Bengalsnak (31-43). A második félidőben is ugyanez volt a helyzet, sőt, inkább 15 pont körül volt a Bears előnye, a 34. perc végén 74-60-ra vezettek. Ezután futott egy 13-4-et az Idaho State kevesebb három perc alatt, így két jó tripla után már csak 5 ponttal voltak lemaradva 4 perccel a vége előtt (73-78), ennél lényegesen közelebb viszont nem kerültek már ellenfelükhöz, a Northern Colorado rendezte a sorait, és végül 87-81-re győzött.

Mócsán Bálint ezúttal 13 perc alatt jutott el ugyanúgy 2 pontig, ahogy az előző találkozón (1/1 dupla, 0/1 tripla), emellett 2 lepattanót legyeztek fel még a neve mellé.