Golománék és Mócsánék is kikaptak

A UCLA hazai pályán szenvedett vereséget a Coloradótól, az Idaho State-et pedig a Northern Colorado verte.

UCLA (13-5, 4-2) - Colorado (11-7, 3-3) 59-68 (29-39, 30-29)

Nem kezdett jól a Bruins, nagyon gyorsan 5 pontos hátrányba került Steve Alford együttese, lemaradása pedig folyamatosan nőtt, a 13. percre 15 pontosra rúgott (13-28). 17 egységnyi is volt már a különbség - egy gyors 9-0-val leszedte hátránya több mint felét a UCLA, de a félidőben így is 10 pont volt a differencia (29-39). A fordulás után 10 pont környékén mozgott a hazaiak lemaradása, aztán a 35. percre egy Thomas Welsh-nek köszönhető 10-0-val visszajött 4 pontra a UCLA (51-55). Erre azonban jött egy 7-0 a vendégektől, a végjátékra pedig semmilyen izgalom nem maradt, egészen simán győzött a Colorado (59-68).

Golomán György kezdőként 21 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt 6 pont (2/4 dupla, 0/1 tripla), 4 pattanó, 1-1 gólpassz és szerzett labda, valamint 4 személyi hiba került a neve mellé.

Northern Colorado (12-7, 3-3) - Idaho State (8-8, 3-2) 94-80 (37-31, 57-49)

Jól, 8-3-mal kezdett az Idaho State, az első félidő feléig azonban a vendégeknek volt egy majdnem 7 perces kosárszünetük, ami alatt futott egy 20-0-t a Northern Colorado (23-8). Kapart a Bengals, visszajött négy pontra is a vendég gárda az első félidőben, és a nagyszünetben is csak 6 pont volt a hátránya (37-31). A térfélcserét követően, a 25. percben 2 pontosra csökkent a differencia (45-43), a felvonás felénél azonban 10 pont körülre nőtt a hazaiak fórja, és igazán szoros mérkőzést már nem tudott ebből csinálni az Idaho State. Egyszer volt még 5 pont a különbség, a 37. percben (78-73), de ennél közelebb nem értek már a vendégek, és végül 94-80-ra győzött a Northern Colorado.

Mócsán Bálint kezdőként majdnem végigjátszotta a meccset, 38 percet töltött a parketten (ami egyébként NCAA karriercsúcsnak számít neki), ez idő alatt pedig 12 pontot (1/5 dupla, 2/4 tripla, 4/4 büntető), 7 pattanót, 1 blokkot, illetve 3-3 eladott labdát és beütött faultot ért el.