Golománék már a legjobb 16 között, jön a Kentucky

Golomán György és csapata, a UCLA a második félidőben fordított a Cincinnati ellen, és végül egész könnyedén győzött, így a legjobb 16 közé jutott March Madnessen - a következő ellenfél a Kentucky.

March Madness, Déli régió, 2. kör
UCLA Bruins (3.) - Cincinnati Bearcats (6.)  79-67 (30-33, 49-34)

A UCLA kezdett jobban, de 8-2 után egy 12-0-s sorozattal fordított a Bearcats, és a félidő hátralévő részében lényegében végig a Cincinnati vezetett már (30-33). A fordulás után egy 10-3-mal azonnal fordított a Bruins, majd a meccs a 27-28. percben dőlt el, amikor 46-47 után, Lonzo Ball vezetésével futott egy 9-0-t Steve Alford együttese, amivel 8 ponttal lépett meg (55-47). Innen már nem tudta szorossá tenni a mérkőzést a hatodik kiemelt, így a UCLA 79-67-es győzelmével bejutott a legjobb 16 közé, a Sweet 16-be. A drafton Top2-be jósolt Ball egyébként ma is igazi vezér volt (18 pont, 7/10 mezőny, 4/7 tripla, 9 gólpassz, 7 pattanó, 2 szerzett labda), de a szintén az első körbe várt TJ Leaf sem volt rossz (11 pont, 7 pattanó).

Golomán György ezúttal 11 percnyi játéklehetőséget kapott, ami alatt 2 pontot (1/1 mezőny), 2 pattanót, 1-1 blokkot és eladott labdát, valamint 2 faultot jegyzett.

A meccset ezen a linken nézhetitek vissza!

A UCLA következőleg a Déli régió második kiemeltjével, a Kentuckyval találkozik szombat hajnalban, kisebb szünet következik tehát a March Madnessen.