Golománék simán nyertek, Mócsánék simán kikaptak

A UCLA a Utah-t verte majdnem 20 ponttal, az Idaho State a North Dakota ellen szenvedett vereséget több mint 20 ponttal.

UCLA (13-4, 4-1) - Utah (10-6, 2-3) 83-64

Az első négy percet 16-5-tel kezdte a UCLA, de itt még nem volt vége a meccsnek - a 15. percben 3 pontra visszajött a Utah (28-25). Nagyjából kosárra kosár volt a válasz ezt követően - a félidő utolsó perce sikerült jobban a hazaiaknak, akik 8 ponttal megléptek (41-33). A fordulás után megint jobban kezdett a Bruins, ezúttal egy 11-4-es szakaszt repesztettek négy perc alatt, így 15 pontra nőtt fórjuk (52-37). A Utes innen már nem tudott visszakapaszkodni, 9 pontnál közelebb nem kerültek, de inkább 15 pont környékén mozgott a differencia - végül 19 egységgel győzött Steve Alford együttese (83-64).

Golomán György kezdőként 22 percet játszott, ami alatt 7 pontot (1/3 dupla, 1/2 dupla, 2/2 büntető), 1 pattanót és 4 személyi hibát jegyzett.

North Dakota (5-11, 1-4) - Idaho State (8-7, 3-1) 81-58

Az első félidő első felében kiegyenlített játék folyt a pályán, Mócsán triplájával a Bengals a 11. perc közepén még egyenlített (23-23), a félidő második felében azonban egy 18-6-ot ment a North Dakota, amely így 12 pontos előnybe került (41-29). A nagyszüntetet követően ráadásul még egy 11-2-t is rápakolt erre a hazai alakulat, amely ezzel 21 pontos fórra tett szert (52-31). Innen már nem volt visszaút az Idaho State számára, 15 pont volt ezután a vendégek legkisebb hátránya - 23 pontos vereségbe szaladtak bele (81-58), ezzel megvan az első konferencián belüli vereségük.

Mócsán Bálint kezdőként 20 percnyi játéklehetőséget kapott, 6 pontot (0/3 dupla, 2/3 tripla), 3 pattanót és 3 személyi hibát jegyeztek fel mellé a statisztikusok.