Golománék újra nyertek, Mócsánék kikaptak

A UCLA Bruins sorozatban negyedik győzelmét aratta ma hajnalban a Pac-12 alapszakaszában, Mócsán Bálinték azonban ezúttal is kikaptak, hiába játszottak viszonylag szoros meccset.

Colorado Buffaloes (10-7, 0-4) - UCLA Bruins (17-1, 4-1) 89-104 (45-51, 44-53)

A UCLA rögtön az elején magához ragadta a kezdeményezést, de ennek ellenére nem tudtak komolyabb fölényt kiharcolni - 5-6 pontnál nem tudtak nagyobb előnybe kerülni az első félidő végéig, mindig válaszoltak a hazaiak. Az első 20 perc utáni 6 pontos fór aztán 2 perc alatt megduplázódott a második félidő elején, majd 66-57 után csinált egy 8-0-s rohanást a Bruins a 26. perc végéig, itt dőlt el a találkozó végleg (57-74). 21 pont volt a legnagyobb differencia a két együttes között, végül magabiztos sikert aratott Steve Alford együttese (89-104). A UCLA legjobb ezúttal az edző fia, Bryce Alford volt (37 pont, 9/14 tripla), mellette Isaac Hamiltont lehet leginkább kiemelni (20 pont, 4/5 tripla), a két draft szempontjából is érdekes játékostól, TJ Leaftől (12 pont, 5 pattanó) és Lonzo Balltól (11 pont, 8 gólpassz, 3 szerzett labda) most nem kellett annyi.

Golomán György 11 perc alatt 2 pontig (1/1 dupla), 2 pattanóig, 1-1 gólpasszig és blokkig, 2 eladott labdáig és 4 személyi hibáig jutott.

Idaho State Bengals (2-13, 0-3) - Eastern Washington Eagles (11-7, 3-1) 85-92 (42-44, 43-48)

Gyengén kezdett az Idaho State, hiszen 9-0-val nyitott az Eagles, és egy ideig tartotta is ezt az előnyét az Eastern Washington. 20-29 után, a 13. perctől kezdve változott a helyzet, akkor egy 8-0-val ellenfele nyakára mászott a Bengals, és minimális vendégelőnnyel játszották le a félidő hátralévő részét (42-44). A fordulás után 8-2-vel fordított az Idaho State (50-46), de erre válaszolt kevesebb mint 5 perc alatt egy 14-0-val az Eastern Washington, amely ezzel újra meglépett 10 ponttal (50-60). 65-55 után jött egy 6-0-s hazai sorozat, amire érkezett egy 10-0 a vendégektől, így a 15. perc kezdetén úgy tűnt, hogy behúzzák a meccset, méghozzá nagyobb izgalmak nélkül (61-75). Feljött még ugyan 3 másodperccel a vége előtt 5 pontra a Bengals (85-90), de lényegében nem volt már esélyük a fordításra, nyert az Eagles (85-92).

A hazaiaknál Brandon Boyd (23 pont, 4/5 tripla, 3 szerzett labda) és Ethan Telfair (21 pont) voltak a vezérek, Mócsán Bálint pedig Golománhoz hasonlóan 11 percet töltött a parketten, ami alatt 3 pontot szerzett (1/3 tripla, 0/1 büntető), volt 3 személyi hibája, valamint 1 eladott labdája.

Az is az Idaho State-hez kapcsolódik még, hogy a Weber State elleni meccsüket január 25-én folytatják majd - mint ismert, beázott a csarnok, ezért félbeszakadt a meccs 5 perc játék után.