A bajnokságban is veretlen maradt a Sopron

Remek kezdésével alapozta meg újabb idegenbeli győzelmét a Sopron. Bár a folytatásban a bajnok PINKK többször is kiegyenlített vagy szorossá tette a meccset, az ilyen kritikus pillanatokban a Sopron mindig tudott újítani.

PINKK Pécsi 424 - Uniqa Euroleasing Sopron 73-83 (19-24, 15-16, 19-17, 20-26)

"Repülőrajtot" vett a Sopron a bajnok otthonában. A 3. percben 7-0-ra, a negyed közepén 12-2-re vezettek a vendégek. A bajnok ekkor kezdett "magához térni", s egy 13-3-as rohammal ledolgozta hátrányát. Ebben a 4 percben a "lefagyó" Sopron csak egy triplát szerzett Simon révén. A negyed többek között egy a hajrában bedobott Ciglar hármasnak köszönhetően 5 pontos soproni előnnyel zárult a szakasz.

A második szakaszt 5-0-lal kezdve hamar ledolgozta hátrányát a bajnok, de miután egyenlített, ismét újított a Sopron. Hartley triplája s az ismét jól játszó Sztankovics kosara után ismét 5 ponttal vezetett az Uniqa. A meccs szinte végig az eddig is látott üldözőversenyre emlékeztetett. A Faulkner vezette PINKK többször is felzárkózott 2-3 pontra, a bajnok amerikai irányítója eléggé magára maradt. Ezzel szemben a csapatként jobban működő soproniaknál, amikor szoros lett az állás, valaki mindig hozzá tudott tenni a vendég csapat összteljesítményéhez. A hajrára a PINKK belefáradt az üldözésbe, s, Zsovár triplájával a végén 10 pontosra nőtt a különbség.

PINKK: Faulkner 28/12, Ruják 2, Sarok 4, Nagy D. 4, Stewart 12. Cs: Putnina 9, Katona 7, Őri 4, Sánta 3. Edző: Roberto Hernandez.

Sopron: Hartley 12/6, McBride 21, Simon 10/3, Kuttor 4, Sztankovics16. Cs: Ciglar 8/3, Krnjics 6, Crvendakics 2, Licskai, Zsovár 4/3, Weninger. Edző: Igor Polenek.