Nehéz diósgyőri siker Cegléden

A vártnál jóval izgalmasabban alakult az Aluinvent-DVTK ceglédi vendégjátéka. A Diósgyőr végül nehezen, de 82-77-re győzött a CEKK ellen.

Ceglédi EKK – Aluinvent-DVTK Miskolc 77-82 (14-15, 22-29, 19-20, 22-18)
Cegléd, NBI/A-csoport, 1. forduló, vezette: Papp, Fodor, Válé

Szenzációsan kezdte a mérkőzést a meglepetésre készülő ceglédi együttes. Már közel 6 perc telt el a mérkőzésből, amikor még mindig 8-0-ra vezetett Cziczás László csapata. Szabó Petra törte meg egy triplával a miskolci gólcsendet. Maikel López sűrű cserékkel próbálta megtalálni a legjobb ötösét, amelynek nem lehetett tagja az amerikai Lucas, akinek nem adta ki a játékengedélyét a FIBA. A 8. percben sikerült átvenniük a vezetést a vendégeknek, de tíz perc után is csupán egyetlen ponttal álltak előrébb (14-15).

A folytatásban az egykori diósgyőri Skorics vezetésével vette vissza előnyét a Cegléd. 23-18 után viszont a DVTK percei következtek, a egészen pontosan a fiatalok, Dubei valamint Horváth vették hátukra csapatukat, így 42-31-re már ők vezettek.

A fordulás után Bozóki hozta rövid idő alatt tízen belülre a CEKK-et. A DVTK pedig továbbra is magyar játékosainak köszönhetően tartotta előnyét, Dubei hármasa után sem tudtak azonban megnyugtató előnybe kerülni. A negyed végén aztán villantak a légiósok is, Coulibaly és Ciappina is betalált (53-64).

Az utolsó tízperc elején úgy tűnt a Diósgyőr biztosabban tudja tartani előnyét, ám a szokás szerint sokoldalúan játszó Hadzsovics ceglédi riadót fújt. A 35. percben 64-72-nél a ceglédiek kaptak technikait reklamálásért – úgy tűnt ez viszont csak tovább fűtötte lelkesedésüket. A végjátékhoz közeledve Hadzsovics öt pontra hozta övéit (73-78), de Bálint fontos kosara eldöntötte a vártnál jóval kiélezettebb mérkőzést.

CEKK: Hadzsovics 22/3, Skorics 21/9, Gorjanácz 2, Bozóki 20, Serbán 10. Csere: Lengyel, Kobolák 2, Szabó D., Szepsi, Ruttner.

DVTK: Czank 8/3, Dubei 10/3, Bálint 10, Szécsi 7, Coulibaly 11. Csere: Horváth B. 9, Sznicina 8, Szabó P. 12/3, Ciappina 7/3.