Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: A Csata veretlen maradt

A BKG a TF otthonában is nyerni tudott, a Csata pedig egy látványos, színvonalas mérkőzésen a Vasas ellen is megőrizte veretlenségét.

Két rangadót rendeztek a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság felsőházi rájátszásában. A BKG igen küzdelmes, ám kosarakban nem túl gazdag összecsapáson a TF otthonában is nyerni tudott, a Csata pedig egy látványos, színvonalas mérkőzésen a Vasas ellen is megőrizte veretlenségét. A középmezőnyben sikeres hete volt a Nyíregyházának, valamint a Diósgyőr második csapatának. Az alsóházban a Szolnok legyőzte a Baját

Az 1-8 helyért:
TFSE - BKG DSE Szigetszentmiklós 39-49
Óriási küzdelmet és a két csapat részéről összesen mindössze 88 pontot hozott a hétvége egyik rangadója, amelyen a lepattanózást 37-31-re megnyerő vendég szigetszentmiklósiak 40 pont alatt tudták tartani a vendéglátó TFSE együttesét. Szünetben még a Németh Alma (11 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda) és a sokoldalúan, hasznosan kosarazó Karlócai Julianna (10/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) vezette TF állt jobban, 24-23-ra vezetett, ám a második félidőben vendéglátóját 15 ponton tartva az előző évadban még a TF csapatában szereplő Bodnár Fanni (11/3 pont), valamint Ruttner Réka (10 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) vezérletével a BKG felőrölte a TF ellenállását - még úgy is, hogy gólpasszok tekintetében a TFSE 13-8-ra felülmúlta legyőzőjét.

Csata DSE - Vasas Akadémia 86-76
Vasas-Csata, éveken át összeforrt ez a két név a magyar női kosárlabdában. Az utak egy ideje különváltak, s most a Csata az élvonalba igyekvő együttese rangadón fogadta a Vasas második csapatát a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság felsőházi rájátszásban. Az első félidő abszolút kiegyenlített játékot hozott, végig fej-fej mellett haladt a két rivális, szünetben a Vasasnál volt a minimális előny.  A második félidő vendég duplával kezdődött, de ezt követően egy 11-1-es roham formájában - mint később kiderült - "döntő csapást" mért a Csata a Vasasra. A szakasz közepén már 11 ponttal "ment" a Csata. A Vasasnak ugyan volt tartása, egy 9-2-vel még 3 pontra felzárkózott, ám a szakasz egy 7-2-es hazai rohammal, és 8 pontos Csata-vezetéssel zárult.

A befejező etapban állandósult a vendéglátó 10 pont körüli vezetése - volt már 14 egységnyi is a hazai előny - és végül Tursics Krisztián együttese egy színvonalas mérkőzésen megőrizte veretlenségét. Eredményesség tekintetében mindkét oldalon volt egy-egy igazi vezér, Lelik Réka (26/12 pont, 7-7 lepattanó és szerzett labda, 8 gólpassz) illetve Mérész Beatrix (27/6 pont, 6 lepattanó) személyében. A hazai sikerért még Solymosi Noémi (12 pont, 4 lepattanó), Boros Dorka (11/3 pont), a dupla-dupla közelében járó Pálinkás Enikő (11 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) és Angyal Barbara (10/6 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda) tett sokat. A vendégeknél találjuk a mezőny egyetlen dupla-duplát elérő játékosát Varga Alíz (13/3 pont, 10 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) személyében. A pasarétiektől Tóth Orsolya (12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 10 kiharcolt fault) egy speciális dupla-duplával segítette csapatát, Dombai Réka pedig 11 pontot, 7 lepattanót és 4 labdát szerzett - igaz ugyanennyit el is adott.

A 10-18. helyért:
Dávid Kornél KA - Aluinvent DVTK Miskolc U23 69-77
Gyorsan "lezavarta" két egymás elleni találkozóját a két csapat, s ahogy múlt szerdán, Miskolcon, Székesfehérváron is - ha nem is olyan simán, mint pár nappal korábban - a diósgyőri fiatalok győztek. A fehérvári összecsapáson ebben döntő szerepe volt annak, hogy a lepattanó csatát 42-26-re nyerték a miskolciak. Hiába bizonyult a mezőny legeredményesebb játékosának Orsó Viktória (30/9 pont, 5 lepattanó), és akadt egy remek segítőtársa Laufer Gabriella (23/3 pont, 8 lepattanó személyében, az ismét mutatós dupla-duplával jelentkező Arad Zsófia (27 pont, 17 lepattanó, 3 eladott labda), Kundráth Kiara (18/6 pont, 3 lepattanó) és Halász Zsófia (12 pont) vezérletével a diósgyőri fiatalok egy héten belül másodszor is legyőzték a fehérváriakat.

Dávid Kornél KA - Nyíregyházi Kosársuli 66-80
Papp Klaudia (32/15 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz) egymaga több asszisztot jegyzett, mint a teljes fehérvári alakulat (7), így az ő és Farkasinszki Orsolya (12-12 pont és lepattanó) vezérletével minden negyedet - igaz hármat nagyon szűken - megnyerve győzték le a nyírségiek az Orsó Viktória (23/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Laufer Gabriella (21/3 pont, 8 lepattanó) duó vezette DKKA együttesét.

ZTE NKK II - Nyíregyházi KS 55-69
A 23-10-re megnyert második negyedre, továbbá elsősorban Papp Klaudia (21/9 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) és Takács Anna (12/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) hatékony játékára alapozva a nyíregyháziak győzelemmel térhettek haza az ország másik végéből, a a dupla-duplát elérő Hersics Adrienn (18 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda) és Vincze Virág (15 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) vezette ZTE II otthonából.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - PINKK SE 79-47
Az első félidőben még tartotta a lépést a diósgyőri fiatalokkal a Séra Nikolett (12 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda)-Zsilinszky Lilla (11 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 2 blokk) duó vezette PINKK. Szünet után fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe a miskolci együttes, amely végül Sikora Emőke (19/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Aldazabal Laura (17 pont, 5 lepattanó) és Frindt Nikolett (10 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz)  vezérletével fölényesen verte baranyai riválisát.

DEAC-DSI - PINKK SE 74-77
Színvonalas, fordulatokban gazdag találkozón a 38. percben 7 pontos előnye volt az igen jó dobóformát kifogó Raus Vivien (29/18 pont, (6/10 tripla), 5 lepattanó) és Benke Sára (27/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) ponterősségére, valamint Séra N. (8 pont, 10 lepattanó) és Sánta Petra (8 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) mezőnymunkájára építő PINKK. Ekkor azonban Száva Dorina (22/12 pont (4/4 tripla)) hárompontosa egy fordítást jelentő 8-0-s hazai rohamot indított útjára, s a rajta kívül az "izmos" dupla-duplával jelentkező Foltin Blanka (17-17 pont és lepattanó, 3 blokk), valamint Gál Annamária (12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) eredményes, valamint Mezei Dóra (9/6 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) és Szabó Réka (8/6 pont, 9 gólpassz) szervező játékára építő DEAC az utolsó percben átvette a vezetést. Az "utolsó szó" azonban Raus duplája, majd Sánta büntetői formájában a vendégeké volt, így a PINKK nyerte ezt a remek mérkőzést.

A 19-26. helyért:
Szolnoki MÁV SE - Bajai NKK 72-55
A 21-10-re megnyert záró etappal tette biztossá sikerét a támadásban Bozsó Katica (19/9 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz), Munkácsi Éva (10/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, Baczuk Virág (9/3 pont, - 10 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 6 gólpassz) vezette Szolnok, amelynél a védekezésben Munkácsi Enikő (6 pont, 12 lepattanó, 4-4 eladott labda és blokk, 5 gólpassz) adta a stabilitást. A Kucsora Réka (21/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda, 8 gólpassz)-Hilcz Alexa (18/15 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) duó vezette bajai együttes vereségében jelentős szerepe volt az 56-37-re elvesztett lepattanó csatának.