Nyögvenyelős PINKK győzelem

A bajnoki címvédő PINKK-Pécsi 424 óriásit fordítva játékán 63-50-re győzött a húsz percig jobban játszó MTK-Budapest ellen.

PINKK-Pécsi 424 – MTK-Budapest 63-50 (19-22, 9-11, 20-9, 15-8)
Komló, NBI, 6. forduló, vezette: Gál, Rácz, Lövész

A hétközi Európa Kupa mérkőzésen Franciaországban vereséget szenvedő PINKK a magyar bajnokságban zsinórban négy találkozó veszítő MTK-t fogadta.

Kifejezetten kiegyenlített volt a találkozó első negyede: az MTK Barnai és Turóczi kosaraival nem engedte el a hazaiakat, akiknél Roberto Hernandez már az első negyedben tíz játékosát küldte harcba (12-14). Leginkább Faulkner igyekezett a PINKK-ben, de Semsei triplája után a fővárosiak vezettek a játékrész végén (19-22) – a PINKK pedig újfent beragadt a találkozó elején.

A második negyedből is csupán két perc telt el, amikor újfent időt kellett kérnie Roberto Hernandeznek, hiszen Orsó távolijával már 27-19-re vezetett az MTK. Úgy tűnt ez sem hozta meg a kívánt áttörést, mindent elárult a címvédő játékáról, hogy a negyed 7. percéig mindössze 3 pontot tudtak szerezni. A negyedben szinte csak Putnina tudott betalálni hazai részről, míg a túloldalon Stevan Csupicsnak Turóczi 4. faultja okozhatott fejtörést, ám csapata így is 33-28-ra vezetett a nagyszünetben.

A térfélcsere után Faulkner 2+1-ével kezdett közelebb férkőzni a PINKK, majd a 25. percben Putnina kosarával hosszú idő után 37-37-nél fogták be az MTK-t. Nem véletlenül kért azonnal időt Stevan Csupics, ám Sarok ziccerével már a baranyaiaknál volt az előny. Feljavult a hazai támadójáték, Őri pedig 12 elrontott triplakísérlet után bedobta csapata első távoliját (48-42).

Fáradni látszott a záró negyedben az MTK, a PINKK pedig Faulkner ziccerével már tíz ponttal vezetett, Őri hármasa pedig összességében egy 18-2-es pécsi szakaszt zárt le (57-42). Szigorított védekezésén a bajnok a második félidőben, ezt pedig hűen tükrözte, hogy az MTK alig tudott mezőnyből betalálni, a büntetőket pedig gyenge százalékkal dobták. A PINKK így óriásit fordítva játékán végül 63-50-re győzött a húsz percig jobban játszó MTK ellen.

PINKK-Pécsi 424: Ruják 4, Sánta 2, Sarok 4, Őri 8/6, Putnina 15. Csere: Faulkner 11, Nagy D. 4, Key, Stewart 6, Katona, Adamecz 2, Domokos.

MTK-Budapest: Medgyessy 4, Semsei 8/3, Orsó 7/3, Turóczi 11/3, Barnai 6. Csere: Zsilinszky 7, Baksa 4/3, Szabó V. 2, Böröndy 1, Orbán, Suppán.

Fotó: pinkk.hu