Sopronban maradt a női Krasznai-kupa

A női Krasznai-kupa utolsó meccsén az Uniqa Euroleasing Sopron együttese 72-56 arányban megverte a Győrt, így megnyerte a tornát.

Sopron, női Krasznai-kupa
CMB Cargo UNI-Győr - Uniqa Euroelasing Sopron 56-72
(13-21, 16-22, 15-11, 12-18)

Győr: Czirják 6, Laklóth 9/3, Takács 6, Horváth L. 4, VAJDA 18/6.
Cs: Koch 3/3, MANSARÉ 6, Horváth K., Török Á. 2, Nagy R. 2.

Sopron: CIGLAR 22/3, WENINGER 11/3, Zsovár 8/3, Licskai 6, Sztankovics 6.
Cs: Crvendakics 10/3, KUTTOR 7/3, Kocsis, Aldazabal 2.

Az első percek kiegyenlített játéka után Ciglar betöréseivel elhúzott a Sopron a távolról gyengén dobó győri csapat ellen. A Győr Mansaré villanásaival, valamint Vajda tripláival próbált versenyben maradni, kevés sikerrel, mert a remek napot kifogó Weninger Virágot nem tudták tartani játékosai.

Szünet után egy másik soproni fiatal, Kuttor Enikő villogott. A negyed hajrájában pár labdát eladtak a hazaiak egy-két ügyes akciót vezetve feljött 10 pontra Laklóth Anna villanásaival a győri együttes. A záró szakasz elején gyorsan 15 pontosra növelte előnyét az Uniqa. A negyed közepén Horváth Lilla bokasérülést szenvedett, ezúttal ketten vitték le a pályáról. A Sopron magabiztos rajt-cél győzelmet aratott.

Legjobb játékos: Ciglar Iva (Sopron)
A legeredményesebb játékos: Vajda Anna (Győr)
A legjobb soproni játékos: Kuttor Enikő