Száz fölött a bajnok

A bajnoki címvédő magabiztos győzelmével kezdődött a 2014/15-ös női bajnokság, miután a PINKK-Pécs 101-73-ra győzött a ZTE NKK otthonában.

ZTE NKK – PINKK-Pécsi 424 73-101 (18-27, 19-20, 17-25, 19-29)
Zalaegerszeg, NBI/A-csoport, 1. forduló, vezette: Györffy, Surányi, Kulcsár

Lendületesen kezdődött a 2014/15-ös idény nyitómérkőzése. A rohanásból a hazaiaknál a két új szerzemény, Nagy és Zele is két-két duplával nyitott (8-6). Hamar felvette a tempót a PINKK, Key vezetésével már a bajnok vezetett 15-8-ra, majd Adamecz távolijával kilenc pont volt közte (18-27).

A folytatásban fokozatosan közelített a ZTE, főleg Zele járt élen a pontszerzésben, majd Szélesy büntetőivel egyetlen pont volt a különbség (28-29). Erre viszont egy 7-0-s etappal reagált a PINKK, Sánta után Sarok is betalált távolról, így a félidőben 37-27-re vezettek a vendégek.

A nagyszünet után a ZTE kezdett jobban, hamar tízen belül volt a különbség, de Key kosaraival pillanatok alatt ritmust váltott a PINKK, így 43-55-nél időt is kért Gáll Tamás. Ennek ellenére tovább nőtt a vendégek előnye, a hosszas zalai gólcsendet Szélesy triplája törte meg, de Key továbbra is ellenállhatatlanul játszott. A fiatal Domokos kosarával 18 is volt közte – a negyed végén 72-54-re mentek a pécsiek.

A záró szakaszban biztosan őrizte vezetését Roberto Hernandez csapata, hiába parádézott Zele Dorina, a távolság hamar húsz fölé nőtt. Nem sok védekezést láthattak már ekkor a nézők, ennek eredményeként viszont ponterős negyedet játszottak a felek. A PINKK a végén a százat is ostromolta, ezt végül – stílszerűen a – a vendégek legjobbja, Key révén érték el (73-101).

ZTE: Nagy Dó. 12, Darida 7, Varga Zs. 3, Zele 35, Horváth Zs. 2. Csere: Szélesy 9/3, Ambrus, MacKay 5, Makitalo, Velkey
PINKK: Faulkner 12, Gémes-Sarok 11/6, Key 22/9, Nagy Do. 5, Stewart 11. Csere: Putnina 15, Sánta 7/3, Ruják 2, Adamecz 9/3, Katona 5/3, Domokos 2.