Szoros meccsen nagy győzelmet aratott női válogatottunk

Végig nagyon szoros mérkőzésen sikerült női válogatottunknak Litvániában diadalmaskodni, így győzelemmel kezdtük a 2019-es Európa-bajnokság selejtező sorozatát.

2019-es Európa-bajnokság, selejtező, C-csoport, 1. forduló
Litvánia (0-1) - Magyarország (1-0) 70-73 (16-19, 22-18, 19-15, 13-21)

Litvánia: Okockyte 12/6, Nacickaite 12/6, Kvederaviciute 2, Sulciute 12/3, Petronyte 19/3.
Csere: Sopolova -, Saurazaite 1, Gabalyte -, Grigalauskyte 7/3, Juskaite -, Labuckiene 5.

Magyarország: Medgyessy 3, Simon 7/3, Raksányi 7/3, Goree 21, Krivacsevics 14/3.
Csere: Katona 6, Varga 2, Studer 6/3, Határ -, Dubei 2, Zele 5/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első negyedben Krivacsevics és Goree vezetésével gyorsan 7 pontos előnyt szerzett a magyar csapat, és a litvánok végig futottak az eredmény után a felvonás folyamán - nagyobb előnyre nem tudott szert tenni Székeny Norbert együttese, de végig tartotta minimális előnyét az első 10 perc során (16-19). A második negyedet 9-0-lal kezdte Litvánia, a 14. perc közepén időt is kértek a mieink (25-19). Sikerült rendbe rakni a dolgokat, Goree vezetésével a 18. perc elején már megint mi vezettünk (30-32). Nagyon kiegyenlített volt a félidő hátralévő része és az egész mérkőzés is, a félidőben egy ponttal a hazaiak álltak jobban (38-37).

A fordulás után megint beragadtunk az első három és fél percben, a litvánok 8-0-s sorozata ezúttal már 9 pontos fórt jelentett számukra (46-37). Most Krivacsevics állt a magyar válogatott élére, de 5-7 pontnál közelebb nem tudtunk kerülni - a negyed végén Katona Szidónia és Raksányi Krisztina kosaraival 5 pontra csökkentettük a hátrányunkat (57-52). A negyedik negyedben aztán végre mi hagytuk állva a litvánokat - Goree, Katona, Raksányi és Varga Zsófia egy 11-2-es szakaszt vezényeltek, a 33. percben négypontos fórunk volt (59-63). Ezt követően borzasztóan kevés kosár született, ideges volt mindkét gárda, és lényegében 1-3 pont között mozgott a magyar alakulat előnye végig. Az utolsó perc elején a végig vezérként játszó Goree 2+1-ével léptünk meg négy ponttal (67-71), a mérkőzést pedig sikerült megnyernünk, 73-70-re győzött a magyar női válogatott!