Egyetemi döntő: a Miskolc hosszabbításban verte a TFSE-t

Tegnap elkezdődött az Egyetemi Bajnokság döntője Miskolcon - a férfiak mezőnyében a házigazda hosszabbítás után legyőzte a TFSE-t, a címvédő Debrecen pedig az Eger ellen diadalmaskodott, míg a női mezőnyben a TF a Közgáznál, a Debrecen pedig a USC Szegednél bizonyult jobbnak.

Miskolcon elkezdődött tegnap az Egyetemi Bajnokság döntője. A férfiak mezőnyében a címvédő Debrecen két és fél negyedig folyamatosan vezetett, de a gyengébb kezdés után az Eger azért látótávolságon belülről követte őket. A harmadik felvonás közepén vette át egy kis időre a vezetést a Tóth Zoltán (16 pont, 13 kiharcolt fault, 5 gólpassz) és Varga Imre (28 pont, 10 pattanó) vezette egri együttes, de 44-41-es állás után a Debrecen csinált egy 13-2-es futást, és innentől kezdve végig komolyabb előnyben játszottak már, 74-66-ra győztek. A hajdúságiaknál jobban eloszlottak a terhek, Kósa Tamás (25 pont, 5 pattanó, 6 eladott labda), Pék Dávid (11 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda), Jávor Barna (14 pont, 5 pattanó) és Opre Roland (6 pont, 9 pattanó) is kifejezetten hasznos teljesítményt nyújtottak.

A másik meccsen a házigazda Miskolc 9-2-vel indított, de a TFSE gyorsan egalizált, a félidőben pedig 29-22-re már a fővárosiak vezettek. A fordulás után 3 perc alatt egalizáltak Drahos Gábor tanítványai, majd nagyon szoros volt a küzdelem - a TFSE vezetett szinte végig, de Takács Dániel (19 pont, 10 pattanó, 14 kiharcolt fault, 5 gólpassz, 6 eladott labda) egy 2+1-es akcióval egyenlített a rendes játékidő vége előtt nem sokkal, a TF pedig két lehetőséget is elhibázott a győzelem megszerzésére (55-55). A ráadásban előbb a Miskolc vezetett, majd az utolsó perc kezdetén 64-61-re a TF. Jött azonban előbb Szepesi Szabolcs (12 pont) duplája, majd újra Takács, aki két büntetővel vezetéshez juttatta csapatát. Mivel a túloldalon kimaradt a győzelemért elengedett dupla, így 65-64-re győzött a Miskolc, akiknél Takács mellett Kopasz Márton (12 pont, 8 pattanó, 6 eladott labda), Galló Márk (8 pont, 18 pattanó) és Lippai Szabolcs (12 pont) voltak a legjobbak, míg a másik oldalon Petrucsik Bence (14 pont, 5 pattanó), Mohay Péter (19 pont, 7 pattanó), Boinitzer Dávid (9 pont, 5-5 kiharcolt fault és szerzett labda), valamint Mácsai Károly (10 pont, 7 pattanó, 3 blokk) voltak a vezérek.

A nőknél a címvédő TFSE gyakorlatilag végig vezetett a Közgáz ellen - nagyobb előnyre az első félidő végén, illetve a negyedik negyed második felében tettek csak szert, de ez is pont elég volt ahhoz, hogy végül 5 pontos győzelmet arassanak (63-58). A győztesnél Mányoky Judit (20 pont) volt a legeredményesebb, Karlócia Julianna (13 pont, 15 pattanó), Németh Alma (17 pont, 5 pattanó, 6 kiharcolt fault) és Varga Barbara (9 pont, 7 pattanó) is nagyon hasznosan játszottak, míg a Közgáznál Doktor Anna (15 pont, 7 pattanó, 6 kiharcolt fault), Abaházy Anna (8 pont, 9 pattanó, 5 blokk), Csikász Anna (10 pont, 6 pattanó) és Shirian Fatime (10 pont, 8 pattanó) vitték a prímet.

A másik női meccsen a Debrecen ugyan jobban kezdett a Szegednél, de az első negyed végén átvette az irányítást a Jáhni Zsófia (12 pont, 17 pattanó) vezette szegedi együttes, amely az első negyed (13-15) és az első félidő (22-27) után is vezetett. A nagyszünetet követően ugyan feljött ellenfelére a Debrecen, de a vezetést csak a harmadik játékrész legvégén tudták átvenni két triplával (40-36), innentől kezdve azonban az ő kezükben volt az irányítás, a 36. percben 10 ponttal is megléptek (50-40), így végül 59-46-ra diadalmaskodtak. A debreceni csapatban Foltin Blanka (18 pont, 7 pattanó), Szabó Réka (13 pont, 7 pattanó), Földvári Andrea (10 pont, 13 pattanó, 7 kiharcolt fault) és Gál Annamária (8 pont, 8 pattanó, 9 kiharcolt fault) voltak a legjobbak.