Egyetemi döntő: a TF és a Debrecen 2-2 győzelemmel a nőknél

A miskolci egyetemi bajnoki döntő második napján, tegnap a férfiaknál csak bonyolultabb lett az összkép, a vasárnap vereséget szenvedők ugyanis megverték az első nap győzteseit, így mindenki 1-1 győzelemmel áll a mai zárónap előtt, míg a nőknél a címvédő TFSE és a Debrecen 2-2 sikerrel vágott neki a mai egymás elleni ütközetnek.

A férfiaknál két sima mérkőzést játszottak, de nem a vasárnap diadalmaskodó két gárda győzött.

Az első meccsen a TFSE gyakorlatilag végig uralta a címvédő Debrecen elleni összecsapást, az első három negyed folyamán folyamatosan növelték fórjukat, ami 30 perc játék után már 28 pont volt. A végén kozmetikáztak valamennyit a hajdúságiak, de így is 72-49-es fővárosi siker született - a győztesnél a Boinitzer Dávid (15 pont, 10 pattanó), Debreceni Dániel (11 pont, 8 pattanó), Mohay Péter (14 pont) trió emelkedett ki, míg a túloldalon Opre Roland (7 pont, 5 kiharcolt fault) és Kósa Tamás (14 pont, 8 kiharcolt fault, 10 eladott labda) voltak a legjobbak.

Az Eger még simábban verte a házigazdákat egy 26-8-as első negyeddel, 21 pontos félideji fórjukhoz pedig még 17-et hozzáraktak a harmadik felvonásban, nem volt kérdés a sikerük (51-84). Az egrieknél a Varga Imre (22 pont, 9 pattanó), Tóth Zoltán (18 pont, 8 gólpassz), Csákvári Csaba (9 pont, 7 pattanó) hármas volt a legjobb, a miskolciaknál pedig Galló Márk (6 pont, 12 pattanó, 6 kiharcolt fault) és Kopasz Márton (9 pont, 6 pattanó) hozták a legjobb statisztikákat.

A nőknél két sokkal szorosabb összecsapást rendeztek tegnap.

Az első meccsen a Debrecen hiába szerzett 13 pontos előnyt az első negyedben a Közgáz ellen (6-19), a középső két negyedben egyértelműen a fővárosiak akarata érvényesült, ezt a 20 percet 32-18-ra nyerte a Katona Bianka (4 pont, 7 gólpassz, 6-6 pattanó és kiharcolt fault) és Shirian Fatime (12 pont, 17 pattanó) vezette Közgáz, így egyetlen ponttal jobban állt a záró 10 perc előtt. Az utolsó felvonás végén még 44-42-re a budapesti gárda vezetett, de ekkor futott egy 7-0-s szakaszt a Foltin Bianka (21 pont, 14 pattanó) vezette debreceni csapat, ezzel pedig el is döntötték a találkozót a saját maguk javára (48-52).

A másik összecsapáson a címvédő TFSE egy 13-0-s szakasszal kezdett, ami meghatározta az egész meccs összképét. Az USC Szeged nagyot küzdött - 21-20-nál a második negyedben is feljöttek egyetlen pontra, igaz, ezt követően a TF egy 10-0-s rohammal újfent leszakította őket, de a záró felvonásban, a 37. percben egalizáltak is (53-53). Itt jött azonban Mányoky Judit (27 pont, 8 eladott labda) két hármasa, valamint négy TF-büntető, amivel el is dőlt a találkozó, végül 64-56-ra nyertek a fővárosiak. Mányoky mellett Karlócai Julianna (10 pont, 13 pattanó) és Németh Alma (14 pont, 7 pattanó, 10 kiharcolt fault, 5 eladott labda) voltak a TFSE legjobbjai, míg a túloldalon a Kecskés Fanny (11 pont, 8 pattanó), Jáhni Zsófia (7 pont, 7 pattanó), Földi Alexandra (22 pont, 5 eladott labda) triót lehet leginkább kiemelni.