Éjszakába nyúló hosszabbításos meccs a Tüskecsarnokban

Bár az All-Star gálán az egyetemi válogatott is pályára lépett, mozgalmas időszakon vannak túl az egyetemi csapatok. A női bajnok TF Debrecenben is megőrizte veretlenségét, a férfi aranyérmes SzoESE küzdelmes meccsen nyert Sopronban, a Tüskecsarnokban pedig éjszakába nyúló, hosszabbításos meccset játszott a BME-MAFC és az ES Petőfi. Lássuk a részleteket!

NŐI KELETI CSOPORT

DEAC-TFSE 54-69 (10-18, 10-14, 23-22, 11-15)

DEAC: GÁL 13/3, Szabó R. 5/3, Jávor 4, GÖTTLINGER 13/6, FÖLDVÁRI 11. Cs: Papp A. 3/3, Stekler 2, Gyulai, Máriás, Gaszner 3/3, Chvatal T.

TFSE: MIHÁCZI 3, MÁNYOKY 27/18, KARLÓCAI 17/9, Sándorfi R. 4, NÉMETH A. 9. Cs: Kováts G. 4, Magyar B. 4, Czivinger, Sándorfi D. 1.

Kapkodó játékkal indult a két az előző kiírásban a négyes döntőben szereplő együttes találkozója. A nyitó szakasz közepén 6-0-ra vezetett a TF. A szakasz második felében felpörgött a játék, a TF a hazai zóna ellen triplákkal, valamint labda nélküli befutások utáni jó ütemű bejátszásokból szerezve pontjait, tartotta előnyét. A második szakasz elején 10 pontosra nőtt a TF előnye, a félidő kiegyenlített játékkal, s a címvédő 32-20-as vezetésével zárult.

Térfélcsere után emberfogásra állt át a DEAC, ami jó húzásnak bizonyult a hazai szakvezetés részéről. Az agresszív védekezéssel a támadójáték ritmusa is jobb lett a DEAC-nál, a harmadik negyedet, benne több pontot szerezve, mint az egész első félidőben meg is nyerte a hazai együttes. Azt leszámítva azonban, hogy a második félidő elején feljött 7 pontra, a DEAC érdemben igazán nem tudott közel kerülni a TF-hez. A címvédő Mányoky Judit és Karlócai Julianna révén a támadóidő utolsó pillanatában beeső, demoralizáló triplákkal verte vissza a szívós hazai csapat felzárkózási kísérleteit, és végig vezetve megérdemelten nyerte meg a rangadót.

Közgáz-NyF SE 71-58 (16-12, 18-22, 24-10, 13-14)

Közgáz: SZALAY V. 19/3, Shirian 4, Vásárhelyi 5, IMRE 13, ABAHÁZY 17. Cs: Kovács P. 4/3,   LÉGRÁDI 7/3, Donkó 2, Filipowicz.

Nyíregyháza: TAKÁCS A. 17/6, Gömze 2, Popenkó A. 2, LIZÁK 20/12, PÁLL 15. Cs: Boros.

Meglehetősen idegesen, kapkodva kezdtek a csapatok, a 7. percben 8-6-os hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A félidő hajrájában felpörgött a játék, Imre Nóra vezérletével ellépett a Közgáz, de Páll Vivien nagyon nem engedte "meglógni" az előző kiírás ezüstérmesét. A szalasz Lizák Kitti duplájával és 4 pontos hazai vezetéssel zárult. Lizáknak jót tett az első negyedet záró duplája, hiszen az ő 3, valamint Takács Anna egy triplájára alapozva elképesztő, 16-4-es száguldást mutattak be a vendégek a második negyed első felében. A félidő hajrájában elsősorban Szalay Viktória betőréseire, s azokból szerzett kosaraira, vagy a szabálytalanságok után értékesített büntetőire építve ledolgozta hátrányát a Közgáz.

A második félidő elején "beindult" a Szalay-Abaházy kettős, az irányító, valamint a pontszerzés mellett a blokkolásban is jeleskedő center ponterőssége révén a negyed első felét 13-4-re nyerte a Közgáz, majd Kovács Petra triplájával 10 pont fölé nőtt a különbség. A vendégek Páll, valamint Takács szórványos kosaraival próbáltak versenyben maradni - kevés sikerrel. A záró etap előtt 14 ponttal "mentek" a hazaiak Ezt azért még biztos, ami biztos 6-0-lal indítva 20 pontosra növelték előnyüket Vladár Csaba tanítványai.  A Nyíregyházának azonban volt tartása, Páll és Takács jóvoltából utána eredt a Közgáznak Farkasinszki Gyuláné együttese. A szakasz közepén Légrádi és Takács "váltott" triplát. A hajrában Páll révén 15 ponton belülre kerültek a vendégek, de a harmadik negyedben "robbantó" Közgáz győzelmét nem fenyegette veszély.

Abaházy Anna 17 pontos, 15 lepattanós dupla-duplával zárta a találkozót, és emelett blokkolt is még 4 vendég dobást. A nyíregyháziaknál Páll Vivien zárt dupla-duplával (15 pont, 14 lepattanó), ráadásul annak ellenére, hogy center, a letöbb gólpasszt is ő adta társainak, szám szerint 4-et. Színvonalas, változatos, jó mérkőzés volt!

NŐI NYUGATI CSOPORT

NKE SE - Pannon Egyetem Petőfi SE 109-45 (26-15, 30-13, 36-11, 14-6)

NKE: HÁJER 19/3,  TARNAI 23/12, TOGYERISKA 22/12, Regedánszki 7, ARADI 26. Cs: SZABÓ A. 5, Czakó 7

Veszprém: Földi 5, Kanik 6, STIER 16, Takács A. 7, Gutai 7. Cs: Vass V., TAKÁCS E. 4, Gergácz, Gyócsi, Frank.

Az első percekben váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A szakasz közepén 8-8 utám Aradi Zsanett vezérletével egy 12-2-es futást bemutatva megugrottak a hazaiak, s erre a jó sorozatra építve zárták megnyugtató, 11 pontos előnnyel a kosarakban gazdag nyitó negyedet. A második negyed elején ismét váltva estek a kosarak, majd 28-19 után ismét állva hagyta a Veszprémet a NKE, amely egységes csapatjátékkal, s közel egyenlő "teherviseléssel" egy pazar, 18-2-es "dübörgéssel" lényegében el is döntötték a meccset Gyarmati István tanítványai.

Szünet után Tarnai Kata és Togyeriska Zsanett triplái jóvoltából tovább mélyült a szakadék a csapatok között, remek dobóformát fogtak ki a hazaiak. Hájer Tamara villanásaival a 27. percben 50 pontra nőtt a különbség. A záró szakasz közepén elérte a 100 pontot a  NKE, a vendégeknek, elsősorban Stier Katinka révén felvillanásai voltak.

A hazaiaktól Tarnai Kata 23 pontos, 11 lepattanós, Aradi Zsanett pedig 26pontos és 11 lepattanós dupla-duplával fejezte be a találkozót, de  Togyeriska Zsanett (22 pont, 9 lepattanó) és Hájer Tamara (19 pont, 8 lepattanó) is közel volt ehhez.

FÉRFI KELETI CSOPORT

TFSE - USC Szeged 83-61 (17-16, 23-9, 24-16, 18-20)

TF: SINKOVITS 7, Tóth D. 10, Répási, HARIS 19, VILÁGI 12. Cs: DEBRECENI D. 20, Szollár 5/3, Faragó 2, Krajnyák, Palánk 3, Németh K, 5, Molnár B.

Szeged: GYURICSKÓ 12/6, Gura 4, Masa 6, Fehér 5, JÁHNI 11. Cs: HORVÁTH R. 14, Halász 4, Kovács J. 5/3, Csúcs.

Jáhni Bence villanásaival 4-0-ra, majd 6-2-re is vezetett a veretlen TF csapatát a meccs elején meglepő Szeged. A szakasz közepén egységes csapatmunkát bemutatva egy 10-1-es futással fordított a TF. Hasonló módon dolgozta le a negyed hajrájában a hátrányát a Szeged, ám az utolsó szó Németh Kristóf 1 jó büntetője formájában a hazai csapaté volt, amely minimális előnnyl zárta a nyitó negyedet. A második szakasz elején váltva estek a kosarak, minimális TF-vezetés mellett zajlott a játék. 23-22 után Haris Róbert ponterősségére építve egy 9-0-s rohammal ellépett a szegediektől a TF. Ez az időszak a Róbertekről szólt, a Szegedet Horváth Róbert próbálta versenyben tartani. A félidő végén Debreceni Dániel villant többször, s az ő kosaraival szünetben 15 pontos TF-vezetést mutatott az eredményjelző.

A második félidő elején tartotta előnyét a TF. A szakasz közepén 47-31 után elsősorban a három külső mezőnyjátékosa, Tóth Dávid, Sinkovits Dániel és Szollár Gergő jóvoltából egy 11-0-s száguldást bemutatva közel 30 pontosra növelte előnyét, s ezzel eldöntötte a meccset a maga javára. A Szeged tartását bizonyította, hogy nem esett szét, Gyuricskó András és Horváth jóvoltából az utolsó szűk 15 percben kiegyenlítetté tudták tenni a játékot, de a TF újabb magabiztos győzelmét nem tudták megakadályozni.

Debreceni Dániel 20 pontos, 10 lepattanós dupla-duplával zárt, Világi Kristóf ettől 1 pattanóval maradt el (12 pont, 9 lepattanó), és a szegedi Jáhni Bencére is ugyanez igaz (11 pont, 9 lepattanó), A triplákat mindkét oldalon igen-igen gyengén dobták, 1/22 volt a hazai, 3/17 a vendég csapat mutatója távolról.

DEAC - EKF SE 84-62 (29-19, 16-16, 21-14, 18-13)

DEAC: NAGY BENEDEK 11/3, NAGY BOTOND 14/12, Pék 5/3 PATKOVICS 22/6, KISS L 14. Cs: Szarka, ASZTALOS 11, Lippai 5, Szendrei 2, Jávor, Szakács.

Eger: Tóth Z. 9/6, Csabák, JAKAB 19/12, VARGA 17, CSÁKVÁRI 12. Cs: Ungi 2, Szabó D. 3, Frey, Fülöp, Megyes, Kis.

Az előző kiírás ezüstérmesének és 4. helyezettjének összecsapásán a Filip Patkovics-Kiss Lakos kettős jóvoltából 8-2-re, majd a két Nagy fivér egy-egy triplájával 14-6-ra vezetett a DEAC, amely "nekiesett" az egri együttesnek. A vendégek irányítójára, Tóth Zoltánra, aki a két együttes a közelmúltban az NB I B-ben lejátszott meccsén 36 pontot - benne 10 triplát - szórt a DEAC-nak nagyon ügyeltek a debreceniek. A DEAC nagy dobópárbaj mellett megtartotta a meccs elején szerzett előnyét a negyed végéig, az egrieket Jakab Zsolt és Varga Imre próbálta versenyben tartani.

A második szakasz Jakab hármasával indult, ami egy 7-0-s egri "részhajrá" kezdetét jelentette. Több, mint 3 perc elteltélvel Asztalos Soma révén szerezte első pontjait a második negyedben a DEAC, ám újabb 5 egri pont következett - Tóth is villant egy hármassal - s a negyed első felét 12-2-re nyerő egri alakulat ledolgozta hátrányát. Úgy látszik ez a szervezett, koncentrált, hatékony játék sokat kivett Váczi Péter fiaiból, ugyanis a Nagy fivérek, valamint Patkovics jóvoltából a DEAC egy 12-0-s 4 perces rohammal ismét ellépett. Szünetben maradt az első negyed végi 10 pontos DEAC-vezetés.

Jakab triplájával indult a második félidő, az EKF újra üldözőbe vette a DEAC-ot, egy 7-2-es rohammal megfelezve hátrányát. A DEAC azonban ismét újítani tudott, 49-44 után egy Kiss Lajos vezette 15-2-vel közel 20 pontosra növelte előnyét. A záró szakasz előtt 17-tel "mentek" a hazaiak.

Varga két kosarával próbált újra zárkózni az Eger, ám Asztalos vezérletével ezt visszaverte a DEAC. A záró szakasz közepén Aszalos és Kiss kosaraival 20 pont fölé nőtt a debreceni gárda előnye, amely a szezon során most először ütközött nagyobb ellenállásba. Színvonalas, küzdelmes meccsen a kritikus időszakokban jobban koncentráló, pontosabban játszó DEAC megérdemelten győzte le a szívósan küzdő, s egyes időszakokban kifejezetten jól játszó egri legénységet.

NyF SE - DMSE 85-66  (19-23, 23-11, 28-11, 15-21)

Nyíregyháza: VIDA 32/27, Szondi K. 3/3, OLÁH 20/3, Földesi 6, Szondi Á. 7. Cs: Horányi, BUS 15, Jánkfalvi 2.

DMSE: PALI 24/6, Törköly 6, Vidó 5/3, Varnyú 9, Mezei 6. Cs: SZŰCS 10, File, Kőrösi 6.

A két Zoltán, Vida és Oláh egy-egy triplájának köszönhetően 6-2-vel indított a  Nyíregyháza. Ezt követően azonban gyakorlatilag "leálltak" a hazaiak, a Medikus társulat egy Pali Dávid és Vidó Bence egy-egy hármasára építve 12-1-es "száguldással" átvette a vezetést. Hazai időkérést követően a negyed végén felzárkózott a vendéglátó.

És lendületben is maradt a második szakaszban. A remek dobóformát "elkapó" Vida, valamint Oláh vezérletével a negyed első felében egy 17-4-es rohamot bemutatva fordított, s megnyugtató előnyt szerzett.

A második félidő elején állandósult a 10 pont körüli nyíregyházi vezetés, majd a szakasz közepén rátettek egy lapáttal a hazaiak: 54-43 után egységes csapatmunkát bemutatva egy 13-0-s rohammal végképp eldöntötték a meccset. A Medikusok csapatát azért illeti dicséret, mert nem esett szét, és becsülettel végig hajtva-küzdve a találkozót Pali vezérletével a végén "kozmetikázva" a vereségen 20 ponton belülre került.

Közgáz-MEAFC  89-64 (30-11, 20-24, 20-13, 19-16)

Közgáz: Szalay 9/3 PAPP G 7/3., Vágvölgyi 8/6, Nagy Sz.6, DEBRECENI G. 22.. Cs: Gőczi 2, TEREMY 11 Vörös 7/3, Tóth Sz., SEBŐK 15, Pap B.2.

MEAFC: Orliczki 5, Horváth M.7/3, OROSZ 37/12, Sörlei 7/3, Koroknai 8

Az első percekben még Horváth Marcell találataival próbálta trtani a lépést a MEAFC a hazaiakkal,  ám 7-4 után Debreceni Gergő és Vágvölgyi Ádám vezérletével a Közgáz állva hagyta a miskolci együttest. Egy 18-2-es száguldással a hazai csapat lényegében el is döntötte a meccset. A MEAFC 11 pontjából Horváth hetet magára vállalt.

A hazai szakvezetés a nagy előny birtokában mélyvízbe dobott néhány elsőéves fiatalt. Sok hibával tarkított, csapkodó lett a játék. A szakasz elején picit csökkent, majd Vörös Miklós hármasával 20 pontosra nőtt a hazai előny.  Vörös és Sebők Bence jóvoltából tartotta a 15 és 20 pont közötti előnyét a Közgáz. A félidő hajrájában Orosz Bence zsinórban 8 pontot "vágott" - egy duplát, majd két triplát - és a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte fel magát a MEAFC. Teremy Zsombor jóvoltából végül 15 pontos előnnyel vonulhatott pihenőre a Közgáz.

A harmadik negyedben sokáig tartotta a 15 és 20 pont közötti előnyét a vendéglátó, Orosz gyakran magára maradt a MEAFC-ban. A 3. negyed  végén Papp Gábor triplájával kúszott 20 pont fölé a különbség. A befejező 10 percben állandósult a Közgáz 20 pont körüli előnye, Orosz bár továbbra is remekelt, gyakorlatilag magára maradt.

A hazaiaktól Debreceni Gergő (22 pont, 11 lepattanó), valamint Teremy Zsombor (11 pont, 10 lepattanó) ért el dupla duplát. A MEAFC-ból csak Orosz Bence jutott 10 pont fölé, igaz messze a mezőny legeredményesebb játékosaként 37-ig meg sem állt. s ő is dupla-duplát ért el,  hiszen 13 pattanót szerzett meg.

FÉRFI NYUGATI CSOPORT

ELTE-BEAC - Pannon Egyetem Veszprémi KK 74-83 (16-16, 17-16, 14-25, 27-26)

ELTE: Buza 14/3, Czimer 9/3, BOGNÁR 13/6, Gyurcsányi 4, DÉVÉNYI 18. Cs: Cseri 4, Monok 3/3, SOLTÉSZ 3/3, Szentesi 6.

Veszprém: Herbel 3/3, NOVÁK 30/9, TAKÁCS 22/3, CZAKÓ 18, KOVÁCS D. 8.

Zsúfolásig megtelt a Tüskecsarnok edzőterme, több sorban ültek a nézők, köztük sok ifjú hölgy, ami nyilván plusz motivációt jelentett a játékosok számára. Mokos Dániel és Mayer Patrik személyében sérülés miatt egy irányító és egy center hiányzott az ELTE csapatából. Vegyes édekezéssel kezdett a Veszprém, a hazaiak "gólzsákját, Buza Dánielt Novák Patrik követte árnyékként. Az első percekben Bognár Domokos látványos, improvizatív játéka, remek szellemes, látványos gólpasszai révén a hazaiak vezettek, Czimer Máté pedig megmutatta: mestersége c(z)ímere a 3 méteres alapvonali tempó. A negyed hajrájában a nehéz védő feladata ellátása mellett triplát is dobó Novák, valamint a hazai zóna ellen a támadó pattanókat is lekapkodó Takács András révén fordított a Veszprém. A szakasz végül  Buza egy jó büntetőjével, s döntetlennel zárult.

A második negyedben végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hazaiaknál Bognár ekkor a gólőasszok mellett eredményesen is játszott, s  a palánk alól meg-megvillanó Dévényi Gábor is felnőtt mellé. A vendégeket ekkor a Czakó -Takács kettős tartotta versenyben, továbbra is sok lepattanót szedett vissza a Veszprém a hazai palánk alatt. A félidő Gyurcsányi Péter bravúros kosarának - szorongatott helyzetből a betörés végén a gyűrűnek háttal pörgette be a labdát - köszönhetően 1 pontos hazai vezetéssel zárult.

A második félidő elején a hazai közönség nagy kedvence, Soltész István villogott, labdaszerzés, gólpassz, tripla - ezzel "őrjítette meg" a publikumot a hazai csere irányító. A vendégeket azonban ez nem zavarta, Buza erőlködött, a szakasz közepén Czakó Tamás vezérletével egy 7-0-lal megléptek a vendégek. Szentesi Bendegúz villanásaival próbált versenyben maradni a BEAC, ám ebben akadályozta a vendéglátókat a sok kihagyott büntető. Dévényi révén ekkor már a hazaiak is több lepattanót lekaptak a Veszprém palánkja alatt, mégis 10 pontos előnnyel várhatta a befejező szakaszt a vendég együttes.

Ebben feladva a zónát emberfogásra váltott a BEAC. Ez ellen magassági és erőfölényét kihasználva Kovács Dániel vezérletével 10-4-gyel indítva 16 pontosra nőtt a vendégek előnye. Ekkor Buza és a hősiese küzdő Dévényi vezetésével a kitámadással labdákat szerző BEAC egy 11-1-es rohammal 6 pontra feljött, fáradni látszott a csere nélkül játszó vendég gárda.  A hajrában azonban hiába dobott be egy-egy triplát Monok Mihály és Buza is, Novák vezetésével a Veszprémnek mindenre volt válasza.

A lepattanó harcot 54-39-re nyerő Veszprémből Takács szédületes dupla-duplát ért el (22 pont, 23 lepattanó), Czakó pedig 18 ponttal és 11 pattanóval zárt. A büntetőket sokkal jobban dobták a vendégek (20/23 87% illetve 6/16 38%).

SMAFC - SzoESE 56-65 (16-17, 18-14, 11-19, 11-15)

SMAFC: NAGY G.18, Forrai 6/3, BERNECZEI 18/3, Tukovits, TÖRÖK 12. Cs: Oláh 2, Gaál 2, Szlávik.

SzoESE: SIMON B. 8/6, Földesi M. 4, Mészáros 6, NOVÁK B. 10, SZABÓ B. 12. Cs: GÁBOR 7, Horváth A. 3/3, KOZMA 8/6, Perák 4, Németh A. 3/3.

Az első félidőben váltott vezetés mellett végig fej-fej mellett haladtak a felek. A SMAFC csapatánál a szokásoknak megfelelően a Berneczei-Nagy-Török trió "húzta a szekeret", a címvédőnél jobban megoszlottak a terhek.  A második negyedben többnyire, ha szűken is, de a hazaiak vezettek, szünetben 3 ponttal jártak a bajnok előtt.

Térfélcsere után szigorított védekezésén a SzoESE, a SMAFC három kulcsjátékosa pedig fáradni látszott. A harmadik negyed végén már a bajnokcsapat 5 pontos vezetését mutatta az eredményjelző, a vendégeknél a cserepadról beszállva tudott lendíteni a játékon Gábor Máté és Kozma Márk.

A záró szakasz első felében még tartotta a lépést ellenfelével a hazai gárda, ám a végén a három Bence, a játékot szervező Simon, valalmint Novák és Szabó révén ellenfelének az utolsó 5 percben csupán 2 pontot engedve bebiztosította győzelmét a SzoESE, amely ahogy pár napja a Petőfi SE,  most a SMAFC otthonában is alaposan megdolgozott a győzelemért.

A hazaiak igen gyengén tripláztak (2/20), Török Balázs 12 pontos, 16 lepattanós dupla-duplával zárt. Fontos tényező volt a vendégek sikerében, hogy a cserepadok különmeccsét 25-4-re nyerték a szombathelyiek.

PTE-PEAC - SZE Győr 98-77 (27-18, 19-22, 23-19, 28-16)

PEAC: TÁLOS 12, Perényi 5/3, NAGY B.18/9, MARCZI 15, Füzy 6. Cs:THÁN 10/6, KOLTAI 15/3, AL FARHAT 17.

Győr: Zábó 7/3, Hlinyánszky 6/6, VIDA 12/3, BARUTA 43/15, KOVÁCS T. 9. Cs: Káli, Bosnyák, Iváncsics.

Nagy Bence tripljájával kezdődött a meccs, s ez egy 9-0-s pécsi "repülőrajtot" indított útjára. a hazaiak, amikor Zábó Dániel büntetőkből megszerezte az első győri pontokat. Ez nagy áttörés volt, a csapatuk "motorját". Palavics Barnabást nélkülöző vendégeknél: a két Tamás, Vida és Kovács is villant, feljöttek 11-8-ra. Ismét Nagy Bence kosara adott lökést a PEAC-nak, egy 7-0-s rohammal ismét elléptek a hazaiak, akik meg is tartották előnyükeg a negyed végéig.

A második negyedet cserejátékosai,  Nidal Al Farhat, a triplát "vágó" Thán Csaba és Koltai Tamás találatai révén 7-0-lal indítva 16 pontosra növelte előnyét a hazai gárda.  Ezt követően azonban Hlinyánszky Gábor, Vida és Baruta Richárd is "bevert" egy-egy triplát a vendégektől, akik egy 11-2-vel 7 pontra feljöttek. Al Farhat vezérletével új erőre kapott a PEAC, ám a negyed hajrájában Hlinyányszky majd Baruta újabb triplát dobott, s 4-re felzárkózott a Győr. A félidő Fűzy Marcell duplájával, s 6 pontos PEAC vezetéssel zárult.

A második félidő Koltai révén hazai kosárral indult, majd Baruta elindította az egyszemélyes üldözőversenyt a pécsiekkel szemben. Zsinórban dobott 6 pontjával feljött 2-re a Győr, majd 6 pécsi pont következett. A győri "gólvágó" a szakasz első felében dobott 13 pontjával egymaga tartotta versenyben csapatát. 59-53-as PEAC vezetést követően a hazaiak egy 9-0-lal - benne egy Thán-tripla- megnyugtató előnyre tettek szert.  Baruta újabb villanásaival azonban a egyed végére 10-en bülüre kerültek a vendégek. A győriek ponterős játékosa 19-et jegyzett csapata 21 pontjából a 3. negyedben, Kovács értékesített 2 büntető.

A záró etap elején Baruta egy duplával majd egy triplával 6 pontra felhozta még övéit, ám 72-66 után egy 12-2-es futással a csapatként jobb PEAC végképp lerázta a szünet után gyakorlatilag egyszemélyes alakulattá váló ellenfelét. A hajrában a frissebb, jó dobóformát nyújtó hazaiak előnye 20 pont fölé nőtt. Szünet után a győri csapatból Vida 2, Kovács pedig 4 pontot dobott, Baruta pedig 31-et...

A meccs jó példája volt annak, hogy egy fecske nem csinál nyarat...Baruta a 43 pontját egyébként 42 mezőnykísérletből érte el, de így is szinte emberfelelettit nyújtott, ám azzal nem tudott mit kezdeni a mezőny messze legeredményesebb játékosa, hogy a csapatként jó teljestményt nyújtó PEAC-ból hatan dobtak is legalább 10 pontot. Al Farhat 17 pontos, 11 lepattanós dupla-duplával járult a hazai sikerhez, győri részről Kovács Tamás ettől egyetlen ponttal (9 pont, 17 lepattanó), Baruta pedig 2 pattanóval (43 pont, 8 lepattanó) maradt el. A cserepadok csatája óriási PEAC-fölényt hozott (42-0).

BME-MAFC - Esély a Sportra Petőfi SE 70-72 (19-17, 11-20, 20-9, 12-16, 8-10)

MAFC: Barta 9, DOBOS 8/3, Szálas 10, MIHALICS 21/9, Tóth L. 2. Cs: BEDŐCS 14/6, Gergely, Nebahaj 2, Horváth M., Szemán 2, Somodi 2.

ES Petőfi: DRAGASEVICS 20/6, SÜTŐ 13/3, FÖLDES 27/9, Sümegi 4, Bödör 3. Cs: Győr 2, Pungor 3/3.

Földes Dániel tripljára Szálas Gábor vezetésével 8 jórészt labdaszerzések utáni könnyű ziccerekből dobott ponttal felelt a MAFC. Mihalics Gábor pillanatai következtek az alábbi sorrendben: labdaszerzés, ziccer, tripla, blokk, labdaszerzés, ziccer.  A negyed hajrájában Dragasevics vezetésével, valamint cserejátékosai villanásaival - Pungor Szabolcs tripla, Győr Marcell dupla - jött föl 2 pontra a Petőfi.

A cserék megtörték a második negyed elején a hazai csapat lendület, sok volt az eladott labda a MAFC-nál. Dragasevics és Sütő Attila eredményessége révén fordított a negyedet egy 11-2-es futással indító vendégcsapat. Bár Dobos Viktor remek megmozdulásaival 2-re feljött a MAFC, ám a vendégek újítani tudtak, s 7 pontos vezetéssel térhettek pihenőre. A félidő végén játszódott le a meccs nagyjelenete: Sütő alapvonali bedobásnál Bedőcs hátára pattintotta a labdát, majd kosárra fordult, ám Bedőcs egy szédületes blokkal "torolta meg" az egyébként vagány próbálkozást.

Szünet után kezdetben váltva estek a kosarak. 41-32-es Petőfi vezetésnél azonban megtáltosodtak a hazaiak. Mihalicsnak ismét jött egy remek periódusa, s vezetésével egy szédületes, 18-0-s 5 percet "repesztve" 9 pontos előnnyé alakították a 9 pontos hátrányt az ekkor széteső pécsi együttes elleb. A negyed végén Sütő duplájával, majd Földes triplájával 4 pontra zárkózott a "magához térő" Petőfi SE.

A befejező 10 perc lényegében két szinte extázisban kosarazó játékos, Bedőcs Barnabás és Földes Dániel dobópárbaját hozta. Győztesnek látszott a MAFC, ám a rendes játékidő végén pár labdát eladtak a hazaiak, akiknél ekkor kiegészítő emberek játszottak, s villantak is korábban. Dragasevics egy duplával és két büntetővel hosszabbításra mentette a mérkőzést a vendégeknek - úgy fél 11 tájban. A túlóra első felében Bedőcs, Barta és Szálas kosaraira csak Földes tudott felelni, ám 68-64-nél előbb Dragasevics, majd Földes is beemelt egy-egy "gyilkos" triplát, így e parádés mérkőzés túlórájában a vendég Petőfi SE kerekedett felül.

Hazai részről Mihalics 21 pontos, 11 lepattanós dupla-duplával zárt, de mindenképpen meg kell említeni Tóth Lórándot is, aki az A-csoportos Bödör Bencét tartotta 3 ponton. A vendégeknél Földes emelkedett ki, 27 ponttal, 5 lepattanóval és 6 gólpasszal.

Foto (1): Botár László
Foto (2), (3), Slide: Práczki Péter