Győzött a címvédő, 129-et dobott a Szombathely

Javított az előző mérkőzésén elszenvedett veresége után, s biztosan verte a Szegedet a címvédő Debrecen a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság férfi keleti csoportjában, amelyben a bajnokverő Nyíregyházának nem okozott gondot az ELTE-BEAC legyőzése. Nyugaton a 129 pontot szerző Szombathely mellett a SMAFC és a TFSE is elérte a 100 pontot.

NEMZETI EGYETEMI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG

Férfi keleti csoport

Debreceni Egyetem - Szegedi RSC 96-73 (26-16, 25-15, 18-23, 27-18)
Debrecen, Klinikai Campus Játékcsarnok 20 néző. V: Bács, Kisházi B.

Debreceni Egyetem: Szűcs M 2, KOZÁK 28, Oláh 4, Tisza 8, BAK 11. Csere: SZŰCS B 12, Herczku 3/3, Asztalos 9/3, A. ASSAF.10, E. ASSAF 6, Zsuga 3. Edző: Ferenczi Tamás.

Szegedi USC:  Fehér Á 8/6, Jegesi 16/12, MAYER 13/3, Kubik 7, LISZKAI 14 Csere: Balog 2, Buj 2, Szűcs 9, Korcsmáros 2, Segesvári.  Edző: Szablics Péter.

A debreceniek néhány labdaszerzést követő könnyű kosárral az első negyed végén 9 pontos előnyre tettek szert. A második játékrészben tovább nőtt a különbség. Szünet után határozottabb lett a szegedi csapat védekezése, a hazaiak játéka pontatlanná vált. Labdákat szerezve a szegedi csapat kicsit közelebb került, de végül a címvédő debreceni együttes magabiztos győzelmet aratott.

Ferenczi Tamás: - Jó sebességgel játszottunk, hamar biztos előnyt szereztünk. Amikor azonban könnyelműsködni kezdett a csapat, ellenfelünk ezt könyörtelenül megbüntette, és közelebb került hozzánk. Az időkérés után sikerült rendeztük sorainkat, és magabiztos győzelmet arattunk.

Szablics Péter: - Sok hibával játszottunk. Jobb ellenféltől nem szégyen kikapni, a srácok szépen küzdöttek.

Nyíregyházi Egyetemi SE - ELTE-BEAC 87-68 (22-12. 23-21, 24-20, 18-15)
Nyíregyháza, Egyetemi csarnok, 42 néző. V: Zalai Á., Káré G.

Nyíregyháza: BUS 9/6, CZURA 18/6, Vida 10/6, FÖLDESI 10, GÁSPÁR 26. Csere: KOVÁCS Z. 12, Horváth B. Edző: Hegedűs Ferenc.

ELTE-BEAC: Mokos 9/3, Gyurcsányi 4, Sveda 8/6, STERCZER 18/6, Molnár 10. Csere: BERBEROVICS 13/3, Kondé 6/3. Edző: Varga Zsolt.

Az első negyedben megnyugtató, 10 pontos előnyt szerzett a Bus Iván, Czura  Attila, Gáspár Balázs trió vezette hazai együttes. A folytatásban a lelkes közönség kiegyenlített játékot láthatott. Gáspár, a hazaiak centere kiemelkedő teljesítményt nyújtott, 26 pontos és 10 lepattanós dupla duplával segítette hozzá csapatát a biztos győzelemhez.

Hegedűs Ferenc: - Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez. Nem vagyok elégedett, nehezen pörögtünk fel a meccsre, mert felvettük az ellenfél tempóját. A következő meccsre megpróbálunk  tempósabb játékot bemutatni.

Varga Zsolt: - Sok a sérültünk, így kevés játékossal tudtunk csak eljönni. A harmadik negyedig jól tartottuk magunkat, azonban egy-két külső tényező miatt nem tudtuk tartani azt az iramot, amit a Nyíregyháza diktált.

NKE SE - EKE Eger 56-95 (14-28, 12-29, 16-15, 14-23)
Budapest, NKE csarnok 15 néző. V: Gaál István, Nagy István

NKE SE: Csaba 4, SOLYMOSI 12/3, ZSÁMÁR 9, Koller 4, Tasnádi 1. Csere: LACZÓ 13/3, Kalo 5, Soós, Bordás 6, Marton 2, Polyák. Edző: Szabó Antal.

EKE Eger: MÉSZÁROS 28/12, Beák 4, Veres 12, Ungi 5, Csákvári 3/3. Csere: ILLÉS 8, SZABÓ 8/3, CSABÁK 11/3, HORVÁTH R. 8, Megyes, Bürgés, Szicsák 8. Edző: Váczi Péter.

A két év után az egyetemi bajnokságba visszatérő NKE otthonában az első félidőben nagy fölényben játszott az előző kiírás ezüstérmese, amely magabiztos, 20 pont fölötti előnyt szerzett szünetre. Térfélcsere után a vendéglátó NKE néhány ügyes akciót vezetve megnyerte a harmadik negyedet, de az egri gárda sima sikerét nem tudta megakadályozni.

Szabó Antal: - Bár nagyarányú vereséget szenvedtünk, az előző mérkőzésünkhöz viszonyítva  nagyot léptünk előre. Időnként sikerült felvennünk a bajnokságra jellemző ritmust, több játékosunk is jól alkalmazkodott az ellenfél gyors és kemény védekezéséhez, s egyes időszakokban partiban tudtunk maradni az ellenféllel. Összetartó, jó kis csapat kezd formálódni. A jövő évben már egy jól felkészített csapattal szeretnénk indulni. Kiemelném Solymosi, Zsámár és Laczó játékát. Gratulálok az EKE Eger győzelméhez, ilyen arányban is megérdemelten győztek.

Váczi Péter: - Természetesen győzni érkeztünk, és ez sikerült is, de nem vagyok maradéktalanul elégedett, mert sok ziccert hagytunk ki. Hatékonyan tudtuk gyakorolni a letámadást, és eredményesek voltunk a közeli és távoli dobásokban. Gratulálok az ellenfélnek a hozzáállásáért és a jó hangulatért.

Férfi nyugati csoport

Szombathelyi Egyetemi SE - Veszprémi Egyetemi SC 129-75 (32-15, 29-20, 31-20, 37-20)
Szombathely, ELTE-SEK Sportcsarnok, 60 néző, V: Tóth K.; Lipics L.

SzoESE: TÓTH D. 12/6, MÉSZÁROS M. 26/15, FÖLDESI M. 35, KARAGITY M. 18,  PERÁK D. 10. Csere: Kerekes G. 8, Bereczki M. 11/3, Láng M. 3/3, Kauzál S. 6. Edző: Kéri Péter, Laki Ádám.

Veszpémi ESC: Penszka A. 14, Frond Á. 7/3, Kacskó Cs. 3/3, RÉPÁSI R. 12, TAKÁCS A. 26. Cs.: Czakó B. 13. Edző: Mérész Csaba.

A hazai csapat a mérkőzés elő percétől kezdve próbálta tudatosítani ellenfelével, hogy ezen a napon nem lesz esélye a győzelmére. 6 perc alatt csak 4 pontig jutottak a vendégek, míg a SzoESE ekkor már 23 pontnál járt. Gyakorlatilag egy negyed alatt eldőlt a mérkőzés. A szombathelyiek igyekeztek végig ugyanabban a ritmusban kosárlabdázni, mint az első percekben. Ez többnyire sikerült is nekik, és így alakulhatott ki a végére a megérdemelt, nagyarányú hazai győzelem.

A szombathelyi együttesből többen is emlékezetes teljesítményt nyújtottak. Mészáros Máté dobást nem hibázva jutott 26 pontig (közte 5 triplával) Földesi Marcell 35 pontja mellé összeszedett 8 lepattanót és adott 6 gólpasszt, Tóth Dávid pedig 13-szor hozta kihagyhatatlan helyzetbe csapattársait. A vendégeknél Takács András (26 pont, 11 lepattanó) ért el dupla-duplát, Répási Roland (12 pont, 10, lepattanó, 8 gólpassz) pedig közel állt a tripla-duplához.

Kéri Péter: - A csapat maximálisan igyekezett betartani az előre megbeszélteket, és ennek köszönhetően nagyon ponterős játékkal és többnyire jó védekezéssel sikerült nagyarányú győzelmet aratnunk.

Mérész Csaba: - A sok sérült, valamint hiányzó, illetve az ebből fakadó gyengébb ritmusú edzésmunka a végére kiütközött, és ez a végeredményben is tükröződik.

SMAFC - PTE EMES Petőfi SE 100-85 (38-19, 21-18, 22-21, 19-27)
Sopron, Krasznai Ferenc sportcsarnok 20 néző. V: Hernicz B,  Rudasits Á.

SMAFC: NAGY G. 23/6, HORVÁTH CS. 33/6, Tukovits 5, BERNECZEI 29/9, Szegedi 4. Csere: Széplaki 6, Kőfaragó, Hidvégi. Edző: Rátvay Tamás.

PTE EMES Petőfi SE: KOMLÓDI 28/21, Kovács A. 5, Sütő 5, Pungor 6, Kovács D. 6. Csere: KÁRPÁTI 21/3, Fülöp 6, Győr 6, Kövecs 2, Szavai. Edző: Sipos Ádám.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, azonban hamar felébredt a pécsi csapat is. A 7. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, azonban a negyed utolsó 2 percében a Horváth-Nagy-Berneczei trió vezérletével egy 12-0-s rohammal meglépett a házigazda. A második negyed elején sok hibát vétett mindkét csapat, tartotta előnyét a SMAFC, amely félidőben 22 pontos előnnyel fordult. A második félidő sokkal kiegyensúlyozottabb játékot hozott. A jó sorozatot "elkapó" Komlódi és Kárpáti vezérletével magára talál a pécsi csapat, a záró negyedben jelentősen csökkentett a hátrányán, de a biztos hazai sikert nem tudták kétségessé tenni.

Rátvay Tamás: - Bár voltak hullámvölgyek, összességében végig kontrolláltuk a mérkőzést, és egy sima győzelmet arattunk.

Sipos Ádám: - Jó volt látni, hogy mindenki küzdött a csapatban, annak ellenére, hogy még mindig nem volt közös edzésünk. Nem tudok kiemelni igazából senkit, mindenkinek volt jó megmozdulása. Ez ma erre volt elég, jó meccset játszottunk a Sopronnal, amely egy jó csapat. Gratulálok nekik, mi innen építkezünk és megyünk tovább.

PTE-PEAC - BME MAFC 64-53 (17-16, 18-10, 12-15, 17-12)
Pécs, Egyetemi csarnok, 25 néző. V: Fleischmann K., Szalóki B.

PTE-PEAC: Buday-Sántha 3/3, Berkics 13/6, BÍRÓ 12, KIS 9, Kővágó-Laska 4. Csere: NAGY B. 12, Benke 2, Laufer, Lovász, Mándity 4, Földes 3/3, Bokor 2, Edző: Bán Gábor.

BME-MAFC: Dobos 8/3, Szálas 8/3, FEHÉR 10/6, KISS L. 11, Tóth L. 2. Csere: Tálos 6/6, Adányi, Szavai, Lukács, Mihalics 8/3, Velenyák. Mb. edző: Dobos Viktor.

Beteg edzője nélkül utazott Pécsre a fővárosi együttes. A kiegyenlített első 10 percet követően a másodikban ellépett a PEAC a sok labdát eladó fővárosiak ellen. A küzdelmes harmadik negyedben mindkét csapat játékosai gyengén, pontatlanul dobtak, főleg távolról, szorossá tette a meccset a vendég fővárosi együttes. A záró etapban újítani tudtak a hazaiak, akik a mérkőzés nagy részében vezetve megérdemelten nyerték meg a küzdelmes találkozót.

Bán Gábor: -  Kicsit álmosan kezdtünk, de a második negyedre nagyon jól felpörögtünk, és tízpontos győzelmet arattunk fővárosi egyetemisták ellen.

Dobos Viktor: - Először is szeretnék gratulálni a Pécsnek, nagyon jól küzdöttek. Sportszerű találkozót vívott a két csapat! Bár mi edző nélkül érkeztünk, ennek ellenére a csapat összeszedte magát, hajtottunk egészen a meccs végéig. Készülünk a visszavágóra, reméljük, ott is egy színvonalas mérkőzést láthatunk majd.

TFSE - Mosonmagyaróvári Széchenyi Egyetem 106-61 (23-19, 25-14, 32-8, 26-20)
Budapest, Testnevelési Egyetem E-terem 40 néző. V: Józsa, Makrai

TFSE: Sinkovits 9/3, Petrucsik 5/3, Novák 5, JÓKAI 24/3, DEBRECENI D. 10. Csere: KERKAI 22/12, FÜLÖP 13/3, HARIS 11/9, Mező 3, Világi 2, Kovács 2, Horváth. Edző: Juhász Tamás.

Mosonmagyaróvár Széchenyi Egyetem: Tóth 4, KÁMÁN 26/9, Geiger 15/3, Tompa 6, Nagy B. 2. Csere: Kaczmarski 4, Mándity 2, Iváncsics 2, Szlávik. Edző: Laky Tibor.

Az első percekben még kereste a ritmust a hazai csapat, ebben a periódusban Jókai palánk alatti akcióiból esett a legtöbb hazai pont, míg a mosonmagyaróváriak gyors ellentámadásokkal használták ki a hazai hibákat. A második negyedben elsősorban Kerkai és Fülöp agresszív támadójátéka nyomán sikerült tíz pont fölötti előnyre szert tennie a TFSE-nek, amely szigorított védekezésén, és a nagyobb rotációs lehetőségének köszönhetően tudta tartani a gyors iramot, amelyet a vendégek már nem tudtak követni. Ez a tendencia a harmadik negyedben is folytatódott, hamar 30 pontos lett a különbség, s végül a TF fölényes győzelmet aratott. Kerkai Ákos (22 pont, 10 lepattanó) és Debreceni Dániel (10 pont, 12 lepattanó) dupla-duplával zárták az összecsapást.

Juhász Tamás: - Az első fordulóban elszenvedett vereség után rendet tettünk a fejekben, és ismét azt a képet sikerült mutatnunk, amit az elmúlt években a TFSE-től megszokhattunk: kemény védekezés, gyors, lendületes támadások. Külön öröm, hogy csapatként is jól funkcionáltunk, amit a harminc gólpassz is jelez. Gratulálok a srácoknak!

Laky Tibor: - Gratulálok a hazai csapatnak, tavasszal megpróbálunk hazai pályán visszavágni.