A BEAC vagy a Csata lesz a bajnok az U14-es lányoknál

A Csata nagyon könnyedén verte a Vasast egy teljesen egyoldalú mérkőzésen, a BEAC pedig magabiztosan hozta a Sopron elleni elődöntőjét.

A hunbasket.hu beszámolója az U14-es lány országos döntő mai napjáról:

Ma rendezték a Leány Serdülő Országos döntőn az 5-8. helyért tartott keresztjáték mérkőzéseit, illetve a két elődöntőt.

Az első mérkőzésen a Kosárlabda Akadémia Pécs egy szinte teljesen kiegyenlített első félidő után a második 20 percben múlta felül az Atomerőmű-KSC Szekszárd gárdáját (79-53) - a mecsekaljai gárdánál Szűcs Anna (12 pont, 10 pattanó), Simon Dorottya (13 pont, 10 pattanó, 8 eladott labda), Kohn Petra (20 pont, 5 pattanó), Morshauzer Petra (15 pont, 5 pattanó, 6 eladott labda) és Fekete Letícia (7 pont, 7 pattanó) kiemelkedtek a többiek közül, míg a túloldalon Szűcs Gréta (18 pont, 7 pattanó) és Piukovits Dorka (10 pont, 6 pattanó) voltak a legjobbak.

A második összecsapáson az Oberfrank Laura (27 pont, 6 pattanó), Tatár Hanna Anikó (11 pont, 8-8 pattanó és szerzett labda, 10 gólpassz) és Tar Csenge (11 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) vezette Zsíros Akadémia Kőbánya 9 ponttal nyerte az első negyedet, ugyanennyivel bukta a másodikat, de 10 perccel a vége előtt újra 2 pontos előnybe került. A záró felvonást 7, így a mérkőzést öt ponttal (68-73) nyerte azonban a Papp Lilla (33 pont, 18 pattanó, 9 eladott labda), Hawrlant Boglárka (21 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz, 7 eladott labda) és Fárbás Eliza (8 pont, 20 pattanó, 3 blokk) vezette Debreceni KA, amely így holnap az ötödik helyért küzdhet a Pécs ellen.

Az első elődöntőben a BEAC-Újbuda KA a 10 ponttal megnyert második negyedével alapozta meg a Soproni Darazsak Akadémia elleni sikerét, amely végül 17 pontos lett (86-69) - a fővárosiaknál Jánosi Virág (39 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda) kiemelkedő produkciót nyújtott, mellette Szakolczi Diána (16 pont, 7 pattanó) és Jármay Anna (12 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) vitték még a prímet, míg a soproniak legjobbjai Egresits Réka (26 pont, 8 pattanó, 6 szerzett labda), Kókai Patrícia Tímea (19 pont) és Ács Luca (12 pont, 8 pattanó) voltak.

A második elődöntőben a két nagy rivális, a Csata DSE és a Vasas Akadémia találkoztak, a szokásos nagy csata azonban ezúttal elmaradt: már az első negyed 22-0-val zárult, a vége pedig egy teljesen egyoldalú mérkőzés lett a Csata javára, amely kereken 70 ponttal győzött (88-18). A pasarétieknél Rátkai Eszter (7 pont) volt a legeredményesebb, a túloldalon azonban heten is elértek 10 VAL-t, a Farkas Jázmin Fruzsina (19 pont), Bajzáth Lili (8 pont, 7-7 gólpassz és szerzett labda), Toman Dóra (6 pont, 7 pattanó, 5 szerzett labda), Kastl Dóra (12 pont, 8 pattanó) Toman Petra (15 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) ötös volt a leghatékonyabb.

Holnap tehát a BEAC és a Csata ütközik meg egymással a bajnoki címért.