A Csata DSE a serdülő bajnok a lányoknál

A kadett korosztály után a lányok serdülő bajnokságát is a Csata DSE nyerte, miután óriási negyedik negyeddel fordították meg a finálét a Vasas Akadémia ellen - a bronzérmes a Török Flóris - Törekvés SE lett.

Miskolcon a mai napon rendezték a serdülő lányok országos bajnokságának döntőjében a helyosztókat. A hetedik helyért vívott találkozón a Sopron az első három negyed során 12 ponttal húzott el a DTVK-tól, majd a negyedik felvonásban még 14-et rátettek erre a különbségre, magabiztosan nyertek. Az ötödik helyért megrendezett mérkőzésen az első három negyed hasonlóan alakult, mint az első meccsen, a Szekszárd 11 ponttal volt jobb a BEAC-Újbudánál. A fővárosiak mindent megtettek a záró 10 percben, egy pontra is feljöttek az utolsó percben (52-51), de Liszkai Rebeka és Viszmeg Míra pontjai zárták a meccset, nyert és ötödik lett ezzel az Atomerőmű.

A bronzmeccs legelején megsérült a Kecskemét egyik legjobbja, Révész Luca, ami rá is nyomta a bélyegét csapata teljesítményére. Ennek ellenére egál volt az első félidő, a második 20 percben azonban mindössze 17 pontot dobott a Kecskemét, így a Török Flóris - Törekvés SE egy borzasztóan pontszegény meccsen nyert 8 egységgel. A döntőben aztán egy kicsit jobban kezdett a Csata DSE, viszont a nagyszünetben már 3 ponttal a Vasas állt jobban. A fordulás után még 8 pontot rátett előnyére a pasaréti együttes, 11 egységnyi fórjuk viszont nem volt elég a finálé behúzására - a 18 pontos Horváth Fruzsina és a 21 pontig jutó Angyal Barbara vezetésével 27-11-re nyerte az utolsó 10 percet a Csata DSE, így fordítottak, és a kadett korosztály után a serdülő lányoknál is ők lettek a bajnokok.