Debrecen-Vasas és Sopron-Szombathely csaták az U14-es fiúk fináléjáért
A Sopron már csütörtök este csoportelső volt, a Debrecen pedig az eddigi idény során összesen egy vereséget szenvedő Szombathelyt győzte le az utolsó csoportmeccsen.
A hunbasket.hu összefoglalója a csoportmérkőzésekről:
Csütörtökön és ma, pénteken lejátszották Sopronban az U14-es fiúk országos döntőjének csoportmérkőzéseit, így kialakultak a keresztjáték párosításai a holnapi napra.
Az A csoportban a Debreceni KA tegnap a Dombóvárt (80-68), ma pedig a ZTE-t verte (71-64), míg a Szombathelyi Sportiskola KA fordított sorrendben, de ugyanezt megtette - előbb a Zalaegerszeget (87-78), majd a dombóváriakat (79-70) győzte le. Így az biztossá vált, hogy a két elődöntős megvan - kettejük csoportelsőségről döntő összecsapását a Debrecen nyerte egy sokáig szoros találkozó keretein belül (76-63). A harmadik helyet a ZTE szerezte meg a csoportban, miután egy rendkívül fordulatos összecsapáson legyőzte a Dombóvárt (72-66).
A B csoportban tegnap a házigazda Soproni Sportiskola KA már továbbjutott, mivel legyőzte a MAFC-ot (95-71), majd egy borzasztóan szoros találkozón, az utolsó negyedben fordítva a Vasas Akadémiát is (67-64). A pasarétiek (67-51) és a MAFC (89-68) is legyőzték a Zsíros Akadémia Kőbányát, így a mai nap előbb biztos volt a Sopron csoportelsősége és az is, hogy a másik továbbjutó kiléte a Vasas-MAFC összecsapáson dől el. A hazaiak kikaptak a kőbányai együttestől (58-71), a csoport második pozícióját, így az elődöntőbeli helyet pedig a Vasas szerezte meg a MAFC ellenében egy pontgazdag ütközet során (107-74).
A csoportmérkőzések eredményei
2018.05.24., csütörtök
MAFC/A - Soproni Sportiskola KA/A 71-95
Vasas Akadémia/A - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 67-51
Szombathelyi Sportiskola KA/A - Zalakerámia ZTE KK/A 87-78
Debreceni KA/A - Dombóvári Kosársuli KE 80-68
MAFC/A - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 89-68
Soproni Sportiskola KA/A - Vasas Akadémia/A 67-64
2018.05.25., péntek
Dombóvári Kosársuli KE - Szombathelyi Sportiskola KA/A 70-79
Debreceni KA/A - Zalakerámia ZTE KK/A 71-64
Zsíros Akadémia Kőbánya/A - Soproni Sportiskola KA/A 71-58
Vasas Akadémia/A - MAFC/A 107-74
Zalakerámia ZTE KK/A - Dombóvári Kosársuli KE 72-66
Szombathelyi Sportiskola KA/A - Debreceni KA/A 63-76
A csoportok végeredménye
A csoport
1. Debreceni KA/A 3gy - 0v
2. Szombathelyi Sportiskola KA/A 2gy - 1v
3. Zalakerámia ZTE KK/A 1gy - 2v
4. Dombóvári Kosársuli KE 0gy - 3v
B csoport
1. Soproni Sportiskola KA/A 2gy - 1v
2. Vasas Akadémia/A 2gy - 1v
3. MAFC/A 1gy - 2v
4. Zsíros Akadémia Kőbánya/A 1gy - 2v
A holnapi program
2018.05.26., szombat
Keresztjáték az 5-8. helyért
10:00 MAFC/A - Dombóvári Kosársuli KE
12:00 Zalakerámia ZTE KK/A - Zsíros Akadémia Kőbánya/A
Elődöntők
14:00 Soproni Sportiskola KA/A - Szombathelyi Sportiskola KA/A
16:00 Debreceni KA/A - Vasas Akadémia/A
A holnapi mérkőzésekhez az élő közvetítések linkjeit az alábbi YouTube-csatornán találjátok:
https://www.youtube.com/channel/UCHZkeVuvw-0UVIn44z8bijQ
Forrás, Foto, Slide - kosarsport.hu