Kettőből kettő a magyar mérleg az U17-es lány világbajnokságon

A biztos vezetést leadták U17-es lányaink, de a végjátékban végül a maguk javára fordították a mérkőzést Új-Zéland ellen, így hibátlanok maradtak.

A hunbasket.hu beszámolója

Ma kora délután második mérkőzését játszotta a minszki világbajnokságon a magyar U17-es lány válogatott, az ellenfél ezúttal Új-Zéland gárdája volt.

Wentzel Nóra triplájára még válaszolt ellenfelünk, ám Mányoky Réka, Varga Alíz és Dombai Réka kosaraira nem tudott reagálni Új-Zéland, a negyedik percben időt is kért az óceániai együttes (11-3). 6-8 pont között mozgott a távolság Kovács Georgina triplájáig, amellyel először vezettünk 10 pontnál nagyobb különbséggel (18-7). Innentől kezdve kosárra kosár volt a válasz, 8 ponttal álltunk jobban 10 perc játékot követően (23-15).

A második felvonásban 6-10 pont között mozgott a távolság - egyetlen egyszer volt négy pont a különbség, de 29-23 után egy 7-0-val meglépett a magyar együttes (36-23). A játékrész vége Tóth Franka és Mányoky kosarairól szólt, 15 pontos fórral vonulhattunk el a nagyszünetre (40-25).

A fordulás után a Mányoky, Dombai, Varga trió révén 22 pontra nőtt az előnyünk a 34. perc közepére (52-30), itt úgy tűnt, hogy lényegében el is dőlt az összecsapás. Az új-zélandiak dicsérete, hogy nem adták fel ezt követően sem, Leger-Walker vezetésével egészen 12 pontra zárkóztak fel a negyed végére (55-43).

A negyedik negyedben még inkább beindult Új-Zéland, Matthews és Manumaleuga tripláival 11-0-val nyitotta a szakaszt ellenfelünk, amely így egyetlen pontra zárkózott a 35. perc végére (55-54). Varga három duplájával, majd Tóth kosarával tört meg ez a rossz sorozat, ez a 8-0-s magyar szakasz pedig most már tényleg pontot tett a mérkőzésre (63-54). Manumaleuga negyedik hármasával négy pont volt mindössze a különbség másfél perccel a vége előtt, de Angyal Barbara azonnal válaszolt kintről, és végül 68-60-ra győzött Völgyi Péter együttese, így kettőből kettő eddig a magyar mérleg a vb-n.