25 ponttal verték a románokat az U16-os fiúk

U16-os fiú válogatottunk egy szoros első félidő után a harmadik negyed végétől kezdve teljesen Románia fölé kerekedett - végül 86-61-re nyert Váradi Attila csapata, így holnap a 13. helyért játszhat.

U16-os B-divíziós Európa-bajnokság, 13-16. helyért
Magyarország - Románia 86-61 (20-15, 14-16, 22-16, 30-14)

Magyarország: Dancsecs 21/9, Tóth 12/12, Varga 2, Kovács 3, Fazekas 17.
Csere: Takács 7, Frank 5/3, Martinez 12/3, Meleg 5, Kelenföldi 2, Polster -.

Románia legjobb dobói: Arion 15, Maciuca 13/3, Blaj-Voinescu 10.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Elég lassan indult a találkozó, 4 és fél perc után csak 5-5-öt mutatott az eredményjelző, és bár a románok mozdultak el innen, és a 8. percig előnyben játszottak, a negyed utolsó 3 perce nagyon jól sikerült csapatunknak: Dancsecs András és Tóth Bence is betaláltak kintről, Martinez Ralf kétszer is eredményes volt, így Fazekas Máté duplája után 5 ponttal vezettünk az első felvonás után (20-15). A románok nem akartak leszakadni, Martinez triplája ellenére is visszajöttek két pontra Arion vezetésével a 14. perc kezdetére (23-21). Meleg Gergő és Takács Milán kosaraival jutottunk lélegzetvételnyi előnyhöz, de Maciuca és Arion pontjaival egyenlített Románia a 18. perc elején (29-29), sőt, át is vették a vezetést. Az utolsó két és fél perc megint jól sikerült, Frank Áron triplát dobott, Dancsecs a félidő végén 3-ból 2 büntetőt értékesített, ezzel vezettünk 34-31-re.

A románok folyamatosan ott loholtak a nyakunkban a fordulás után, a 24. percig az volt a forgatókönyv, hogy feljöttek 1 pontra, mi pedig válaszoltunk egy duplával. Tóth törte meg egy pillanatra a sormintát egy hármassal, de a lényeg nem változott, a 28. percig végig fej-fej mellett haladt a két gárda, a mieink minimális vezetésével. Dancsecs, Frank és Fazekas büntetőivel kezdtünk megint megúszni, a harmadik 10 percet Tóth hármasa zárta, így a záró felvonás előtt 9 ponttal megléptünk (56-47). Fazekas volt a negyedik negyed első felének főszereplője, az ő kosaraival 14 egységre hízott előnyünk a 32. percre, ebben a szakaszban dőlt el a találkozó (63-49). Tóth negyedik hármasa után 17-tel is vezettünk, innentől kezdve pedig gyakorlatilag formalitás volt már csak a meccs. Dancsecs triplája és Martinez duplája után meglett a 20 pontos differencia is - Dancsecs újabb hármasa és Kelenföldi Domonkos büntetői után végül 86-61-re győztünk, így holnap a 13. helyért játszhatunk majd a Macedóniát 68-66-ra legyőző Koszovóval.

Váradi Attila vezetőedző: Nehezen találtuk a ritmust, kezdetben nem tudtuk érvényesíteni tudásbeli fölényünket, de  a második félidőben fokozatosan ellenfelünk fölé kerekedtünk. Gratulálok a csapatnak.