Az U16-os lányok kikaptak az oroszoktól

A nizzai emléktorna első napján U16-os lány válogatottunk a félidőben még egálra állt az oroszok korosztályos csapata ellen, végül 68-54-re kikaptunk.

A kosarsport.hu beszámolója:

"A 2008-ban tragikus közlekedési balesetben elhunyt 16-éves nizzai kosárlabdázó lány Laure Ecard emlékére rendezett tornán U16-os leány válogatottunk először az orosz válogatottal szemben lépett pályára.

2017.július 8.
Oroszország-Magyarország 68-54 (17-23, 14-8, 19-9, 18-14)

Kezdőötösünk nagyszerűen indította a mérkőzést a kissé álmosan kezdő orosz csapattal szemben. A jól működő csapatvédekezésnek köszönhetően labdaszerzésekből lendületes támadásokat vezetve sikerült nagyobb előnyt szerezni.

Ellenfelünk agresszívabb védekezésre váltott. Lányaink mind külső, mind belső posztokon heroikus küzdelmet folytattak a lepattanó megszerzéséért, de az oroszok kihasználva magasságbeli, fizikális előnyüket főként támadó lepattanóból szerzett kosarainak köszönhetően a félidőre utol is érték csapatunkat (31-31).

A második félidei orosz zónavédekezésre a jó megoldásokat nem sikerült pontokra váltanunk. A felkészülés jelenlegi szakaszának megfelelő teljesítményt nyújtott csapatunk.

A torna második mérkőzésén a francia válogatott magabiztos, nagyarányú győzelmet aratott a csehek ellen.