EYOF: A lányok megnyerték csoportjukat

Harmadik csoportmeccsét megnyerte fiú válogatottunk az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon - Észtországot győzte le Váradi Attila csapata. A lányok is győztek, ők Litvániát múlták felül, így hibátlan, 100%-os teljesítménnyel jutottak az elődöntőbe.

Fiúk, B-csoport, 3. forduló
Észtország - Magyarország 63-74 (26-25, 15-17, 13-16, 9-16)

Az észtek legjobb dobói: Kriisa 14/6, Pehka 11, Kitsing 11/6.

Magyarország: Balsay 8, Pallai 9/3, Pintér 6, Kovács 14/6, Fekete -. Cs: Kopácsi 9, Lukács 7/3, Kiss, Verasztó 2, Filipovity 12/3, Kármán, Dokmanovic 7.

A meccs teljes statisztikája

Horváth Orsolya technikai vezető beszámolója:

Villámrajtot vett a magyar csapat, állva hagyta ellenfelét, és az első negyed közepére biztos előnyt szerzett. Sajnos a negyed folytatásában felzárkózott az észt csapat, és egy ponttal a vezetést is át tudta venni. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidőben egypontos magyar vezetés állt az eredményjelzőn. A mérkőzés hátralévő részében jobbára csapatunk vezetett, kontrollálta és irányította a mérkőzés alakulását, az észtek kemény, agresszív játékkal is csak egyszer tudták egy ponttal átvenni a vezetést, de a végjátékban az okosabban játszó csapat megérdemelt győzelmet aratott. Összességében a végig kézben tartva, végig kontrollálva játszó magyar csapat megérdemelten nyert "A" divíziós ellenfele ellen.

Váradi Attila - vezetőedző: Gratulálok a csapatnak, a mérkőzés nagy részében minden az eltervezettek szerint alakult, de ehhez a 100%-os koncentráció és maximális küzdeni tudásunkra is szükség volt.

Lányok, A-csoport, 3. forduló
Litvánia - Magyarország 59-70 (19-20, 15-22, 11-21, 14-7)

Litvánia legjobb dobói: Kaupyte 13/9, Visockaite 12/3, Sinickaite 9/6.

Magyarország: Angyal 17/9, Mányoky 5, Wentzel 8, Varga 4, Budácsik 2.
Csere: Vári 8, Boros -, Tóth 12, Madár -, Szirony -, Dombai 14.

A meccs teljes statisztikája!

Az elején fej-fej mellett haladt a két fél, de az eddigi eredmények után meglepetés volt, hogy az első negyed felénél a litvánok álltak jobban 5 ponttal (13-8). Elöl hátul rendeztük a sorokat a felvonás második felére - Varga Alíz, Vári Zita és Dombai Réka kosaraival átvettük a vezetést (19-20). A második felvonásban sem sikerült teljesen megtörni a litvánokat, de Angyal Barbara, Wentzel Nóra és Tóth Franka kosaraival már végig Mészárosné Kovács Andrea együttese állt jobban, a 19. percben például már 10 ponttal (29-39). A félidőben 8 ponttal vezettünk, ami a 22. percre háromra csökkent (39-42), de ekkor jött a Tóth, Angyal, Dombai trió, Varga is betalált, futottunk egy 17-0-s négy percet, így a 26. percben már 20 pont volt a differencia a javunkra, itt eldőlt a meccs (39-59). A hátralévő időben ugyan kiengedtünk egy kicsit, de 10 pontnál közelebb már nem jutott ellenfelünk, végül pedig 70-59-re győztünk.

A magyar lány válogatott így hibátlan, 100%-os teljesítménnyel, 3-0-s mérleggel nyerte meg az A-csoportot. A holnapi elődöntőben a másik csoport második helyezettje, Törökország lesz a mieink ellenfele.