Harmadik helyen végeztek az U19-es lányok a csoportban

Az első félidőben még jól tartotta magát U19-es lány válogatottunk a világbajnokságon az ausztrálok ellen, végül azonban 75-51-re győzött ellenfelünk, így a mieink a D-csoport harmadik helyén végeztek.

Női U19-es világbajnokság, Udine, Csoportkör, 3. forduló
Magyarország (1-2) - Ausztrália (2-1) 51-75 (8-18, 17-12, 15-22, 11-23)

Magyarország: Pusztai 6, Gereben 8, Lelik 10, Török 6/3, Juhász -.
Csere: Czukor 6, Kányási -, Boros -, Varga -, Karagits 6, Dúl 7/3, Mérész 2.

Az ausztrálok legjobb dobói: Magbegor 18, Shelley 12/12, Bibby 12/6, Rocci 11.

A meccs teljes statisztikája!

Magbegor és Rocci kosaraival egy 6-0-val kezdtek az ausztrálok, és bár ezt követően jól tartottuk magunkat, a negyed utolsó két percében megint futott egy 7-0-t ellenfelünk, így 10 egységgel vezettek (8-18). Mérész Beatrix, Dúl Panka és Karagits Kira kosaraival visszamásztunk az ausztrálokra, akik csak a 15. percben szerezték első pontjaikat a második negyedben, 15-18 után azonban csináltak egy nagyon gyors, alig több mint két perc alatt repesztett 10-0-t, amivel kialakult az addigi legnagyobb előnyük (15-28). Czukor Dalma és Gereben Lívia összesen 10 pontot szereztek a félidő utolsó részében, az ő kosaraiknak köszönhetően jöttünk vissza 5 pontra a nagyszünetre (25-30).

A fordulás után az ausztrálok azonnal egy 10-0-val kezdtek, és hiába szereztünk két kosarat, jött egy újabb 7-0-s szakasz tőlük, így a 24. percre gyakorlatilag eldőlt az összecsapás, 18 pontra nőtt hátrányunk (29-47). Török Ágnes és Lelik Réka pontjaival visszajöttünk még 11 pontra, és 10 perccel a vége előtt is 12 egység volt a két gárda közötti differencia (40-52), de a negyedik negyedben csak az 5. percben tudtunk először betalálni, és ekkorra már 20 ponttal voltunk lemaradva (40-60). Az ausztrálok végül érvényesítették a papírformát, 75-51-re győztek, így Balogh Judit csapata a csoport harmadik helyén végzett, és a legjobb 16 között a C-csoport második helyezettjével játszik majd a holnapi nap folyamán.