Női Eb: Szerb-olasz és spanyol-holland elődöntők

Lejátszották a negyeddöntőket a soproni U20-as Eb-n. A mieinket "lehajrázó" szerb csapat mellett a címvédő spanyolok, az olaszok és a hollandok jutottak a legjobb négy közé.

Hollandia a 20-12-re megnyert második negyedre, valamint a Laura Westerik (16 pont, 11 lepattanó)-Noor Driessen (16 pont, 8 lepattanó)-Mia Hordijk (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5 gólpassz, 3 eladott labda) trió tagjainak eredményességére alapozva 74-66-ra győzték le a Klara Lundquist (16 pont, 7-7 gólpassz és lepattanó, 4 eladott labda) és Cajsa Uhström (11/9 pont - 13 mezőnykísérlet) vezette svédeket.

A görcsösen kezdő címvédő spanyol csapatot valósággal állva hagyta az első negyedben (15-4) a Tima Pouye (15/9 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) és Maeva Djaldi Tabdi (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 15 lepattanó, 7 eladott labda) ponterősségére építő francia együttes. A folytatásban óriási küzdelemben fokozatosan csökkentette hátrányát az Aina Ayuso (14/12 pont) és Iris Mbulito (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó) vezette spanyol együttes, amely a záró etap közepén átvette a vezetést. Az izgalmas végjátékban váltva vezettek a csapatok, Mbulito 5 másodperccel a befejezés előtt "vitte be" a címvédő spanyolok győztes találatát.

Az olasz-portugál lett a legsimább negyeddöntő. A Győr olasz edzője, Sandro Orlando tanítványai minden negyedet megnyerve, Olbis Futo Andre (12 pont, 15 lepattanó), Lorela Cubaj (10-10 pont és lepattanó), valamint Constanza Verona (10/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) vezérletével, a lepattanózást 58-34-re nyerve fölényes, 70-42-es győzelmet arattak azok ellen a portugálok ellen, akiktől senki nem érte el a 10 pontot.

Ami az alsóházban nagy meglepetés: mind az oroszok, mind pedig a tavalyi ezüstérmes szlovénok kikaptak, így e két együttes a 13-16. helyért, az A-divízióban való bennmaradásért küzd majd a hét végén.